Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 122

  • 117 435
  • 755
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 79
Ани Д  - благодаря за отговора   bouquet
Kukita - добре си се сетила,мерси че сподели  Peace

# 241
  • Мнения: 8 310
Момичета, имаме годишнина от сватбата и ми се иска да направя торта "Червено кадифе". Навсякъде в рецептите пекат блатовете по отделно. Искам да питам, някоя от вас, която е правила дали ще е проблем ако пека цялото количество наведнъж и после разрежа готовия блат на колкото блата ми трябват?

# 242
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 650
Синичкото, благодаря за кремчето Simple Smile

Вал, е точно за тези кори щях да те питам, ама ти ми отговори префектно. Няма да ти кажа нещо ново, но нищо че се повтарям - луда жена си ти. Ама добре де, като прилепяше ММ върху кората по нея не оставаха ли парченца от самото дърво  newsm78 Ох, много е хубава. Моят дрисльо сега само обикаляше и повтаряше "искам пънче , искам пънче". Питам го, "А мечо пух?" - а той - "не, само пънче" Simple Smile  Joy Та в голяма беля ме вкара да знаеш. Ако ти хрумне някоя друга идея как да го докарам това дърво, без да ходя в гората, да ми я нашепнеш!  Mr. Green
И още един въпрос - моля те, погледни си арсенала с боите и ми кажи за този пън точно кое кафяво използва Simple Smile

Птица, аз винаги пека блатовете отделно, защото никога иначе не са ми равни. Но няма проблем да изпечеш цяла смес и да разрязваш. Просто увеличи повече времето за печене!

Извинявам се, че така транзитно минавам, ама се захванах да правя тортата на Ангелов за събота и още една с два вида блатове и два вида крем за неделя, а лошото време хич не е в моя полза!

# 243
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
здравейте момичета
ДОМИНИКАНКАТА  -мммм много апетитна тортичка
kk38  ---   браво момиче справила си се чудесно- само дето се притесняваше толкова-въртележката е страхотна   bouquet
Дитсан -много е хубава възглавничката а украсата компенсира слягването
Angellove -   еххх голяма красота тая дантелка
Цолова - супер тортичка -къщичката е много сладка-абе момичета как постигате хубаво наситено зелено за тези тревни площи-наливам с шишето и пак не става -стигам до светло зелено
ето и моята последна тортичка -отново да кажа че на живо по-добре изглежда-много се нервя вече че не мога да се справя със снимките-толкова различно изглеждат на живо #Cussing out

Благодаря на lux за напътствията и съветите

# 244
  • Мнения: 148
Ванче,Вал сдобих се със формичка ключ.Извинявам се за това че ви притеснявах днес.
Благодаря на Руми Ангелова за подсещането къде могат да ми направят на момента.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 245
  • Мнения: 143
Благодаря ви за критиките Laughing, наистина са ми ценни.
Пустите обувки и тая извивка - много високи направих токовете и от там дойде проблема.Бях си направила много готини подложки с перфектна извивка, но като сложих токовете и формата отиде.Вече беше късно за корекции и остана така.
Снимките ги правя така с идеята да се види тортата от повече страни и ъгли.Друг път ще слагам по-малко снимки и така ще са по-големи, та да се вижда.
 LaughingВанче, благодаря за великодушието, ама друг път не ми прощавай, аз си искам критиките Laughing.
По отношение н шаха  Laughing Laughing Laughing, това дето сигурно ти изглежда като топа е купа.Трябваше да е златна, ама нещо съм скарана със златното и в течно и в сухо състояне итова е.А пешките са едни две единички от които и аз не останах доволна, но исках да са прави и за това ги оставих така.
blueeye® и аз си мислех да я направя правоъгълна, но в крайна сметка я правих с готови квадратни блатове и реших да си спестя рязането и снаждането,  но ако пак правя нещо подобно ще е в правоъгълна форма.

Only_you много ти е хубаво сърцето, само нещо цветовете не са моите.
Виж на Мечо Пух цветовете повече ми пасват.Ама то нали всеки си има вкус, та аз не съм критерии.

ditsan мидата ти е супер.И надписа ти е станал жесток.Мен хич ме няма в надписите.На ръка ли си го правила или по някакъв специален начин?
stasi76 потекоха ми лигите.Изглежда мнооого вкусно.
 colova къщичката е страхотна, ама фенера ...много ми харесва.
ДОМИНИКАНКАТА и твоята изглежда много вкусно

 
betina33 не знам колко различно изглеждат, ама на мен ми харесва това което виждам на снимката.

