Национални Туристически Обекти - 3-та тема

  • 51 864
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 006
Стефи, няма да стане за 24-ти май, защото на 25 сме на абитуриентска. Евентуално само 26-ти и 27-ми  Rolling Eyes  Трябва да потърся отзиви за хубаво хотелче в района.
Браво на вас , както и на mari_eta, много хубави културно-масови мероприятия сте си спретнали  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 615
velmar и при нас се получи така в Старосел, беше Гергьовден и просто не работеха. Много хора имаше, чудесно майско време и останахме разочаровани.
Обмислям за предстоящите празници Каньона на водопадите, ще се радвам за мнения и препоръки.
Другата ми идея е Чернелка-Свищов и се чудя какво още да добавя  newsm78

# 17
  • Мнения: 2 558
Общо взето всичко, което не успяхме да видим миналата година - пещерите Снежанка, Ухловица, Ягодинска, Чудните мостове, Смолян, Агушевите конаци,...ще ми се да разгледаме село Гела - събирам още отзиви, така че ако имате препоръки - приемам на драго сърце.
Може да минете и през с.Забърдо да се врътнете на дървеното виенско колело. До Ухловица си е доста катерене нагоре, но пък си заслужава - пещерата е много хубава.  Peace Може да минете и през Широка лъка за печатче.  Peace
Ние след като разгледахме този район, решихме да отидем до Рилския манастир.  Crazy Пътьом видяхме Вехтошарския музей край Кочериново, както и Стобските пирамиди. Сложихме и печат от Банско. Peace

# 18
  • Мнения: 4 970
Neda, веднага предлагам Плевен.Вие ще сте там в общи линии. Има  какво да се види. Не зная дали сте ходили.Крушуна също  ви е  в тази посока, макар и да не са част от НТО

# 19
  • София
  • Мнения: 2 143
Да се запиша и аз в новата тема. Тези почивни дни се отчетох с двата кюстендилски печата. Очарована съм от града, много приятно място.

# 20
  • София
  • Мнения: 615
velmar в Плевен и Крушуна сме били. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 970
Луковит?Пещарата Проходна?Еко пътеката на златна панега, Съевата дупка...
Може да спрете до Лавров парк- до самия главен път е  на километър от Горни Дъбник.

# 22
  • Мнения: 655
И ние се разписахме с 5 нови печатчета през почивните дни.Минахме през Брацигово,пещерата "Снежанка",Батак,Перущица,Велинград.За пореден път се убеждавам,че България е много красива.
До пещерата "Снежанка" има малко катерене,но в никакъв случай не е 45 минути както пише на табелите. Simple Smile Църквата в Батак ме разтърси до дъно,нямах сила да я разгледам дори като си представех ужаса,който се е разиграл там. Във Велинград страшно много ми хареса експозицията на писани яйца - голяма красота.
Момичета,учудвате ме със Старосел - ние взехме печат от първия път,явно сме имали късмет.Дори жената,която ни взе таксата дойде сама да ни обяснява кое какво е.
mari_eta,всичко,което сте планирали да разгледате в бъдеще е много красиво.Когато миналата година бяхме на Чудните мостове просто останах без думи - красота,която не може да се опише,трябва да се види. Ягодинската пещера също е много красива.Като цяло този район е зареден с някаква енергия и много обичам да се връщам там пак и пак.

# 23
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Десекс, миналата година ходихме в Широка лъка.
А до Ухловица има ли все пак някакъв път - ние сме високопроходими Laughing, с кросов мотор, така че и малкото пътче би ни свършило работа.

Мама на Бобо, точно така се чувствам там и аз - бога ми, откакто се върнахме миналия юни тръпна да отидем отново там...още малко остана, само месец и половина, нямам търпение вече...

# 24
  • Мнения: 2 558
Десекс, миналата година ходихме в Широка лъка.
А до Ухловица има ли все пак някакъв път - ние сме високопроходими Laughing, с кросов мотор, така че и малкото пътче би ни свършило работа.
Има си път, щом сте с мотор ще може с него да се качите, другия вариант е да го оставите долу на паркинга и да се качите пеша по пътеката нагоре, защото пък от един момент нататък пътеката свършва и нагоре се качвате по железни стълби.
Ето снимка от входа на пещерата, долу се виждат колите на паркинга

Ето такива са стълбите

# 25
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Стефанийка, значи впечатленията ни са еднакви. За Карлово пропуснах - и аз като теб - ужсано намръщене и тросната служителка на касата Sick...

Да, за съжаление, така е и други посетители споделиха същото, а мъжът от параклиса, в който се съхранява кичур от косата на Левски, направо си ни избута да излизаме?!   Shocked  Пропуснала съм да спомена и отбиването ни в Дряновския манастир, чудно местенце!   Peace

desex, отдавна не сме ходили към Рилският манастир, а мъжът ми е кръстен там и има желание не само да го посетим и покажем на децата, но и да спим там.

Ели, и два дни са достатъчни, но за по-кратка дестинация!   Peace

# 26
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Този в параклиса направо не го отразих - малкият видя чешмата до него и отиде да се мие и да пие вода и той като се развика, че музеят бил в почивка...аз невъзмутимо си замълчах и си оставих детето да пие в жегата...така се прави то туризъм Crossing Arms...а Дряновският манастир нали ни е наблизо - често-често сме там. Големият син го заведохме за първи път в...корема ми Wink.

Десекс, поносимо е изкачването, ще го извлека някак нагоре моториста Mr. Green...

# 27
  • Мнения: 2 037



Поздравявам ви с този прекрасен филм за България. Heart Eyes

# 28
  • Русе
  • Мнения: 1 516
Здравейте,
планирали сме пътуване за около 7 дни до Рила - Рилски манастир, Рилски езера, може би изкачване на Мусала. Живеем в Русе и не съм ходила в Рила от дете. Можете ли да ми помогнете да си изготвим програма - какво да посетим, къде да спим, изобщо какво интересно има в региона. Да кажа, че ще сме с 2 деца - на 4 и на 10г. Не зная, дали ще можем да се качим на Мусала с малкото дете.

# 29
  • Мнения: 4 970
 Бих добавила- Сепарева баня,Овчарченския водопад, стобските пирамиди...Не знам дали ще слизате към Кюстендил надолу  или  по-скоро към София, за да  допълним маршрута ви. До Мусала не  съм се качвала и не мога да бъда полезна.

Общи условия

Активация на акаунт