45 детска ясла "Майор Томсън"

  • 8 323
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 173
Аз също мисля че няма др сайт. Иначе за групите да, смесени са, но според моите изчисления излизат 22 деца в група- незнам аз си мислех че всички деца от набор 2009 минават към ЦДГ 1 градинска група и остават само набор 2010 и 2011.  newsm78:Диди:. Все ще има някое незаписало дете и ще се отвори място, така че стискаме палци на следващото класиране. Иначе мойта мадама също рядко заспива сама, почнах да я оставям малко по малко, но там като нямат избор май ще свикнат. baby_neutral

# 16
  • Мнения: 23
Днес сутринта ходих да записвам Андрей и директорката каза, че има 20 деца, които още не са се записали. Има още време, но най-вероятно ще има незаписали се. Иначе за набор 2009- до колкото знам са длъжни да ги задържат в яслата до септември (защото тогава ги приемат в детски градини) и септември би трябвало, когато отидат в детска градина, да се освободят бройки и да има ново класиране.

# 17
  • Мнения: 173
Да, значи септември ги изписват, но незнаех че тези места ще трябва да се обяват на ново класиране. Ами то тогава стават много деца което нещо не ми върви с Наредбата...

# 18
  • Мнения: 43
Дидка, сега се сетих коя си !  Grinning дано дано го приемат на второ класиране Боби!

# 19
  • Мнения: 11
.:Диди:. искам да ти вдъхна надежда за второто класиране като ти кажа, че в крайна сметка ние няма да запишем малкия тази година, защото се оказа, че ще имаме баба на разположение Simple Smile При това положение определено предпочитам да изчакаме още една година и направо да се борим за градина, а и така ще дадем възможност на някое друго детенце да влезе на наше място Simple Smile
Така че за второ класиране вече има едно свободно място.
Дано има късмет твоето детенце!

# 20
  • Мнения: 15
Здравейте отново момичета. Като записвахме малкия и на нас директорката ни каза, че децата са разделени на групи но по набори.Ние ще сме в набори 2011, но в тази групичка ще има дечица, които ще могат да ходят и такива като нас които сигурно няма да успеят до септември октомври (тогава ще сме на около годинка, а други същия набор ще са на годинка и половина) заради това ще трябва най- вероятно да купим кошара за да може като има занимания с децата които могат да ходят малкия да е в "безопасност" и наистина няма кой да го носи на ръце.Много ще ни е трудно но като се налага. И при нас понякога има проблеми със заспиването, но моя голям проблем ще е храненето. Все още се кърмим и всичко което се поднася с лъжица е гадно!Малкия не иска да вкусва нищо различно от кърма smile3505 smile3514 затваря устата върти главата и започва да плаче , ако му набутам лъжицата в  устата плюе и повръща.Надявам се дотогава да посвикнем. Weary Стискам палци на всички до септември октомври да променим режима на мъниците си, така че и за тях да е по- лесно след това.
Успех на всички!
Дано да успеем на 31 да се видим и запознаем Simple Smile

# 21
  • Мнения: 23
Poli Poli може пък и да е проходил до тогава. Някои деца прохождат по-рано, а повечето прохождат на към годинка-годинка и месец. Няма ли как да го задържиш примерно до ноември. Мисля, че се плаща половин такса, за да запазиш място. Трябва да питаш директорката. Дори да го пуснеш от септември-октомври, няма много време да седи в кошара, защото ще е обграден с проходили деца и това е най-големия стимул.
Това, че са разделени по набори е обнадеждаващо, защото иначе щеше да е странно, все пак имат и обучаващи часове, които за различните възрастови групи би трябвало да са различни.
А за кърменето, почни да му цедиш и даваш с лъжичка и с шише. Аз така го отбих малкия. Едновременно пак ще му даваш полезната кърма до годинка, защото все пак тя е безценна и е хубаво да се дава колкото е възможно по-дълго. Като усети, че вкуса е същия, с времето ще свикне, че трябва да се храни вече под друга форма. Въпреки, че при всяко дете е индивидуално, но пробвай, може и при теб да се получи.

# 22
  • Мнения: 173
Здравейте и от мен момичета. Poli Poli все едно говориш за мойто бебе Simple Smile Ние сме по същия начин. Само ц...ца признаваме и това е  Embarassed А сме големи вече! Вече взех да се чудя дали мога да я кърма докато ходи и на ясла  ooooh! В последните дни имам някакав напредък с оризова каша и настръган банан. Преди това плюеше и плачеше само като видеше лъжицата. Пробвах др храна, пак същото /не малка, на 6м/. Реших да не я насилвам, оставих я за известно време и сега пробвах пак. Моя съвет е да не насилваш детето. Рано или късно ще прояде. Иначе и аз съм пробвала да давам вода или кърма с шише, никакъв шанс, смених 100 шишета а тя само захапва биберона и си го дъвче. 
За прохождането определено ще им е по лесно ако са проходили, но и според мен ще има стимул и бързо ще дръпнат. До месец- два от постъпването все ще проходят. А там нямат ли кошарки? Аз пък не се сетих да питам. Също и аз съм си мислила за ноември месец но ми се струва че е по-добре да почне докато не е още студено времето. Успех, аз няма да съм на 31 но септември октомври ще се запознаем Simple Smile

