Истанбул 10

  • 56 908
  • 725
  •   1
Отговори
# 495
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 667
А аз за пореден път се убеждавам колко го обичат и почитат...Днес гледах снимки на един от мостовете всички коли са спрели,а хората даже са слезли от колите.

# 496
  • България, София
  • Мнения: 1 945


ASSAMARIS, явно не само ти обичаш Истанбул, и Истанбул те обича! Hug

 

По този повод като заговорихте за турски празници се сетих друго съвпадение. Родена съм на 29 октомври.

Цитат
Кратко име: ТУРЦИЯ

Официално име: Република Турция
 
Столица: Анкара Независимост: 29 октомври 1923 (наследник на отоманската империя)

Национален празник: денят на независимостта, 29 октомври (1923)
Искам място в УС на КОТКИ-Те


Ха! И малката ми дъщеря е родена на 29 - ти октомври  Simple Smile Ще си имаме общ повод за празнуване на тази дата, Ассамарис  Hug

# 497
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
Малко Истанбул и от мен   Wink  Peace



































Последна редакция: нд, 20 май 2012, 01:36 от Нес в млякото

# 498
  • Мнения: 10
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2771500106434&l=0d84e1db5a
Момичета, линкът е за моя Истанбулски албум, първи опит  в тази дейност,  голям мерак, дано се отваря, и където ме видите ме прескачайте Laughing
Лека нощ и да сънувате приказния град!

# 499
  • София
  • Мнения: 16 369
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2771500106434&l=0d84e1db5a
Момичета, линкът е за моя Истанбулски албум, първи опит  в тази дейност,  голям мерак, дано се отваря, и където ме видите ме прескачайте Laughing
Лека нощ и да сънувате приказния град!

Адашке, позволила си достъп само до една снимка. Останалите не са публични и не се виждат.

Нес в млякото, Hug. Снимката над котката на ресторант Ортаклар ли е? Виждала съм го само отвън, но по формата на помещението мисля, че е той.  Grinning

# 500
  • Варна
  • Мнения: 4 239
Нес в млякото, снимките са много хубави, но особено ми хареса котката в Св. София. Ресторантът е Ортаклар, Таня67 , права си (сниман е от мястото, на което аз седях Laughing). А снимката, която ти си качила, наистина навява спомени, и мисли, които не са особено приятни, защото ние загърбихме всичко и престанахме да уважаваме дори сирената на 2 юни (във връзка с поста на Чефи-то), което е много, много лошо за нацията ни.

# 501
  • Мнения: 4 878
Аз това, че 19.05. е ден на Ататюрк го разбрах, не разбрах/не знаех само, че е и наш празник и трябва да си го честитим!
Нес в млякото, хубави и интересни снимки си ни показала. Тази с котката в Св. София от нощта на музеите ли е?

# 502
  • София
  • Мнения: 2 657
Гледах и аз вчера за баклавичките по Нова тв. Кажете моля как да стиган до тази фабрика+магазинче, защото мъжът ми е луд фен на баклави и снощи точеше лиги Laughing

# 503
  • София
  • Мнения: 2 622
Нес в млякото, Hug. Снимката над котката на ресторант Ортаклар ли е? Виждала съм го само отвън, но по формата на помещението мисля, че е той.  Grinning

Отговарям вместо нея - да, това е Ортаклар  Hug

# 504
  • България, София
  • Мнения: 1 945
Нес в млякото, страхотни снимки  Hug
Снощи и аз слюноотделях усилено, докато гледах за баклавичките. Много обичам, особено техните ....
То тук нашето не е баклава, а някакви кори плувнали в сироп в сравнение с техния шедьовър.

# 505
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 368
Гледах и аз вчера за баклавичките по Нова тв. Кажете моля как да стиган до тази фабрика+магазинче, защото мъжът ми е луд фен на баклави и снощи точеше лиги Laughing

След моста Галата-в дясно покрай брега и заведения.Ще стигнеш до една бяла сграда/след нея неможеш да  продължиш по брега/.Малка градинка в ляво и виждаш червения надпис Gulluoglu.Снимките са от миналата седмица.Всичко,което показаха по Нова е така.
Бях ме там,когато играеха Галатасарй и Фенербахче.

# 506
  • София
  • Мнения: 8
Добър ден, момичета! Simple Smile
И аз много тайно се присъединих към тайното общество на К.О.Т.К.И.-те  hahaha
Пине, приятно изкарване където отиваш и ти пожелавам да натрупаш много хубави спомени и преживявания!  Hug
Желая и весело изкарване в Истанбул на всички заминаващи! Дано времето бъде с вас и ще чакаме пътеписи и снимчици.  Heart Eyes
Madlen_88, много хубави снимки си публикувала!
Marisa123 , заинтригува ме с този ресторант. Laughing Доколкото знам това е ресторанта от филма "Пепел от рози", тъй наречения- Кухнята на розата. Ние много искахме да отидем до там, защото ми се вижда много приятен и уютен, но нямахме време да отидем, много далече се пада от местата, които обикаляхме. Ще чакам с нетърпение завръщането ти и да разкажеш впечатления как е било и дали си останала доволна, току виж и ти видиш моя любимец Керим, пък Фатмагюл може да ти спретне някоя манджичка! Joy Весело изкарване ти желая, съжалявам, че не мога да помогна с отзиви, но се надявам лесно да стигнете до там и да направиш снимки, та и нас да зарадваш.  Hug
Лек ден момичета!   bouquet

Melanholy, ще се опитам да намерим този ресторант (или кухнята както й казват).
 Търсих в няколко турски сайта точния адрес и ми излизат два адреса:
Gül Mutfağı Yurtseven Sok.  Kavacık Beykoz / İstanbul - някъде в Çengelköy
Gül Mutfağı Yurtsever Sok. No:11 Kavacık Beykoz, İstanbul - пак в азиатската част, но близо до втория мост Фатих. Това ми се вижда доста далеч, а от форума по-назад, четох, че е било близо до къщата на адвоката.
Както и да е. Важното е времето да е хубаво и да се насладим на атмосферата на града.

Шебче, значи вече мога да се похвАлвам, най-официално за членството си в тайното общество?   newsm35

# 507
  • Мнения: 366
 
За баклавите -  http://www.gulluoglu.com/en-us/locations/beyazit


http://www.gulluoglubaklavalari.com.tr/index.asp

Последна редакция: нд, 20 май 2012, 20:36 от ASSAMARIS

# 508
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 368
Тази баклаваджийница даваха по Нова
http://www.karakoygulluoglu.com/index.asp?page=iletisim.asp

# 509
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 659
Пльок, прибрах се  Mr. Green

Хубаво беше, не мога да си кривя душата. Много хубаво беше и доста истанбулско на моменти...Не очаквах Будапеща да е толкова многолика, на моменти забравях къде съм точно и бях къде си искам  Mr. Green (имам предвид, че някоя улица ми приличаше на някой град и все едно бях там, другата улица на друг град и така...)

Андж, не те видях. Ама той и самолета беше абсолютно пълен, така че в тая навалица...

Общи условия

Активация на акаунт