45 детска ясла "Майор Томсън"

  • 8 319
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте, в крайна сметка сме приети в 45 детска ясла "Майор Томсън" в Лозенец! newsm44 Направо не можах да повярвам, когато получих имейл-а!
Има ли някой лични наблюдения? Предварително мерси за всякакви мнения. Малко ми е свито сърцето, защото толкова не вярвах, че ще ни приемат в държавна ясла, че даже не проучих нещата. Дано сме направили добър избор. Синът ми ще е последна група. Ако има и други мами приети, нека пишат.

# 1
  • Мнения: 11
Привет и от мен!
Ние също сме от късметлиите, приети в 45ДЯ  Grinning
Присъединявам се към молбата на crustacea! Много бих искала да чуя отзиви за яслата, защото и аз не вярвах, че малкия ще бъде приет и по съвет на препатили направо наредих всички ясли в нашия район, като поставих предимство на най-близката до нас. Нито успях да проуча яслата и персонала й, нито успях да стигна до нея за да я разгледам лично. Та и аз се надявам да сме улучили добра ясла, защото баткото тръгна директно на градина и сега ми е изключително притеснено за малкия, още повече че няма да е навършил дори 2 годинки.
Предварително благодаря на всички   bouquet

# 2
  • Мнения: 105
Племенницата ми е ходила там, зълва ми е доволна - другото й дете е било в Мики Маус.. ама то е едно.. на дали в яслата са му били виновни. Директорката в 45-та много ми хареса миналата година като се мъкнех за хартиените молби. Обаче персонала не особено. Аз лично избрах Ралица. По принцип Мики Маус се води най-добра, така и не разбрах защо. Честито на печелившите Simple Smile

# 3
  • Мнения: 173
Здравейте.Ние също се записахме в 45 СДЯ. Дотук мога да кажа само че директорката е невероятен и много мил човек. Личи си че обича и се грижи за децата. За персонала за съжаление немога да кажа нищо, и аз също бих се радвала ако някои може да сподели. В архивите има различни мнения но според мен за много стари. Успех на всички!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 344
От 2г, кандидатствам в тази ясла,и пак ударих на камък,да му се не види.Гледам,че са приели децата с 8,2т,а моето дете е с 8,1-по кой критерии отговаряте за 8,2т?

# 5
  • Мнения: 11
.:Диди:. при нас допълнителната точка идва от това, че нашият татко работи в района и от там стават 8.2 точки за малкия.

# 6
  • Мнения: 23
Ние отворихме фирма на същия адрес, на който живеем и така сме с 8,2 точки. Просто съвпаднаха нещата Simple Smile Чувам тук и там, че септември може да има допълнително класиране. Стискам ви палци!!!

# 7
  • Мнения: 15
Здравейте момичета и честито на печелившите smile3501 и ние се присъединяваме към новозаписаните от първо класиране за тази година newsm44.
Може ли да попитам на колко месеца са вашите дечица .Аз се притеснявам , че нашия е прекалено малък за ясла от септември но нямам друг избор ( тогава ще е само на 11 месеца newsm45) Питам за да знам дали ще има други мъници или ние ще сме най- малките. Моля майчетата които имат наблюдения и инфо за яслата да споделят своите мнения.newsm53

# 8
  • Мнения: 173
Здравей Поли Поли. Моето бебе ще стане на 1 годинка началото на октомври. Тогава мисля и да постъпваме. И аз се чудих дали ще сме най-малките Thinking. Явно сме от един отбор, надявам се и в една група, че поне да са с дечица на близка възраст. Предполагам че може и да има и други толкова мънички Peace

