Избор на климатик

  • 246 390
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 459
Е духалка е най енергийно необосновано.
Не разбирам защо ме разкандърдисвате от климатик.

# 526
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Не те разубеждавам - споделям личен опит и видяни решения. Но нека и професионалистите да дадат мнение.
Имаш 2 коридора по 18 кв.м - височината не си дала каква е. Искаш да добавиш и трето помещение Кухня към отопляемата площ, което е поне още 10 кв.м. и всичко с един уред.
Имам познати дето с един климатик топлят цял апартамент, ами не им се получава особено, но те са свикнали.Всичко е до усещане за комфорт и топлина.

# 527
  • Мнения: 459
Имаш 2 коридора по 18 кв.м - височината не си дала каква е. Искаш да добавиш и трето помещение Кухня към отопляемата площ, което е поне още 10 кв.м. и всичко с един уред.
Коридорите не са по 18 метра, а по 9, височината е по малка от стандартната, 2.2 метра и целта ми е не да го отоплявам като спалня или помещение в което се почива или отпуска човек, но и да няма огромната разлика като сега между отопляемите помещения и коридора по който многократно минавам.
Наистина имам нужда от помощ за избор на климатик като мощност от една страна и марка от друга, като се вземе в предвид ниските външни температури през зимата. За съжаление не мога сама да си изчисля и не съм наясно с това 9 ки, 12 ки и т.н.т. На хола е 12 Панасоник правен за скандинавските страни издържащ до -25 градуса.
Ако някой е наясно и може да ми помогне конкретно с изчислението и да ме насочи към марка, ще съм много благодарна.

# 528
  • Мнения: 855
Здравейте, искам да попитам за мнение за подов климатик  newsm78 Мои познати ми казаха, че са много доволни особенно като има деца които постоянно си играят на земята.. Помещението за което искам климатик е кухня+всекидневна, квадратите са между 25 и 30, кооперацията е тухлена, изложението е юг-югозапад, няма сграда която да ни скрива слънцето, ако това е от значение. Имаме и хубава външна изолация. Незнам дали да се насоча към подов или да избера стенен.. Нямам голям бюджет, тъй като в момента обзавеждаме и всяко левче ни е ценно. Но за тази стая искам да избера нещо хубаво и икономично, тъй като ще е мястото където ще прекарваме най-много време. Ще съм благодарна на всеки съвет.

# 529
  • Мнения: X
 elndim,
 2коридора X 6м. дължина X 1,5 м. ширина = 18 кв.м.
Климатик за 15-20 кв.м
9-ка    1149 лв.
12-ка  1169 лв. FUJITSU ASYG-12LMCA  (20-25 кв.м)

# 530
  • Мнения: 459
elndim,
 2коридора X 6м. дължина X 1,5 м. ширина = 18 кв.м.
Климатик за 15-20 кв.м
9-ка    1149 лв.
12-ка  1169 лв. FUJITSU ASYG-12LMCA  (20-25 кв.м)
Благодаря,
и 9 ка и 12 стават, така ли?

# 531
  • Мнения: X
За разлика от 20лв не си заслужава да се купува 9-ка, а и все пак имаш стълбищно пространство.

# 532
  • Мнения: 459
За разлика от 20лв не си заслужава да се купува 9-ка, а и все пак имаш стълбищно пространство.
О да, определено.

# 533
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Смятам климатика да се сложи над входната врата на долния етаж и да отоплява и двата етажа коридор, а от време на време да отварям и вратата на кухнята за да затопля и там. Какъв климатик да избера, подскажете ми, моля.

преди да си "изхвърли" парите за климатик ще трябва малко физичните закони да си припомниш.
Топлият въздух се движи и издига ВИНАГИ и само нагоре. Отделно нито една каса врата не опира в тавана. Т.е и там имаш една въздушна възглавница от около 0,5м. Ха сега накарай този топъл въздух, който е "заседнал" там да слезе и да премине в друго помещение.
Та искам да кажа, че 50-ка да сложиш, топлото винаги ще ти бяга нагоре, кухнята винаги ще ти е неклиматизирана.
Дерзай!
ive1ina - да, малко по-голям комфорт в режим на отопление се получава от подовия климатик.
За 25-30м2 най-добре е 18-ка.
И според вашия бюджет ще си изберете марка и модел.

# 534
  • Мнения: 226
Може ли някой да ми даде компетентно мнение добри ли са характеристиките:
Тип климатик: Сплит климатици
Енериен клас при отопление: A+
Енергиен клас при охлаждане: A++
Мощност отопление:  0.88-4.0-4.4
Мощност охлаждане:  0.6-3.5-3.9
Консумирана мощност: 0,25-1,20-1,55
Охлаждане (EER): 2.99
Отопление (COP): 3.33
Охлаждане (SEER): 6.1
Охлаждане (SCOP): 4.0
И другия вариант:
Тип климатик: Стенен Климатик
Енериен клас при отопление: A+
Енергиен клас при охлаждане: A+
Мощност отопление:  1.3/2.8/4.0
Мощност охлаждане:  1.3/2.5/3.0
Охлаждане (SEER): 6.02
Охлаждане (SCOP): 4.01

# 535
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
Здравейте!

Извинявам се предварително ако не е за тази тази питанката ми.
Трябва ми спешно майстор за климатика /за София става въпрос/
Климатикът е Панасоник, инверторен на 11-12 год.
Досега не сме имали проблеми с него, като сме го използвали само за отопление.
От началото на този отоплителен сезон не топли, както преди.
Преди беше включен на 21-22 градуса, а сега редовно е на 26-27 и не се постига същата температура както преди.
Незнам какъв е проблема, може би фреон няма, но ми трябва добър майстор, който да диагностицира, т.к. сме с 3 дечица и на студ няма да издържим въобще.
Благодаря предварително на всички отзовали се!

# 536
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
DJOI_34, тези характеристики са меко казано драматични. Ако смятате да се отопляте с подобни машини, ще сбъркате сериозно.

# 537
  • Мнения: 1 483
Аз възнамерявам да взема климатици за 2 южни стаи - по 17 и 22кв съответно. Само за охлаждане ще се ползват, така че май не ми трябват кой знае какви параметри. Иска ми се с монтажа да идват до 1000лв всеки, така че се радвам на предложения за бюджетни марки. Последно бях гледала Грее, май не са лоши като за цените сси? Също много държа на коректна фирма за монтажа.

# 538
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Относно коректна фирма - трябва да кажете от кое населено място сте. Относно избора - мисля, че два броя Gree GWH09KF-K3DNA6G Change ще свършат работа.

# 539
  • Мнения: 1 483
Благодаря, ще го погледна. За София став въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт