Избор на климатик

  • 246 329
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 735
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Здравейте ! Бързо сравнение между Mitsubishi MSZ-SF35VE и Fujitsu ASYG12LMCE за хол с преходна спалня.Външна и вътрешна изолация с вата, ПВЦ дограма, обща квадратура 28-29 кв.м.Разликата в цената е голяма.Митсубишито е 1700 с монтаж, а Фуджитсу е 1300 с монтаж.
За това помещение, бих заложил на General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White

# 736
  • Варна
  • Мнения: 29
Здравейте,избирам климатик за спалня с южно изложение,23 кв.м.Стаята е с вътрешна изолация с гипсокартон и вата, и външна някаква,за която не съм убедена каква е.Има остъклена тераса.Бюджетът ни е максимум до 2000 лв.Спряла съм се на:
https://www.termo-klima.com/bg/klimatic/daikin174_daikin/daikin-s25utes-new/
https://vimax.bg/invertoren-klimatik-mitsubishi-heavy-srk35zs-ss … 0-btu-klas-a.html
Удачни варианти ли са?И кой е по-добър?
Благодаря.

# 737
  • Варна
  • Мнения: 51
  Да се включа и аз с моята дилема. Ще бъда много благодарна, ако споделите мнение за тези два климатика, които са предвидени основно за отопление!:
   Mitsubishi Electric MSZ-GЕ2817
http://borsaplazma.com/Air-Conditioner/Hyperinverter/Mitsubishi- … BE%D1%80?limit=50
   FUJITSU ASYG12KGTA
http://www.serviz-klimatici.com/fujitsu-asyg12kgta-stara-zagora.html

  Евентуално ще изберем един от тях за всекидневна с кухненска част в селска, едноетажна къща край Варна.
 Стаята е 18м2, 45м3. Две външни стени- юг и север. Трикрилен, двоен прозорец,най-обикновена дървена дограма, на южната стена(тухла). Северната е дебел зид камък. Има изолация на къщата 5см стиропор. Тавана е плоча, която ще изолираме с вата от горната страна (няма изолация на покрива).Под- ламинат със стандартните 5мм XPS подложки, положени на циментова замаска без допълнитела изолация. Маза няма. В къщата се живее целогодишно.
 Смятате ли, че сме оразмерили правилно изброените климатици? Знам, че сме на ръба между девятка и дванайсетица, но все пак е къща, неособено добре изолирана.
 Ще се радвам, ако споделите мнение за конкретните климатици, или предложите нещо по-подходящо за нашия случай, но до този ценови диапазон!
 Благодаря предварително за отделеното време!

# 738
  • Мнения: 656
Влизам да дам мнение за новия модел Star Light с новия фреон. Бюджет 700 лв. с вкл.монтаж:
https://www.emag.bg/klimatik-star-light-12000-btu-klas-a-inverto … ors/pd/DDNX30BBM/

Стаята е 20-21 кв.м. с висок клас дограма и вътрешна и въшна изолация. За сметката на ток не мога да кажа колко ще е, но климатикът е страхотен! Един от изборите ми беше, заради новия вид фреон. Много е безшумен, бях се подготвила външното тяло да е шумно(50 децибела), а вътрешното 23 - стандартно. Все пак е доста безшумен. Засега сме много доволни, но само сме го тествали по няколко часа. То и с тази изолация очаквам да се пуска рядко и ние обичаме по-хладно - 21-22 градуса.

# 739
  • Мнения: 19 485
Според мен още е рано да се дават отзиви за климатика, все пак температурите са сравнително високи. Истинският тест ще е през сурови зимни условия ако го ползвате за отопление. И новия фреон хич не ми го похвалиха експерти в бранша, но пък климатици със стар фреон вече почти няма, така че....

# 740
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Влизам да дам мнение за новия модел Star Light с новия фреон. Бюджет 700 лв. с вкл.монтаж:
https://www.emag.bg/klimatik-star-light-12000-btu-klas-a-inverto … ors/pd/DDNX30BBM/

Стаята е 20-21 кв.м. с висок клас дограма и вътрешна и въшна изолация. За сметката на ток не мога да кажа колко ще е, но климатикът е страхотен! Един от изборите ми беше, заради новия вид фреон. Много е безшумен, бях се подготвила външното тяло да е шумно(50 децибела), а вътрешното 23 - стандартно. Все пак е доста безшумен. Засега сме много доволни, но само сме го тествали по няколко часа. То и с тази изолация очаквам да се пуска рядко и ние обичаме по-хладно - 21-22 градуса.

А как се случва с безплатния монтаж по различните градове?

