Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 122

  • 117 504
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3
мама_на_близнаци Аз има ето тези
http://www.cookibooki.bg/77-Декоративни-перли-и-захари.html?limit=15&limitstart=15
мн са ситнички незнам мм обаче да като снежец,не знам за какво ти трябват,но аз очаквах по скоро да са като http://www.cookibooki.bg/77-Декоративни-перли-и-захари.html?limit=15&limitstart=15
,които видимо са по-едри.Тези,които имам нямат перлен блясък.Дано съм ти била полезна  Simple Smile

# 691
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Natalina - Какво е белоба?. Аз поне не знам  newsm78


Извинявам се, от време на време използвам някоя чешка думичка без да се усетя. Белоба е всъщност избелваща боя (бяла боя). Peace

# 692
  • варна
  • Мнения: 1 830
Не съм сигурна дали питането ми е за тука, ама бихте ли ми казали дали някоя от вас може да ми направи мъфини - нямам никакви претенции Embarassed. За Варна става въпрос

# 693
  • Мнения: 2 185
Здравейте момичета, аз пак ви изпуснах  Cry , но изглежда докато съм в детеродна възраст няма шанс да се завърна сериозно към тортоправенето, а така ми липсва  Rolling Eyes .

Ще се опитам поне да не ви изпускам, поне да ви чета, ако не друго. Влезнах специално да се надъхвам  Laughing , другата седмица имаме годишнина от сватбата и ми се иска да спретна нещичко, но да видим дали ще ми се получат плановете.
За да не съм съвсем с празни ръце, пускам една тортичка, с доста кусури, която правих през март
DSC_0332 by botevinka, on Flickr

# 694
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 443

Туната,според мен добре си се справила със тая огромна торта.Има доста неща които трябва да се изпипат но това идва със опита,много четене,ровене във нета за клипчета и помощни материали.


Уф, ditsan, най-вече с опита идва, ама аз не правя такива торти често (покрити), моите вкъщи не ги искат и трябва да си търся поводи. Абе трябва ръчичка да си пипне! Гледах по старите теми, как лека-полека момичетата задобряват и намират стила си. Надявам се и аз да я докарам дотам по-нататък. На теб ти пожелавам да са ти живи и здрави щерката и новия зет, много любов и разбирателство да ги съпътстват винаги!

stasi76, много добре ти е изпипана кутията, харесва ми първия вариант повече, но като се чупи няма май какво да се направи.

Мишоченце, идейна ти е тортата за св. Патрик! На мен ми харесва, че не е идеално опъната. Дъщеря ми има такава лепреконска шапка и е доста безформена.

Аз не че разбирам много, бих отговаряла на въпроси повече, ама с 10 часа разлика във времето се обаждам много на офф-такт  Grinning

# 695
  • Мнения: 1 965
Здравейте момичета, аз пак ви изпуснах  Cry , но изглежда докато съм в детеродна възраст няма шанс да се завърна сериозно към тортоправенето, а така ми липсва  Rolling Eyes .
Честито!Лека и безпроблемна!!!   Hug

# 696
  • Мнения: 148
Стаси ,аз моята я правих от тук в/у купички и също ми беше много лесно.
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=2714
А кутията ти е супер.
Clairette ,Честито мила.Лека и безпроблемна бременност.

# 697
  • Мнения: 22
Ха здравейте!!!Знаете ли кое е най- лошото на почивката? Свършва!!! CryИ като си дойдеш в четвъртък по обед, а дечурлигата те посрещнат с думите: " Знаеш ли, тортата дето беше за след седмица, всъщност е за утре..."ти идва да си вдигнеш чукалата и обратно...ама нямаааа. GrinningНо за това-по-късно WinkМного нещо пропуснах и, за съжаление, не мога да изкоментирам всичко видяно наведнъж. Искам обаче да поздравя малката Бери /и мама Лукс, разбира се!!!/и да и пожелая слънчево детство!!!Поздрави и на всички мами на абитуриенти-да са ви късметлии и много щастливи децата!!!Туната, много оригинална торта си спретнала за твоето чАдо!!! HugСладурски тортички видях на Азалея.Барбароните ме изкефиха LaughingЕдни сладурски кончета забелязах, на Вилана, а октоподчето на Галмир е и мой фаворит!!!Мишоченце, някой писа, че влизаш с летящ старт и си е точно така!!! Всичките са хубави, но напълно пристрастно си слагам на първо място книгата за бабата-химичка/по образование съм й колежка Laughing/А за надписа ти завиждам не съвсем благородно дори Laughing Видях и една почти цяла, ужасно вкусна страница, показана от Анита29!!Трицветното чудо ще го пробвам скоро!!!Благодаря за рецептата HugА, и накрая, но не на последно място- лека и безпроблемна бременност пожелавам на Клерет Hug
И сега да се върна на мрънкането от началото на поста си JoyТази торта има дълга история LaughingСинът и снахата имат приятелка- оперна певица, млада, но вече ставаща известна.Когато видяла тортата на сина ми за РД, през февруари/темата Уайт снейк/, първите й думи били:" Ще сменям стила на пеене!За мен не може да се направи нищо такова, интересно,с моите опери..."Тези думи ме наведоха на някои мисли и ми хрумна идеята.Решихме да я изненадаме за нейния РД на 28.04.Да, ама не!Тя пътува много, работи основно във Варна, и освен всичко друго-трябваше да бъде изненада ooooh!Певицата и декора направих още през април, и предупредих, че искам три-четири дни преди купона да знам, за да направя и тортата...И пак- да, да, ама не!!!От четвъртък за петък, защото в събота тя отново заминава ooooh!Така "сцената"й остана без планираните завеси и прожектори поради липса на време LaughingА подложката скапах с плочи, които в пристъп на лудост изчертах в последния момент Whistling ooooh! JoyОбаче, въпреки всичко, изненадата се получи и момичето имаше своя празник, организиран от приятели, с цветя,балони  и торта / специално за нея!!!/,макар и след месец!Ето ви я- да се посмеете на жалките ми способности да правя хора Joy hahaha