# 23
  • Мнения: 15
Благодаря Ви момичета! newsm53 обнадеждавате ме.Аз ще имам малко събрана отпуска и ще видим дали има шанс още половин или един месец малкия да остане с мен вкъщи и можеби  да го водя за по няколко часа в яслата за да свиква  (така че да не загубим и мястото си).Надявам се дотогава да е проходил и да нямаме такива проблеми.Иначе доколкото разбрах става въпрос за разгъваема кошара (която след това ще си вземем) за да може все пак детето да е при другите но да не е на земята при ходещите.

# 24
  • Мнения: 62
Здравейте, честито на печелившите Simple Smile моята дъщетя в момента е в 45 ясла. Септември ще я отписваме. Много съм доволна дъщеря ми е на 2.8м и вече сама си обува чорапи, обувки, панталони  сама ходи на гърне и даже вече на голямата тоалетна( след като се качи на една стълбика естествено.  Преподавателите са възрастни хора , но много спокоини и отзивчиви. Поне 2 пъти месечно имат куклен театър. Рисуват , боядисваха яйца за великден и т.н. много съм доволна и ми е много мъчно че ще трябва да се местим. Храната е вкусна ( поне моята дъщеря всичко си изяжда), но може би не и стига Simple Smile защото все като я взимам вика мамо дай ми нещо за ядене.

Успех на всички

# 25
  • Мнения: 23
Много мерси Tweety-M. Дано попаднете на не по-малко хубава нова детска градина!
Мами, искате ли да запознаем децата предварително?  Ако има набори 2010, които правят разходки в Южния парк, ще се радвам да срещнем малчовците. Може би така и адаптацията на децата ще е по-лека, ако се познават отпреди това и са приятелчета.

# 26
  • Мнения: 43
Доста успокояващо и окуражаващо е някой да изкаже позитивното си мнения за яслата, благодоря ти Tweety_M. Аз не успях да отида вчера, пратих мъжа ми, притеснен е да остава самичък с двете дивачета вкъщи, нямало да се оправи сам с тях. Доста инфо ми снесе, и хора немога да си представя как децата ми ще спят без биби, без играчки, дори да ги приуча дай Боже без люшкане.... ooooh! Знам че не съм първата майка, която ще изпрати децата си с тези притеснения, но наистина немога да си представя как ще стане заспиването..... и друго да питам - храненето е желателно за става на малки столчета и масичка, ама как ?!??! те шават ритат какво ли не правят докато ядат, а децата които немогат сами да ядат като нас?? Не мисля че на 1г. ще могат да се хранят самостоятелно.
crustacea ,ние сме набор 2011 и ежедневно обхождаме южния. Идеята за предварително опознаване е добра и според мен.

# 27
  • Мнения: 43
Пропуснах! Честит празник на всички дечица, да растат здрави и щастливи. Весел празник на всички малчовци  Hug

# 28
  • Мнения: 1
Не искам да разстройвам или отчайвам някого,но аз съм изключително НЕДОВОЛНА от тази ясла!!!Синът ми ходеше там от 1,1г. до 3г. за което време успяха да ми го върнат на няколко пъти с цицина,а веднъж дори със спукана глава!!! Госпожите бързаха на вратата да ми дадат детенцето без да си губят времето да кажат как е минал деня,а много често съм засичала целия персонал скупчен на ''лафче''във фоАето,като ми е много любопитно кой е при децата в това време?!! ooooh! и само за финал ще споделя,че ако дойдехме след 17.00ч. да си го вземем правеха фасони и все беше уж последен или предпоследен???!интересно защо като работното време е до 19.00ч???
ЖЕЛАЯ ВИ УСПЕХ ВСЕ ПАК И ИСКРЕНО СЕ НАДЯВАМ ДА НЯМАТЕ НАШИЯ КЪСМЕТ.....,НО КАТО ГЛЕДАМ ПЕРСОНАЛА Е СЪЩИЯ....ДАНО ПОНЕ СЕ Е МОДЕРНИЗИРАЛ В ПОДХОДА И ОТНОШЕНИЕТО СИ КЪМ ДЕЧИЦАТА!!! Praynig

# 29
  • Мнения: 23
Здравейте пак от мен.
Нещо малкият е с температура от вчера и като се пооправи може да направим среща в парка. На родителската среща Андрейче не се спря много (бях с него) и пропуснах половината от нея. Май ще се окажем най-големите лудетини, не се спира за 5 минути на едно място Simple Smile Казаха ли нещо много важно? В смесени групи ли ще са децата или ще си бъдат разпределени по набори?
Не се притеснявайте, ще се ръководим от децата. Ще видим за колко време ще се адаптират и тогава ще го мислим.

Общи условия

Активация на акаунт