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Моля да ми препоръчате климатици за следните помещения:

- хол и кухня, 30 м2, 2.6 височина, изток и малко север, 2 външни стени, ПВЦ дограма

- спалня, 15 м2, 2.6 височина, изток, 1 външна стена, ПВЦ дограма

# 742
  • Мнения: X
Моля да ми препоръчате климатици за следните помещения:

- хол и кухня, 30 м2, 2.6 височина, изток и малко север, 2 външни стени, ПВЦ дограма

- спалня, 15 м2, 2.6 височина, изток, 1 външна стена, ПВЦ дограма

До колкото разбрах е най-добре да си кажеш и бюджета. Хубавите за голямото помещение са над 2500 Simple Smile

# 743
  • Мнения: 285
За климатици, питайте в сетком форума.

# 744
  • софия
  • Мнения: 86
Здравейте,искам да попитам на колко градуса държите климатиците през ноща, в стаята, в която спите?Винаги съм държала 19гр ,но имам малко дете и имам чувството че ще я простудим ,защото при тази темп,усещането от климатика е,че духа хладен въздух...
Имаме два климатика fujitsu 12 (модел 2017) и аз съм най-разочарования човек от работата им или да кажа,явно съм имала съвсем други очаквания...Купихме ги септември (до сега не сме се отоплявали с климатици) и вече обмислям да ги продаваме или да стоят за украса...Sad Основен проблем - не затоплят равномерно помещението при отворени врати, усеща се духане ,дори обърнати към тавана,а на найниската степен на вентилатор и на 30гр да ги сложа,затоплянето е неефективно. Апартаментът е 62кв,изцяло южен и изолиран...

# 745
  • Мнения: 2 314
Напълно нормално е при отворени врати да се усеща духане. Затваряйте.

# 746
  • Варна
  • Мнения: 51
 За затопляне (heat от менюто), вентилатор на най-силната степен (high) или auto, жалузите надолу - това е най-ефективно и икономично за зимата.
 За усещането е много субективно - на мен ми е добре през деня и на 20 градуса, но майка ми, която е свикнала на отопление с дърва, зъзне. Стандарта мисля е 23-24 градуса , но зависи от външните темрератури.
 Преди сън го намалявам на 19 градуса и ми е малко възтопло . По принцип, за по-голям комфорт се намалява и вентилатора преди сън, но аз не го правя. За детето ( пък и въобще) е най-добре да не спи под климатика.
 Апартамента ми е на първи етаж, изложение изток и предполагам доста по-студен от вашия. Климатиците са ми също Fujitsu инверторни, по-стар модел.

Последна редакция: пн, 26 ное 2018, 07:45 от mira66

# 747
  • Мнения: 11 626
Здравейте,искам да попитам на колко градуса държите климатиците през ноща, в стаята, в която спите?Винаги съм държала 19гр ,но имам малко дете и имам чувството че ще я простудим ,защото при тази темп,усещането от климатика е,че духа хладен въздух...
Имаме два климатика fujitsu 12 (модел 2017) и аз съм най-разочарования човек от работата им или да кажа,явно съм имала съвсем други очаквания...Купихме ги септември (до сега не сме се отоплявали с климатици) и вече обмислям да ги продаваме или да стоят за украса...Sad Основен проблем - не затоплят равномерно помещението при отворени врати, усеща се духане ,дори обърнати към тавана,а на найниската степен на вентилатор и на 30гр да ги сложа,затоплянето е неефективно. Апартаментът е 62кв,изцяло южен и изолиран...
С какво сте се отоплявали до сега?

# 748
  • софия
  • Мнения: 86
Здравейте,искам да попитам на колко градуса държите климатиците през ноща, в стаята, в която спите?Винаги съм държала 19гр ,но имам малко дете и имам чувството че ще я простудим ,защото при тази темп,усещането от климатика е,че духа хладен въздух...
Имаме два климатика fujitsu 12 (модел 2017) и аз съм най-разочарования човек от работата им или да кажа,явно съм имала съвсем други очаквания...Купихме ги септември (до сега не сме се отоплявали с климатици) и вече обмислям да ги продаваме или да стоят за украса...Sad Основен проблем - не затоплят равномерно помещението при отворени врати, усеща се духане ,дори обърнати към тавана,а на найниската степен на вентилатор и на 30гр да ги сложа,затоплянето е неефективно. Апартаментът е 62кв,изцяло южен и изолиран...
С какво сте се отоплявали до сега?

Конвектор и камина ( но старият апартамент е 100 кв.,първи етаж,тухла и се отоплявааше много трудно, та сме свикнали на по-ниски температури зимата).

# 749
  • Мнения: 1 504
Така е..аз първата година като сложихме климатиците,хем в спалнята е далеч от леглото,все ми се вееше косата.Свикнах.

Общи условия

Активация на акаунт