удар на главата

  • 1 737
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
мили мами, докато проходи хубаво, детето ми често падаше ,но не си е наранявало сериозно главата. Днес едно детенце ни удари по главата с много голям камък.Стана за секунди.Образува се хематом с масивен съсирек.Ох, даже незнам дали се изразявам правилно.Стои му като орехче.Детето сега заспа след 1-часово реване, реваноли топоцин и лепенки.Кажете доколко еопасен според вас този удар.Камъка беше голям колкото дланта ми.Обадих се на личната лекарка, а тя ме прати в Пирогов на неврохирург.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
И според мен е добре да отидете в Пирогов - явно ударът е бил сериозен Sad . Там ще прегледат дечко и ако има нещо притеснително ще вземат мерки бързо.
Това което знам за удара в главата е , че не е добре детето да плаче повече от 10-15 минути, да не е сънливо, отпуснато - следи също за повръщане, слабост, виене на свят. Абе най-добре отидете в Пирогов - така по нета и особено от не-лекари надали ще чуеш най-добрите съвети.

Дано няма нищо опасно, мъниците са по-издържливи, отколкото си мислим Grinning

# 2
  • Мнения: 249
Хематома не е безобидно нещо. По- добре да го прегледат.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Неприятна история. Кажи след прегледа как е сина ти. Mam4e ти е написала за какво да следиш... дано да се разминете само с цицината. То си зависи и къде точно е удареното. Sad

# 4
  • Мнения: 1 655
И аз те съветвам да отидеш в Пирогов да го видят детенцето. Стискам палци всичко да е ОК!

# 5
  • Мнения: 1 680
благодаря ви,сега го обличам и тръгваме.


п.п Спав Честит ви рожден ден да сте здрави и щастливи.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: svetlaa
благодаря ви,сега го обличам и тръгваме.


Пиши как е детенцето като се върнете.Стискаме палци.

# 7
  • Мнения: 1 680
хематомчето на челцето се оказаха спукани 2 капилярчета . Орехчето спадна.Доктора каза че няма страшно , но все пак ми препоръча да го будя през ноща да не изпадне в безсъзнание и да го наблюдавам в следващите 12 часа дали яде , дали е раздразнителен или по муден и унил. Но като го гледам как щурееее , май само червенината ни напомня за днешната случка. дано не ви се случва и мнооооого благодаря за навремените ви съвети мили мами.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: svetlaa
хематомчето на челцето се оказаха спукани 2 капилярчета . Орехчето спадна.Доктора каза че няма страшно , но все пак ми препоръча да го будя през ноща да не изпадне в безсъзнание и да го наблюдавам в следващите 12 часа дали яде , дали е раздразнителен или по муден и унил. Но като го гледам как щурееее , май само червенината ни напомня за днешната случка. дано не ви се случва и мнооооого благодаря за навремените ви съвети мили мами.


Хубава новина Grinning

# 9
  • Мнения: 3 562
Освен това трябва да се наблюдавате за потрепервания на ръчичките и в никакъв случай не го насилвай да яде - когато поиска, колкото поиска и каквото поиска. Така 2-3 дни.

Общи условия

Активация на акаунт