# 246
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Ванче,Вал сдобих се със формичка ключ.Извинявам се за това че ви притеснявах днес.
Благодаря на Руми Ангелова за подсещането къде могат да ми направят на момента.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Аз се притесних, че е излезнало нещо пък сме пропуснали да се снабдим с него.  hahaha
Просто си представям врътнята и как ли се вади точно бисквитка от тези тесни улеи, здрави нерви ти пожелавам, аз лично не бих си го причинила.  Mr. Green

Ани, детето иска пън, даже и не си помисляй да му отклоняваш молбата.  Joy
От дървото по тестото не остава, но от тестото по дървото остава, после се измива и изсушава веднага, понеже се напуква ако стои влажно.
Всъщност това са безразборни нарези върху дебело разточено (около 1см ММ) минаваш го с някакъв намачкан релеф, може фолио домакинско смачкано, може с груба хавлиена кърпа намачкана пак и след това си дълбаеш как ти е кеф (с хавлията става супер, ако нямаш груба може да си колосаш някоя).
Цветовете които аз съм мазала са жълто, оранжево, светло кафяво, тъмно кафяво, черно и бяло, дъствала съм целия пън с поне 5 цвята дъст от светло жълто до черно докато не ми хареса крайният резултат, това с боядисването ми е много сложно да го обяснявам, защото аз и друг път съм казвала като не ми хареса цвета измивам всичко на течаща вода и започвам от начало, добре че формите на тортите ми са такива, че дори и да се обезформят не личи кой знае колко.  Mr. Green
Ето разреших ти въпроса без да те пращам в гората.  Mr. Green

# 247
  • Мнения: 148
Валериике,не се притеснявай за мен мила.Направих си на Пиротска при оня господин дето прави формички.Прати ме там Румето/за което много и благодаря/и човека ми направи за 2часа формичката и ми подари една бонус.
Ще показвам като стана готова.

# 248
  • Мнения: 1 965
Аз се притесних, че е излезнало нещо пък сме пропуснали да се снабдим с него.  hahaha
Направих си на Пиротска при оня господин дето прави формички
Видя ли, дзвер? Пропуснали сме. Тя си има  ключ...  newsm45
Ама, па знаем откъде да вземем ако ни потрябва.... И нямам впредвид чичкото от ламариненото магазинче....  Mr. Green
betina33 - Много хубава торта. Абе, тая Маша пик ли е излязла на мода? Напоследък я виждам по-често отколкото Ариел.  Нещо пропускам детската мода напоследък. Все пак се успокоявам че има надежда за идното поколение. Щом се вълнува повече от Маша, отколкото от гормитите,  които бяха превзели темата  миналата година.

# 249
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 650
Вал, мерсаж. Ще пробвам с хавлията. Цветът няма да мога да го докарам , ама как да му счупя мерака на детето.

# 250
  • Мнения: 1
Здравейте, тортени вълшебници!

 smile3525 smile3525 smile3525


Айде, пак милички да помогнете на бабето да се отсрами  newsm17 newsm17 newsm17

Този път пред кандидат зетя, на внучката ! Е, той е само на 5 годинки, ама ....модерни времена, вече се искат децата.. Laughing Laughing Laughing Laughing

Та, молбата ми е, дайте някакви идеи за пиратски кораб и да ми кажете, как да си спретна кафяв фондан?/за кораба/
И друго.. Платната на кораба може ли да ги направя от финни кори и с нещо да ги захаросам..???
Малеее, какви глупости пиша!
Помагайте, моля!!! baby_neutral

# 251
  • Мнения: 616
Привет уважаеми! Айде сега моля споделете къде по Пиротска е този чичка с тенекийките! Сещам се  какво е, ама къде точно е...
Влизам почти всеки ден, гледам торти (по-малко чета), всички съм отбелязала и регистрирала, ама не смогвам да изкоментирам всички, затуй ще си мълча Simple Smile Освен може би за надписа на ditsan  Mr. Green - що удивителен сега?  Joy оф, не ми обръщай внимание, лигавя се!
Имам следното питане, ще питам и при шивачките може би - ей таквиз перушини : цък черни мога ли да си намеря някъде из София? Ама черни искам да са! 
Нищо не правя аз напоследък, подготвям се психически за юни месец, че имаме 3 рожденика тогава у нас, а и обещах на приятелка торта за детето й, в същия ден като за моето... дано да се справя, че да няма разочаровани малчугани!

