Моята градина

  • 43 856
  • 153
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 446
Баухаус предлага също, вчера бях там. Има и невероятни саксии  Crazy Crazy Crazy

# 16
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Хайде да се включа и аз в темата като живееща в къща и опитваща се да поддържа градина  Mr. Green
За делвите - познавам и един човек, който ги прави, както и едни много специални слънчеви часовници, но мисля, че са по-скъпи от тези по магазините.

# 17
  • Мнения: 1 446
Ей,да, тези часовници и те са интересни. Абе то човек като тръгне да прави, и намира доста идеи. Но и тук можем да постваме снимки, аз си бях заделила у дома, ще ги изровя и смаля.

# 18
  • Мнения: 58
Светкавица   и аз ги обожавам тези делви ,но съм а апартамент и за тях няма място.Но по околовръстното посока Горна баня на едно място има невероятни делви и с различна големина някой бяха до височина 1.40 има и още много други неща за градината направо ми остана сърцето и душата в тях. И един ден като си купя къща  с двор ,друго може и да няма в нея но цветя задължително!

# 19
  • Мнения: 242
Piny, наистина ти завиждам благородно!  Твоето е като малка приказка, а гледката  ooooh! невероятна е!  Peace Hug Прелест!

# 20
  • Мнения: 8 883
Ох, Пини, страхотен двор и градина  Heart Eyes

Записвам се и аз за темата, защото страшно обичам да се ровя в градини, дворове и т.н. Действа ми като терапия  Laughing
За съжаление градината в настоящата ми къща е много сенчеста, което адски ме ограничава откъм растения. До момента залагах основно на едногодишни цветя, но от тази година взех решение поне 50% да бъдат многогодишни, защото това спестява доста усилия.

Последните две години се влюбих в папратите - създават обеми, а и виреят на сянка.

# 21
  • Мнения: 659
За сенчеста градина са много подходящи хостите. Аз имам три вида откъм северната старна на къщата. Невероятна красота. Другото много подходящо растение е хортензията. Прекрасни са. Иглики - за пролетта, имам и дамско сърце - сега цъфти. Всичко това са многогодишни. Не мога да кача снимки, за съжаление.
За жив плет, имам такъв от лигуструм. За 4 години е около 2м като го подстригваме по 3-4 пъти на година. Имаме и плет от туи. Купих ги около 50-60см преди 3години. Миналата пролет ги отрязахме на около 2.20м Много ги харесваме.

# 22
  • Мнения: 8 883
За сенчеста градина са много подходящи хостите. Аз имам три вида откъм северната старна на къщата. Невероятна красота. Другото много подходящо растение е хортензията. Прекрасни са. Иглики - за пролетта, имам и дамско сърце - сега цъфти. Всичко това са многогодишни. Не мога да кача снимки, за съжаление.
За жив плет, имам такъв от лигуструм. За 4 години е около 2м като го подстригваме по 3-4 пъти на година. Имаме и плет от туи. Купих ги около 50-60см преди 3години. Миналата пролет ги отрязахме на около 2.20м Много ги харесваме.

Много ми допадна идеята за хостите и тези дни ще се разходя до някой градински център. Може и на цветната борса до нас да погледна, защото тази пролет само там открих лавандулови храстчета и се изкуших да ги взема. Знам, че обичат силно слънце и ги метнах в едни дълбоки делви и в дъното на двора, където е слънце.

Хортензията е страхотна - имам и розова, и синя  Heart Eyes

# 23
  • Перник
  • Мнения: 4 863
За сенчеста градина са много подходящи хостите.


Ето тези "листа" си растат в моята градина, не знаех, че се казва "хости"  Embarassed За протокола: виреят чудесно и на слънце, само трябва да се поливат по-честичко.

# 24
  • Мнения: 2 641
Piny, рекрасна градина, дай още снимки моля те Simple Smile

# 25
  • Мнения: 481
добре, но аз имам повече трева отколкото цветя



Ето пред входната врата


# 26
  • Мнения: 11 911
Много се размечтах за тези делви, имам снимка от ученическите години пред такава в Морската градина.

Как става засаждането на цветя в делвата, цялата ли се пълни с пръст?Извинете, ако задавам глупав въпрос, но наистина нямам представа.

# 27
  • Мнения: 2 641
Благодаря ти Simple Smile много ми харесва къщата ви. На първата снимка е излаза от дневната към градината ли?

# 28
  • Мнения: 6 298
Хортензията е страхотна - имам и розова, и синя  Heart Eyes

На синята хортензия даваш ли ѝ добавки, за да е синя?
До колкото аз знам, оцветяването на хортензията зависи от количеството желязо в почвата, така че розовата хортензия може да посинне и обратното. Аз също имам две хортензии и на синята ѝ купувам специална добавка, за да поддържам цвета.
Стана ми интересно ти как действаш. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 446
В Баухаус има много хубави сини хортензии.

Общи условия

Активация на акаунт