Избор на климатик

  • 246 249
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 351
Здравейте. Какво ви е мнението за този климатик YORK - YEHJXH012BAMT-FX. Цена 900 лева. Има ли нещо по-добро за тези пари?
Благодаря предварително. Simple Smile

# 346
  • Мнения: 84
Здравейте, да попитам за този модел климатик
SHARP AY-XPO9GHR/AE-X09GHR 1400 лв с монтажа справедлива ли е цената, струва ли си машината?

# 347
  • Мнения: 581
И аз се нареждам да следя относно инфо за Шарп-а, колебаем се...
Да ви попитам, квадратура-24-25 кв, с вътрешна изолация на външните стени, с пвц дограма, западно изложение, не е първи етаж. Ще ни стигне ли 12 ка, или повече, защото знам, че тази квадратура е на ръба, между 12 и повече?

# 348
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Шарпа е добър модел, но вече има по нови и добри модели от него. Бих предложил вместо него да погледнете Sharp AY-ZP35PR.
Vergia, за Вашата ситуация климатизатора който трябва да изберете трябва да бъде с номинална отоплителна мощност ~4.0 kW. В зависимост от бюджета, може да Ви се предложат различни модели кито ще свършат работа и ще създават комфорта който желаете.

# 349
  • Мнения: 84
Шарпа е добър модел, но вече има по нови и добри модели от него. Бих предложил вместо него да погледнете Sharp AY-ZP35PR...

С какво блести в повече този модел от модела, който цитирах по-горе?
Няма да споря, но понякога най-новото, не е най-доброто.
С приоритет са ниска консумация на ел енергия, защото тя се плаща и то доста скъпо на фона на заплатите, които получаваме, както и надеждността на техниката. За надеждност се има предвид "железен" при всякакви ситуации и идиотски изпълнения на експлоатация (дуракоустойчиви). Не че ще го използвам идиотски, ама като се има предвид каква глобализация има при производството на всичко, което се предлага на пазара, имам едно наум.
Молбата ми е който ползва точно този модел SHARP - AY-XPO9GHR/AE-X09GHR да сподели преки впечатления от експлоатацията му и как се държи при ниски температури, а не да ми се посочва кой е по-нов...
Aleksandars, модела, който препоръчвате до колкото успях да намеря информация за него, не намерих фирма във Варна, който да го предлага, съответно да го монтира.

# 350
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
nakatasan, модела който споменах е Nordic серия предназначена за Северна Европа - гарантирана работа при -20°С външна температура. Запазва много добре параметрите си при отрицателни темпертури:
Параметри на климатизатора при -10°С външна температура (20°C в помещението)
Отоплителна мощност: 3.8 kW, 12969 BTU (max)
Параметри на климатизатора при -20°С външна температура (20°C в помещението)
Отоплителна мощност: 2.6 kW, 8874 BTU (max)
Също така има подгряване на ваната чрез топъл хладилен агент, с цел предотвратяване замръзване на дъното на климатизатора.

# 351
  • Мнения: 84
nakatasan, модела който споменах е Nordic серия предназначена за Северна Европа - гарантирана работа при -20°С външна температура. Запазва много добре параметрите си при отрицателни темпертури:
Параметри на климатизатора при -10°С външна температура (20°C в помещението)
Отоплителна мощност: 3.8 kW, 12969 BTU (max)
Параметри на климатизатора при -20°С външна температура (20°C в помещението)
Отоплителна мощност: 2.6 kW, 8874 BTU (max)
Също така има подгряване на ваната чрез топъл хладилен агент, с цел предотвратяване замръзване на дъното на климатизатора.

За какви пари се предлага модела, който препоръчвате и къде във Варна мога да го намеря? Горещо ме интересува и консумацията на ел енергия.
Поздрави

# 352
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И аз се нареждам да следя относно инфо за Шарп-а, колебаем се...
Да ви попитам, квадратура-24-25 кв, с вътрешна изолация на външните стени, с пвц дограма, западно изложение, не е първи етаж. Ще ни стигне ли 12 ка, или повече, защото знам, че тази квадратура е на ръба, между 12 и повече?

