Любов след раждане

  • 15 315
  • 151
  •   1
Отговори
  • Мнения: 571
Започвам с условието,че темата не е за да се заяждаме или спорим.Наясно съм,че има много такива теми,но мнението на всяка от нас се мени ежедневно Wink
Та...колко време след раждането се почуствахте готови.Не говорим за мъжете и техните щения.Говорим за нас като майки.Психологическия момент ме интересува.Чувала съм за жени,които след спирането на лохиите се впускат в само...любене така да го кажем.
Какви условия е удачно да създадем на психиката,че да заработи в тази посока?
Моето момче е на 45 дни и все още нямам мИрак никакъв.И на фона на въздържанието по време на бременността и като цяло се чудя дали е ок това положение.Имам някакъв страх,че "нещо" "там" ще ми създаде проблем.С каката не бях така,но пък ММ беше забравил що е то секс и има ли почва у нас.Не,че сега си дава зор.
Та въпроса ми е за психологическия момент около секса и как преодоляхте пречките.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Okoло 3 месеца след раждането. Чак тогава и на мен ми се прииска  Crazy Mr. Green
Всяка жена е различна, не виждам проблем в това.
Много зависи и дали има кой да ти помага за бебето, всичко сама ли си правиш, остава ли ти време и за теб самата и т.н.

# 2
  • Мнения: 646
За мен беше важно първо да се възстановя физически след раждането(спирането на лохиите, минаването на 1-ви цикъл и зарастването на шевовете), което се случи около 3-тия месец след раждането и след посещение при гинеколога ми, който ме увери, че съм се възстановила напълно и физически пречки за секс няма.
А за психиката е много индивидуално.Аз например не съм имала тежко и продължително раждане(което в повечето случаи се оказва основната пречка за "първият път" след раждането), бебето ми с ръка на сърцето мога да кажа, че беше едно от най- спокойните бебета на света(умората също  възпрепятства предразположението на психиката към сексуални помисли) и също така не съм от майките ,които са доста страхливи и за тях всяко отдалечаване от бебето(дори да отидеш до WC) е нещо неприемливо, а какво остава да не можеш да си погледнеш бебето , защото си заета със секса.  Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Естествено, аз също ходих на гинеколог, казаха ми, всичко е наред, а след това - когато на мен "ми дойде музата", тогава.

# 4
  • Мнения: 571
Не съм имала цикъл/лохии нямам от 2 седмици/ и не съм била при док за контрола.Другата седмица ще го посетя.Уж се възстанових,но като знам колко трудно му е било да ми зашие матката и как съм била на косъм да ми я махне...страх ме е дори да се превъзбудя да не вземе някой конец да се спука.Иначе каза за спорт и преглед след 60дни.За други работи нищо не е споменавал.
Аз и кърмя и някак си не си представям да правянещо и да о.. партньора.Дори бельо не мога да си купя,че действително много кофти се чувствам ooooh! Ужас е.Това също спихологически слага бариера
Редактирах,че бях явно много директна.
А телеграф да си гледат работата

Последна редакция: чт, 03 май 2012, 15:58 от *Мира*

# 5
  • Мнения: 2 457
 Thinking Какво..

# 6
  • Мнения: 3 371
мира, чисто психологически, ако пръскам/ужас  Crazy/, и посмъртно няма да ми мине през ума да правя секс.

---------

не че кой знае с какви мъже съм заобиколена, но не съм чула някой мъж около мен да се възбуди от такава гледка. по-вероятно е да изчакат да спра да 'пръскам'  Crazy

-----------

'телеграф', моля да не ме цитират, минахме ли втората страница  newsm78

# 7
  • Мнения: 2 457
Евентуално би могла да прави секс със сутиен с абсорбиращи подплънки Thinking. Ако мъжът и или там с който е, няма против да не пипа и да не гледа гърдите й.

# 8
  • Мнения: 571
Слънчева,извини ме.Спонтанно изтичане на кърма е трябвало да употребя Hug
Ама ако това продължава примерно година........ще чакаш ли?
п.с а колко мъже се кефят на цвъркащи гърди........сменям думата пръскам

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Всичко е хормони и всякак жена си е за себе си. Сега ако ти напиша, че аз съм имала желание за секс примерно пет дни след раждането, на тебе това как ще ти е от полза? Или за кърменето - кърмила съм общо три години и половина децата си, почти през цялото време имах течове спонтанни, ако бях спряла за цялото това време секса, майко мила Simple Smile
Не се напъвай излишно. Когато дойде - тогава Wink

# 10
  • Мнения: 571
Да,Белинда права си.Ама...ако ме целува "там" и текна.....какво следва.Той ще отиде да се плюе в банята,да се мие..и отиде всичко по дяволите.Явноси текла без мъжа ти да се
Аз кърмих каката 4 месеца и секс не сме правили.След това ощя 2-3 месеца не правихме.Май чак другата година на морето имаше някакви опити,пък тя е родена септември.Значи 1г

# 11
  • Мнения: 2 457

п.с а колко мъже се кефят на цвъркащи гърди........сменям думата пръскам
Преди по-добре си беше ... Tired Моля те, нарочно ли го правиш, току що обядвах Sick

# 12
  • Мнения: 3 371
Да,Белинда права си.Ама...ако ме целува "там" и текна.....какво следва.Той ще отиде да се плюе в банята,да се мие..и отиде всичко по дяволите.Явноси текла без мъжа ти да се усети

мира, ужасно се извинявам, ама доколкото съм те чела - струва ми се , че мъжът да те целува там , с течащата кърма/цвъркаща/   Crazy -  направо ми се струва абсурдно.

е, все пак - всякакви случаи има, де.  Crazy

не знам, всяка е различно, права е белинда. аз не съм кърмила, и не съм имала такива драми.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Да,Белинда права си.Ама...ако ме целува "там" и текна.....какво следва.Той ще отиде да се плюе в банята,да се мие..и отиде всичко по дяволите.Явноси текла без мъжа ти да се
Абе остави ме мене, говорим си по принцип Simple Smile За всяко нещо има решение, когато има желание. Ще носиш сутиен примерно. Ти желанието си чакай, другото ще го измислите Laughing

# 14
  • Мнения: 571
Има случаи,при които и без докосване се получава случайно....да изтече нещо.Може да е в магазин,кафе,по време на разходка.
Просто се случва.
Шанталче не искам да ти разваля обяда
Белинда,сутиен по време на секс ли newsm78

Общи условия

Активация на акаунт