# 9
  • Мнения: 43
Здравейте, и ние ще ходим в тази ясла. Моята педиатърка от 13-та поликлиника изрази предпочитания към тази ясла, отколкото към другите в Лозенец, и то по- специално към директорката на яслата ни.
Относно възрастта на дечицата моите момичета ще са точно на 1год., но като се записвахме, понеже бяхме с тях и директорката ни пита дали ще са проходили до тогава  newsm78. Не че няма да ни вземе ако не могат да ходят, но каза че ще трябва да ги държат в кошара....е не виждам как ще стане, те вкъщи ако се задържат 30мин е цяло чудо, а пък в яслата кажи- речи целодневно..... Незнам как са вашите мъници, ама както и да са, надали ще им се седи тооолкова дълго в кошарка, незнам. Затова може би аз ще ги изчакам да проходят, ако не са готови за септември. А иначе дечицата в групита са омешани- от 10м.до 3г. , така че колкото и персонал да има, няма как да помагат на нашите прохождащи. Уффф незнам мъка ми е ....
Дано някоя мама, която води детето си там да изкаже мнение и за персонала.

# 10
  • Мнения: 173
И аз не вярвам да сме проходили дотогава. Засега стоим в креватчето стига да има интересна играчка за дъвчене и достатъчно място за пълзене и обръщане  Laughing. В шезлонга стои също но по някое време и писва. За тогава незнам как ще е, тази възраст около прохождането принципно е най-трудна. А защо само в кошарка, немогат ли да седят на пода примерно...знам ли  newsm78. Оф и на мене не ми се мисли, отсега ми е мъчно, пак за тогава незнам. Все си мечтая и се надявам че бързо ще свикне и ще и стане интересно.

# 11
  • Мнения: 23
Здравейте отново, пфу записахме се.
Моето хлапе е на две годинки. До септември ще е вече на 2,5 г. Не знам за по-мъничките...пробвайте и ще си проличи дали ще се получат нещата. Според мен трябва да пълзят напред-назад, за да опознават света около тях. В креватче по цял ден е малко кофти. Моят съвет е, ако имате възможност, ги изчакайте поне да проходят мъниците.
Пожелавам лесна адаптация на всички!
Някой знае ли какъв е сайтът на детската ясла? Не мога да го намеря, а директорката няколко пъти повтори това е написано в сайта, онова е написано?!

# 12
  • Мнения: 43
crustacea , може би е имала предвид сайта на столична община- информационната система ето това http://kg.sofia.bg/isodz/dz/253;jsessionid=CF4256E60468A943AC377FE45875B38F.kg02. Незнам какво си питала де, ама поне аз оттам видях че са 4 групи за всички деца и така като смятах по тяхната т.нар."текуща възможност" за броя на децата ми се получаваше, че в една група има над 30 деца  newsm78, а дали е така... Simple Smile . Също от там видях и за родителската среща. Друго също ме вълнува. Моите не винаги, да не кажа почти никога, не заспиват самички... незнам, незнам, незнам!!!!! Ще питам на 31- ви май.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 344
Аз съм изключително зле!Оказа се,че седалището на фирмата на мъжа ми е в Лозенец,но не е намерил за важно да ми каже... ooooh!Коригирах го,сега сме с 8,2т,но ме е яд,че можеше да влезне още от 1-во класиране...

# 14
  • Мнения: 23
Е, значи сте вътре Simple Smile Добре, че навреме се сети.
krasito_ мерси много. Не знам защо не съм видяла инфо-то Simple Smile Най-вероятно това е имала предвид.
Иначе относно заспиването, ще свикнат. Моето дете също не заспиваше сам, трябваше да клатя леглото или да го разнасям на ръце напред-назад. Но всичко е до навик, всяко дете има някакъв ритуал за заспиване и можеш да го промениш-да заспива с любима играчка или нещо подобно. Пък и може би с възрастта се променят нещата. Сега Андрей заспива с някоя кола без проблеми сам Simple Smile Пък и там са педагози, които обикновено винаги се справят със ситуацията. И аз не знам как успяват, винаги цари ред и спокойствие, а са толкова много деца. Относно големия брой деца в групите, също не се притеснявай, защото обикновено не всички деца посещават детската градина. Някои се записват и плащат такси, за да пазят места, защото това им дава предимство после за детски градини, други боледуват. Почти никога не са 30-те на куп. Дано само ги разпределят по възраст долу-горе, че иначе ми се вижда сложно.

Последна редакция: ср, 16 май 2012, 18:17 от crustacea

Общи условия

Активация на акаунт