Вътре е с ванилови блатове, млечно-ванилово- сметанов крем с пасирани ягоди,нарязани ягоди и един ред еклери с ягодов крем.
Ето и още две картинки- на тапетите отблизо и на певицата с едни пера, също хрумка от последния момент Laughing
http://www.flickr.com/photos/79235175@N03/7168271087/in/photostream
http://www.flickr.com/photos/79235175@N03/7353481056/in/photostream/
Хайде-разписах се! Пожелавам на всички приятни почивни дни!!!

# 698
  • Мнения: 1 965
Ооооо, Маринке! Ха, Добре завърнала се. Голяма почивка му дръпна ти!!!
Опера викаш!!! Ами, добре. Само че аз нищо не разбирам от тоя спорт. Певицата ти е добре. Гърдеста и едричка като повечето оперни певици. Що е с маската на Зоро? Тапета незнам какъв е, обаче е уникален. Веднага да разкажеш за него. Стълбите са страхотни. А кашпата със марули ми е любима.  Много добро завръщане!
Мишоченце - Тази торта за някой ирландец ли е? Съдейки по овците и детелинката, такава асоциация правя. Много готина капела. Допада ми твоя стил на работа. Винаги имаш закачка в тортите, а това ми е любимо.

Аз мъчих една чанта. По-точно чантище. Много малко време ми дадоха, обаче и само това успях да направя. Да не говорим, че пекох и блатове за тази торта, та съвсем нищо не остана от 48те часа които имах. Както и да е. Дано малката госпожица си я хареса.
И ОЩЕ

# 699
  • Мнения: 22

...Що е с маската на Зоро? Тапета незнам какъв е, обаче е уникален. Веднага да разкажеш за него.


Ами що- щото трябваше да бъде Амелия, от "Бал с маски" LaughingИ на мен операта не ми е хич слабост, обаче изкуството иска жертви, ръй'ш ли Mr. Green Mr. Green Joy А тапетите са с един от тези отпечатъци, като релефа го минах със златна перла отгоре, с миниатюрна гъбичка за грим Grinning
http://www.cookibooki.bg/CK/16-Щампи-и-текстури/43-4715-Комплект-текстурни-платна.html
И ти си се справила направо страхотно с чантичката!!! Като истинска е!!!Какво трябва да представляват кръгчетата по подложката само не разбрах newsm78
ПП. Линкът не излиза изцяло,не знам защо newsm78, но по номера на артикула ще ги видиш.

Последна редакция: сб, 09 юни 2012, 11:35 от МаринаД

# 700
  • Мнения: 1 965
!Какво трябва да представляват кръгчетата по подложката само не разбрах newsm78
Joy Мързеливо покриване на подложка.  Rolling Eyes

# 701
  • Мнения: 22
 
!Какво трябва да представляват кръгчетата по подложката само не разбрах newsm78
Joy Мързеливо покриване на подложка.  Rolling Eyes
Joy Joy Joy hahaha Joy

# 702
  • Мнения: 85
Въпрос: Ще правя крива торта на 3 етажа, та въпроса ми е с каква височина да направя етажите?

Stasi за кривата торта зависи какъв диаметър ще са етажите и за колко човека ще е. Аз ги правя поне 20-22 см високи преди да почна да ги режа. Тези са с диаметър 30 / 24 / 18 см и са за 80-90 порции:





# 703
  • Мнения: 1 210
Момичета, някой ползвал ли  е това перлено сребристо да каже дали в действителност толкова лъскавее?  newsm78

# 704
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Момичета, липсвате ми. Съвсем зарязах тортоправенето, но тази седмица минах през Уилтън заради годишния сейл и се заредих с нови играчки.
Имам въпрос и обещавам да съм по-редовна вече - търся идеи за торта за курбан. Другата седмица празнуваме 40 год без рак. За мен е голям празник и искам тортата да символизира здраве и успех, а единствената ми идея е чашата със змията около нея. Приемам всякакви идеи, каквото ви дойде на ум. Благодаря ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт