Избор на климатик

  • 246 200
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 315
  • Русе
  • Мнения: 5 347
И аз доволна от Мицубишито вече 2 г. Модела е Зубадан. Понеже правихме ремонт на спалнята, където е и подобрихме значително изолацията с картон и вата, очаквам другата зима да съм още по-доволна.
По повод Дайкин - имам една Сиеста дето не е върха на сладоледа в кухнята, но и там вече втора зима, откакто направихме същата изолация се справя с отоплението и на коридора. Но сложихме нагревател в тавата против замръзване.
Та накратко изолацията има огромно значение. Жилището го купихме налепено с стиропор, понеже е крайно и на последен етаж. Топлехме, но на съответната цена. Всички стаи са с климатици, които работят на 23-24 градуса целодневно.

# 316
  • Мнения: 957
Момичета, може ли някой да ми каже колко м е максимално възможното разстояние между вътрешното и външното тяло?
Не мога и не мога да избера място на климатика в малката ни кухня... Sad

# 317
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Не съм технически  запозната, но имам два климатика с 4,5-5,00м тръбен път. Единия е в кухнята и вътрешното тяло ми е почти до вратата към коридора. Помещението е 13-14 кв.м.

# 318
  • Мнения: 10
Момичета, може ли някой да ми каже колко м е максимално възможното разстояние между вътрешното и външното тяло?
Не мога и не мога да избера място на климатика в малката ни кухня... Sad

Обикновено е до 15-20 метра, за стенните инверторни климатици, но това е с дозареждане на фреон. Това важи за по-скъпите климатици. В каталозите има технически данни и там е описано.

# 319
  • Мнения: 957
Много благодаря!

# 320
  • Мнения: 6
Има разбира се веднага отговарям климатици с енергиен клас А+++  с такъв енергиен клас са скъпите климатици над 2500 лева. Разбира се от голямо значение оказва и до каква степен е изолирано помещението! Имам клиент който Плаща за отопление на стая 30 лв месечно Simple Smile Покупката на климатик си е инвестиция в дългосрочен план мога да ви дам няколко такива модела единия е Mitsubishi Electric ZUBADAN MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ енергиен клас А+++/А++ Консумирана мощност (охлаждане):   0.82 kW
Консумирана мощност (отопление):   0.80 kW който работи до -25 градуса външна температура създаден е за скандинавските страни продажната цена 2637 лв. давам още един климатик Daikin URURU SARARA FTXZ35N/RXZ35N енергиен клас забележете А+++/А+++ Консумирана мощност (охлаждане):   0.66 kW
Консумирана мощност (отопление):   1.00 kW модела е с FULL екстри продажна цена 4104 лева. модела произведен изцяло в Япония. Ако проявате интерес се свържете с мен да не правя реклама.
Малко са хората които могат да си позволят такива климатици но както казах климатика си е инвестиция ! Тая седмица ми предстои монтаж на Mitsubishi Electric ZUBADAN още един доволен клиент Simple Smile

# 321
  • Мнения: 19 483
Всички знаем, че има такива климатици, обаче човекът постави изискване за цена до 1000 лв и гаранция за изплащане в годините.....Не знам този от 4 100 лв за колко години ще се изплати, колкото и да е икономичен.....Иначе да, безплатен обяд няма. Хубавото е скъпо за съжаление. Марката Фуджицу е добра комбинация между качество и приемлива цена според мен. Конкретните модели не ги знам, може да се провери лесно.

# 322
  • Мнения: 6
Да така е за жалост Simple Smile но за 1000 лв няма как да се постигне това освен ако помещението е 10 кв.м. има 4-ри камерна пвц дограма външна изолация 10 см. стени и таван от гипскартон с термоизолираща вата Simple Smile

# 323
  • Мнения: 84
Става интересно, звучи ми като енергоспестяваща крушка...
Интересно ми е за 4100 лв, ако трябва да ги дам за електричество при отопление/ охлаждане, за тези пари колко ли години ще изкарам? ...
Сигурен съм, че безплатен обяд няма, даже сиренцето в капанчето за мишки е платено...

Поздрави


п.п. Днес си е особена жегичка Grinning

# 324
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Момичета, може ли някой да ми каже колко м е максимално възможното разстояние между вътрешното и външното тяло?
Не мога и не мога да избера място на климатика в малката ни кухня... Sad

ако климатикът ще е 9-ка, не те съветвам да е с твърде дълъг тръбен път. Над 6-7-ия метър се дозареждат (плетено).

П.П: има си клиенти и за Зубадан, и за Уруру, както и за Мидеи и т.н нискобюджетни машини. Защо се препирате? Имам съсед с 5бр. Уруру-та.

# 325
  • Мнения: 957
Благодаря за отговорите!
Отказах се от дългия път. Връщам се на варианта подово-стенен климатик.

Сега моля запознатите да ми помогнат в двуумението между MITSUBISHI HEAVY SRF/SRC и DAIKIN FVXS.

Koй топли повече, т.е. кой духа по-топло, кой е по-безшумен?

# 326
  • Мнения: 6
Благодаря за отговорите!
Отказах се от дългия път. Връщам се на варианта подово-стенен климатик.

Сега моля запознатите да ми помогнат в двуумението между MITSUBISHI HEAVY SRF/SRC и DAIKIN FVXS.

Koй топли повече, т.е. кой духа по-топло, кой е по-безшумен?

На който и да се спреш няма да сбъркаш. Но аз бих избрал DAIKIN FVXS доста по големи наблюдения имам на тази машина, като дълаг и експлотационен период. Колкото до шума и двата са тихи до толкова, че ще чуваш повече шума от улицата от колкото климатика Simple Smile

# 327
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Азсъм с подов климатик Дайкин вече 6-та година. Имат един-два кусура. За топлене топли иначе без проблем, но доколкото съм чувала трябва да внимаваш с какво външно тяло ще ти го продадат. Моето външно е с надпис, че работи до -20С.  Кусурите са, че на 4-тата година се развали лагера на мотора на перката и се наложи смяна-струва 100лв. , не е голяма философия. В последствие мъжа ми сам го отвори повторно, защото искаше немски лагер да сложи с цена 5лв. , а майстора сложи китайски за 2лв. Та другите 98лв. са му труда  Mr. Green Другия кусур е, че заради некадърно залепено уплътнение при отваряне на долната клапа се чуваше едно стържене-вече стои все отворена, счупи се едно колелце на механизма за затваряне. Предимство на Дайкина е, че перката на вътрешното тяло е една голяма и по-добре циркулира топлия въздух и по-малко се усеща въздушния поток. На другите марки подовите модели преди ги правеха с цилиндрични малки перки като на високостенните климатици.
Поогледай Мицубиши подовия как е.

# 328
  • Мнения: 6
Вашия модел Daikin вече не се предлага в страната, в момента това е модела при Daikin на пазара Daikin Professional FVXS35F/RXS35K  също така е произведен в Чехия. Това е което трябва да се гледа

# 329
  • Мнения: 957
Благодаря момичета за отговорите!   bouquet

А верно ли е, че подовият тип климатици духат по-леко при охлаждане?
Имам предвид дали бихме могли през лятото да спим на включен климатик, защото отвън е ужасно шумно и не можем да оставяме отворен прозореца?
Не съм имала вкъщи климатик и нямам представа. Може да предизвикам смях и подигравка, но ... Ползвахме на една почивка в хотел преди две години климатик през нощта по същите причини, но ми се налагаше да се завивам през глава, защото духаше много силно...

Общи условия

Активация на акаунт