Избор на климатик

  • 246 360
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1
 Niki4, вземи два климатика - за всяка стая по един. Така ще е равномерно топло/хладно във всяка стая.  Peace

# 271
  • Мнения: 10
С две хубави дванайски ще стане перфектно. Две RSG-12LLCA се вписват в бюджета (плюс монтажа), а са хубави климатици.

# 272
  • София
  • Мнения: 661
Niki4, по принцип бих те посъветвала да сложиш два малки климатика в двете стаи, но ако до момента ви е комфортно с един климатик...защо пък не. Топ марките на пазара са Mitsubishi Electric и Daikin. Mitsubishi Electric са чудесни, изключително тихи, с нисък разход, но Daikin не им отстъпват, а май са и една идея по-евтини. Що се отнася за ME, луксозната серия FH е със всякакви екстри, сензори, филтри и тн., много икономична. Бюджетната серия SF определено не е толкова добра, но е доста по-евтина.

Иначе ние лично сме много доволни и от Hitachi.

# 273
  • Мнения: 143
Благодаря на всички отзовали се с мнение! Търговец ми предложи Дайкин, 18 -ка, не знам други характеристики. Общо взето трябва да вземем някакво решение през уикенда, така че имам два  - три дни да се почудя още малко  Simple Smile

# 274
  • Мнения: 20 172
Търговците си предлагат това, което им е най изгодно на тях Crossing Arms Миналата седмица минахме през един магазин да се ориентираме какво да вземем, и продавача от вратата ни заводи при един Панасоник. Питам го за Фуджицу - не, Мицубиши - не, Панасоник та Панасоник. Останала съм с впечатление, че Мицубишитата са едни от най-доброто на пазара, но не...Панасоник.  Tired

# 275
  • Мнения: 19 487
Търговците си предлагат това, което им е най изгодно на тях Crossing Arms Миналата седмица минахме през един магазин да се ориентираме какво да вземем, и продавача от вратата ни заводи при един Панасоник. Питам го за Фуджицу - не, Мицубиши - не, Панасоник та Панасоник. Останала съм с впечатление, че Мицубишитата са едни от най-доброто на пазара, но не...Панасоник.  Tired
Когато аз си избирах климатици, ми казаха, че топ 3 марки са Дайкин, Мицубиши и Фуджицу, като вече много си зависи от конкретните параметри на машинките и за каква цел са предназначени. Например имаше едни Дайкин, които не бяха подходящи за отопление и ми го казаха веднага, затова се преориентирах към Фуджицу. Сега тоя конкретен Панасоник може да има някакви предимства пред изброените от мен марки. Но те съветвам да провериш на няколко места. Не са малко пари да ги хвърляме в първия магазин.

# 276
  • Мнения: 20 172
А, този човек ме издразни с упоритостта за конкретният модел на Панасоника и си тръгнахме. Но естествено и да не беше така, пак нямаше да се хвърля на първото нещо в първият магазин. Миналата година сложихме 12-ка на Фуджицу, и сега се двоумя дали да не вземем пак такъв или някаква друга марка. Но като гледам, май пак на тях ще си заложим, дано не сгрешим.

# 277
  • Мнения: 10
Бяхме се насочили към Панасоник и ние, но всичките тези сензори и филтри и глупости ни отказаха. Нямам им доверие, затова взехме Fuji Electric и засега сме много доволни. В магазина бяха много разбрани, а техниците свършиха отлична работа, мога да ги препоръчам, но да не излезе, че правя реклама... Колкото до климатиците, гледайте параметрите и то най-вече капацитета на отопление/охлаждане, консумацията и теглото на външното тяло. На нашите деветки външните тела са по 34 килограма, а на Панасоник 12-ките бяха по 28...

# 278
  • Мнения: 20 172
Толкова сензори и глупости ми звучи като често посещение на техниците Laughing може и да греша естествено. Сега, може човека да е бил прав за въпросният модел, но не успя да ме спечели за него. Иначе го хвалеше и ,че е 9-ка и ще е по-икономичен, защото ако слагаме друга марка, трябвало да е 12-ка. Стаята е 15 квадрата, с дограма и външна изолация но студена. За този Панасоник ставаше въпрос:
http://www.vimaks-klimatici.com/klimatik/panasonic-cs-xe09pkew/c … econavi-1592.html

# 279
  • Мнения: 10
От всички тези филтри и глупости има само две истински системи, които работят - плазмата и UV лампата, но и двете ги няма при Панасоник. Ако в тези 1399 лева не е включен монтажът, значи идва малко скъпо, сравнено с един друг магазин. Характеристиките му са добри, не може да се спори, но ние предпочетохме малко по-стар климатик, който има малко по-голям капацитет на отопление ("само" 1,1 киловат над Панасоника) и пак е 9-ка!

# 280
  • Мнения: 20 172
Цената беше 1450лв. с монтажа.

Характеристиките му са добри, не може да се спори, но ние предпочетохме малко по-стар климатик, който има малко по-голям капацитет на отопление ("само" 1,1 киловат над Панасоника) и пак е 9-ка!

Ще споделиш ли кой?

# 281
  • Мнения: 10
Цената беше 1450лв. с монтажа.

Характеристиките му са добри, не може да се спори, но ние предпочетохме малко по-стар климатик, който има малко по-голям капацитет на отопление ("само" 1,1 киловат над Панасоника) и пак е 9-ка!

Ще споделиш ли кой?

Ето го климатика, цената му е малко по-висока, но мисля че си я заслужава : http://tempex.bg/tables.php?brand=Fuji%20Electric&type=%D0%A … mp;model=RSB-09LD
Също така е хубаво да се знае, че моделът е стар и количествата са ограничени, защото вече не се произвеждал.

# 282
# 283
  • Мнения: 2
Да споделя и аз LD на Фуджи не са никак лоши, ако го намериш. Иначе един приятел си взе Mitsubishi Heavy SRK ZJ-S25 и е страшно доволен, вече го използва от около година. Аз също доста четох и мислех за в къщи да взема ZJ-S, но при наличието на съвременно парно и сумата която трябва да дам за климатиците се отказах ... поне за сега.

Последна редакция: нд, 20 окт 2013, 13:24 от rosenlazarov@gmail.com

# 284
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Ползвам два климатика, FUJI ELECTRIC и DAIKIN - дванадесетици и двата. Вторият е "Мерцедеса" на климатиците, това всички го знаем.Напълно ме задоволява и през най-студените дни на зимата ,не го чувам като работи,нито вътрешното нито външното тяло.стаята ми е над 37-39куб.м В другата стая ,малко по-малка-спалня, имам едно FUJI ELECTRIC няма равно на него по топлоотдаване. Доволен съм от сметките ( това е доста относително понятие разбира се)
А "OSAKA", на фирма "Еко клима",  такава марка няма! Етикетите ги лепят в един склад в Долно езерово- Бургаско, някакви измислени щайги са, макар,че някой са доволни от тях ,е зависи от много неща...

Последна редакция: ср, 23 окт 2013, 17:43 от midkoo

Общи условия

Активация на акаунт