на ръба сте, да.
Търсете някоя мощна 12ка, примерно Панасоник, серия Е.
И си направете външна изолация.

nakatasan - Шарпа, който ти предлага Aleksandars е доста скъпичък. Доближава 2 хиляди, та си прецени дали ти се търси из Варна КЪДЕ може да го видиш. А и като го видиш какво?

# 353
  • Мнения: 84

nakatasan - Шарпа, който ти предлага Aleksandars е доста скъпичък. Доближава 2 хиляди, та си прецени дали ти се търси из Варна КЪДЕ може да го видиш. А и като го видиш какво?


Май го намерих като цена около 1700 и кусур, ама не съм сигурен дали се предлага някъде във Варна. Забелязал съм, че основно се предлага, каквото има в склада. Е, може и да доставят и конкретен модел, ама на мен лично не ми се чака. Защо са го направили такава мъгла с тези климатици не ми е извостно. Може би да объркват излишно хората и да ги "сурвакат" с нещо скъпо. На времето същото беше и с избор на компютърна конфигурация. Довършвам си терасите и се мятам на някакъв, че ми писна вече. Все пак си остава най-обикновен климатик.
А за препоръчания климатик, нещо не забелязвам с какво е по-велик, че да давам толкова много пари. Като се сетя хората с Мидея се отоплят зимно време и са доволни, на работа също масово тази марка монтират. Колко струват моделите, които се монтират на работа не зная, а и не ме интересува, нали аз няма да ги плащам сметките за ел енергия или купувам. Все повече се убеждавам, че всичко е до късмет и конкретна бройка.

# 354
  • Мнения: 84
Здравейте, сагата по избор и монтаж на климатици приключи. Надявам се да съм направил правилния избор, не че имаше голям избор на "от по-корави на най-корави" климатици. За толкова пари, толкова. Ние  да сме здрави. Купих този модел климатици SHARP AY-XPO9GHR/AE-X09GHR.

# 355
  • Мнения: 36
Здравейте!Ще си слагаме климатик,който ще ползваме най-вече за охлаждане през лятото.Стаята е около 35кв.м.Бюджетът ни е около 2-3000лв.Може ли да ми препоръчате добър,безшумен климатик  bouquet

# 356
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Мицубиши са най-безшумни да мен до момента. Ще се вместиш в бюджета мисля.

# 357
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
tanq8, ето Ви няколко подходящи предложения:
Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZM-S Premium
Toshiba RAS-B16N3KV2-E Suzumi Plus
Panasonic CS-E15QKE
Panasonic CS-RE15QKE
General Fujitsu ASHG14LUCA
Mitsubishi MSZ-GV403S
Fujitsu AS-W40B2
Samsung AR18HSFNBWKNEU Classic+
Daikin FTX50GV Comfort
General Fujitsu ASHG18LFCA


# 358
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравейте!Ще си слагаме климатик,който ще ползваме най-вече за охлаждане през лятото.Стаята е около 35кв.м.Бюджетът ни е около 2-3000лв.Може ли да ми препоръчате добър,безшумен климатик  bouquet

хубав бюджет, но щом е само за охлаждане е неоправдан.
Редуцирам Александърс...

Panasonic CS-E15QKE
Panasonic CS-RE15QKE
General Fujitsu ASHG14LUCA
И предлагам:
Ако желаеш Дайкин, виж тази серия:
http://www.daikin.bg/products/index.jsp?singleprv=FTXS-K&pf=0

или тази:
http://www.daikin.bg/products/index.jsp?singleprv=FVXG-K&pf=0

Моите фаворити: 
http://climacom.com/products/item/958
http://climacom.com/products/item/1127 -- гледаш 50-ка, серия Зубадан, за мен е номер 1. Но надвишава бюджета ти.

nakatasan - честито и безаварийно.  Hug

# 359
  • Мнения: 36
Благодаря за споделените мнения!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт