Избор на климатик

  • 246 452
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 483
Някой има ли впечатления от тази серия: http://gree-bulgaria.com/residential-air-conditioners-bg/viola-new/ ? Много ми допада идеята да си пускам климатика дистанционно с приложението, при тия южни стаи ще ми е много от полза да охлажда, преди да съм се прибрала. Flutter

# 541
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Машините са работещи, ако са оразмерени правилно за помещението. Имайте предвид, че може да управлявате и други модели чрез Интернет, без да имат вграден модул. Просто си закупувате такъв допълнително и го поставяте в помещението където е климатизатора.

# 542
  • Мнения: 21
Моля за избор на климатици - 3бр.
Жилището е панелно. Хол - изложение южно, една външна стена с вътрешна изолация от фибран и една която е с врато прозорец без изолация, 20кв, 50куб. Насочила съм се към Мицубиши FH 35VE. При този модел ме притеснява сензорното око което се движи и издава някакъв звук който ако се спи в тази стая може да дразни.
Детска - изложение южно 15кв, 35 куб. с една външна стена и една с вратопрозорец излолирани с гипсо картон и вата, тавана също е с гипсо картон и вата. Насочила съм се към Мицубиши FD 25 VA
Кухня изложение запад, една външна стена не изолирана 10кв, 25куб  + 3кв бокс , 7куб. Тук незнам какъв защо незнам колко време ще прекарвам там и дали си заслужава инвестицията в скъп климатик.
Моля помагайте!

# 543
  • Русе
  • Мнения: 5 348
rosle ''Окото" можеш да го спреш, ако те дразни. Чува се едно леко жужене като се мести.
При нас Мицубишито е в спалнята и "окото" е изключено - климатика работи на змей Simple Smile

# 544
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
rosle,
предвид условията на помещенията, бих предложил следните варианти:
за хола:
Toshiba RAS-10G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
Mitsubishi MSZ-FH25VE
General Fujitsu ASHG09LTCA Winner Silver
за детската стая:
Toshiba RAS-B10N3KV2-E1 Suzumi Plus
Mitsubishi MSZ-WN35VA
General Fujitsu ASHG09LUCA Discovery White
за кухнята:
Toshiba RAS-10BKV-E Mirai
Mitsubishi MSZ-WN25VA
General Fujitsu ASHG09LMCA Energy Plus 2


# 545
  • Мнения: 3
Здравейте!
Да поискам и аз съвет. Може ли да ме насочите към избор на климатик за хол с размери 30кв. и около 80куб. Всичките стени, без една, са вътрешни, а външната стена е с изолация; помещението е с дограма, но се намира в къща и няма изолация на тавана. Малкия още няма годинка и ще трябва да му държим топло, та искам да можем да разчитаме на климатика през зимата да поддържа добра температура. Според мен климатика трябва да е 18-ка, защото в момента тази стая е с една 12-ка на Еlektrolux, която при ниските температури нищо не прави. Моля да се вземе под внимание, че бюджета ни е max 2000лв.
Благодаря предварително за помощта!

# 546
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Toshiba RAS-18N3KV2-E1 Suzumi Plus или Toshiba RAS-B16N3KV2-E1 Suzumi Plus
Toshiba RAS-16BKV-E Mirai
Daikin FTX50GV~RX50GV Comfort
Hitachi RAK-50PEC/RAC-50WEC Eco Comfort
Gree GWH18TC-S3DNA1D (LCLH) Hansol

# 547
  • Мнения: 3
Благодаря много за предложенията.

# 548
  • Мнения: 3
А какво ви е мнението за модела Mitsubishi MSZ-SF50VE~MUZ-SF50VEH ?

# 549
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
А какво ви е мнението за модела Mitsubishi MSZ-SF50VE~MUZ-SF50VEH ?
Зле....Не става като модел. Технически неграмотно изработен модел.

# 550
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте.
Ако може да дадете съвет - търся климатици за апартамент с 3 помещения. Като кубатура са съответно 2 по 30 и едно 60. Мултисплит система, прокарани са вече там кабели и тръби. Ще се ползват с идеята и за отопление, защото няма парно. Съответно търся най-ефективното, икономично и тихо решение.
Ходих тези дни до магазин за климатици и ми предложиха Дайкин - външно тяло 4MXM 68M за 3700 лева и заедно с вътрешните тела го докараха до 6000 лева и то с включена отстъпка 10%. Това не е ли множко и има ли по-разумен вариант? Не държа на тази марка, но уж тези били №1.

# 551
  • Мнения: 1 483
Ами много са, за тия пари спокойно ще вземете 3 обикновени сплита, и ще са по-ефективни от мултисплит. Има ли причина, която да налага да е точно мултисплит? Повикайте техници на оглед да ви кажат дали няма вариант за 3 отделни.

# 552
  • София
  • Мнения: 13
Ами да - предвид това, че са прокарани тръбите в стените - трябва да е мултисплит. Не ми се ще да се разбива всичко тепърва като ми е ново.

# 553
  • Мнения: 1 483
Хубаво за тръбите, но не могат ли просто да се ползват с 3 външни тела?

# 554
  • София
  • Мнения: 13
Ми не, както са изведени - няма място отвън.

Общи условия

Активация на акаунт