# 252
  • Мнения: 32
Благодаря за критиките и напътствията, момичета! Наистина сте много ценни!

Баба Шегувка, виж дали това ти помага.

Ето още едно торте, което правих по модел на Ванчччето. За първия РД на Цвети поръчах при нея тортичка и толкова ме впечатли с това, което беше измайсторила, че се запалих яката по този вид торти. Всъщност тя е причината днес да правя такъв тип торти Simple Smile

# 253
  • Мнения: 148
Доминиканката,страхотно апетитна тортичка.
Цолова,тортата за племенницата ти е върха.
Бетинка ,на мен и на тази снимка много ми харесва ,представям си я на живо.
Здравейте, тортени вълшебници!

 smile3525 smile3525 smile3525


Айде, пак милички да помогнете на бабето да се отсрами  newsm17 newsm17 newsm17

Този път пред кандидат зетя, на внучката ! Е, той е само на 5 годинки, ама ....модерни времена, вече се искат децата.. Laughing Laughing Laughing Laughing

Та, молбата ми е, дайте някакви идеи за пиратски кораб и да ми кажете, как да си спретна кафяв фондан?/за кораба/
И друго.. Платната на кораба може ли да ги направя от финни кори и с нещо да ги захаросам..???
Малеее, какви глупости пиша!
Помагайте, моля!!! baby_neutral
Бабо Шегувке,ето ти идейки
3D
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=3449
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=3215
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=3200
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=47
фигура
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=2128
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=383
а за кафяв фондан идея не мога да ти дам.Аз винаги използвам остатък от оцветено тъмно тесто и него оцветявам във кафяво.Ако не ми хареса минавам отгоре със четката.
Аз се притесних, че е излезнало нещо пък сме пропуснали да се снабдим с него.  hahaha
Направих си на Пиротска при оня господин дето прави формички
Видя ли, дзвер? Пропуснали сме. Тя си има  ключ...  newsm45
Ама, па знаем откъде да вземем ако ни потрябва.... И нямам впредвид чичкото от ламариненото магазинче....  Mr. Green
betina33 - Много хубава торта. Абе, тая Маша пик ли е излязла на мода? Напоследък я виждам по-често отколкото Ариел.  Нещо пропускам детската мода напоследък. Все пак се успокоявам че има надежда за идното поколение. Щом се вълнува повече от Маша, отколкото от гормитите,  които бяха превзели темата  миналата година.
А сега,и аз да имам нещо дет даже Г_ЖА Валерия няма Mr. Green
Ето ги

Прави ми го по зеленият,пасват идеално.Със зеленият мисля да правя само релефа на ММ а със формичката да изрязвам.
Добре че пратих щерката та го е навила на момента да го направи,иначе ако бях отишла аз сигурно за след два дни щеше да стане.
Налика,аз мила съм най- нахокваната за надписите.Лошото беше че по принцип пиша красиво а надписите ми се получаваха ужас.Но смея да твърдя че май им хванах цаката.Аз много умея да копирам почерк но само ако го гледам.Затова си отворих Уорд и си избрах шрифт и написах надписа със него.След това на изсъхналата плочка просто буква по буква писах като си гледах от надписа които бях написала на уорд и се получи.Ама го обясних,дано ме разбра.
Only_you ,мила много са  хубави цветята.А със опита ще са още по хубави.
Ванилке,това е на паркинга дето е при колоните,но не към пазара Кирков а във обратна посока от лявата страна,син павилион и пише за домакинството или нещо такова.Абе на витрината има всякакви такива тенекиики.А тия перуш можеш да ги намериш във всички магазинчета дето продават,разни дантелки,ширитчета,паети и разни други шивашки истории.Мисля че и на Пиротска под колоните има такъв магазин.

# 254
  • Мнения: 1 541
Не мога да наваксам, това е сигурно, но поне занапред да следя, че все съм изостанала от всички новости и се излагам  Whistling

Дитсан, искам и аз такъв резец!!! Това зеленото го имам, но е голяма досада с него да се прави ключ...Хайде и за другарчетата по един такъв да поръчаш, а  Heart Eyes Grinning

И понеже така и така от векове не съм писала, поне да се отбележа с дърти торти





И тази последната- цялата линия от трите обаче ми беше супер куца и дразнеща сетивата, явно ми е време да си почина от фондана....

Общи условия

Активация на акаунт