СТРАСТИ - градините в София кампания 2012/2013

  • 141 738
  • 1 244
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 3 816
Здравейте детето ми е набор 2009 ходи на детска градина,но ни предстои преместване в друг квартал.
Мислех ,че ще има свободни места и за нашия набор и ще мога да кандидатствам в новия квартал,но май няма да стане така?

# 1 171
  • София
  • Мнения: 4 598
Марини, мерси - значи тези списъци трябва да следим докрая, до последния ден - в момента сме на 4-то място от 6 свободни места по социални критерии - значи сме вътре  newsm78 Просто трябва да следя дали няма да ни изместят, нали  newsm78
Радос, да, следи какво е положението. Сега е 1-ви ден на кампанията. Нови деца по опашките се появяват до последно.

Хеликаза, пишеш адрес, които е или постоянния (този от личната карта), или настоящия адрес (за който дават една жълта бланка от общината). Т.е. тр. да посочиш адрес, който можеш да докажеш с документ.
Обикновено повечето градини са избрали допълнителния критерий за местожителство в района. Виж дали желаното ОДЗ го е избрало и ако е - направете си регистрация, иначе ще сте с 0.1 назад.

гъбка, за 2009 многото места бяха пуснати предната година. Сега е наред 2010 набор, който ще е 1-ва градинска група. За 2009 - просто следиш дали някъде няма да направят нова група или да отпуснат допълнителни бройки на текущо класиране.

# 1 172
  • Мнения: 1 990
Здравейте,
Гледам са излезли списъци на групи с прием септември, нали все още не трябва да се потвърждава нищо, ох да не изпусна някой срок ooooh!
 Hug

Добави градините/яслите, за които искате да кандидатства детето и до денят преди първото класиране трябва да се следи за нарастващи или намаляващи шансове, съответно да се разместват градини/ясли. Нищо не се потвърждава, а крайният срок за размествания е 25.04., вероятно около 18ч.

# 1 173
  • Мнения: 2 719
Благодаря за скоростния отговор. Значи няма проблем да пиша този от личната карта на бащата, при положение, че не  е далеч от яслата, но все пак не е адресът, на който живеем.


А имате ли идея как мога да разбера, дали адресната регистрация на таткото попада в рамките на района на яслата?

# 1 174
  • Мнения: 55
Здравейте,
имам следния въпрос.Мъжът ми/не сме женени/ има трма синове, двама от които са и мои.Регистрцията е на негово име и затова за малкия ми син влизаме по соц.критерии.Третият син живее при нас и правата за отглеждане са на мъжа ми.Дали ще имам проблем със доказването на соц.критерии???

# 1 175
  • София
  • Мнения: 4 598
Благодаря за скоростния отговор. Значи няма проблем да пиша този от личната карта на бащата, при положение, че не  е далеч от яслата, но все пак не е адресът, на който живеем.


А имате ли идея как мога да разбера, дали адресната регистрация на таткото попада в рамките на района на яслата?
Ами напиши в гъгъла името на района на яслата - ще ти излязат малко линкове за въпросния район и  ще можеш да видиш кои точно квартали и улица влизат в района. Ето например за район Слатина


ПС. радос, ама то в 8-мо ОДЗ е ужас в  соц. опашката - 6 места и 8 деца с 10 и нагоре точки дотук... Не вярвам положението да се подобри.

# 1 176
  • Мнения: 795
Имам питанка, мамчета! В ОДЗ-то, което писахме на 1-во място, събираме 8,1т., заедно с още 33 (засега )деца от списъка на чакащите по общи критерии. Свободните места са общо 9, като само три деца са с повече точки от нашите. Мислите ли, че имаме някакъв реален шанс за класиране, въпреки че на този етап нищо още не може да се каже и е много рано?
Благодаря!  Hug

# 1 177
  • София
  • Мнения: 4 598
florin4eto, има шанс, но не е висок. Ти тр. да прецениш кое да е 1-вото ви желание.

Към момента 9 места са свободни. Децата с повечето точки са 3 - значи те взимат 3 места от 9. И за  34-те децат с 8.1 остават 6 места. Т.е. за едно място почти 6 деца ще се борят на лоратия.

При щерката бяха на лоратия 55 или 56 деца за 11 места т.е. за 1 място - 5 деца. Тя изтегли малък номер и я класираха...

# 1 178
  • Мнения: 372
За цял район Студентски 26 места за първа група (само от яслата там излизат 100деца с по над 9 точки)  ooooh! ooooh!

А новооткритото ОДЗ в района миналата година, което трябваше да покрие липсата на места обяви... нулев прием за всички набори  Shocked ooooh! ooooh!  Как точно става това?!?!

# 1 179
  • Мнения: 795
Благодаря много за отговора-мъъъничко ми вдъхна надежда  Hug...вярно е, че още е рано, но все пак благодаря! Пожелавам успех на всички!  Hug

# 1 180
  • София
  • Мнения: 195
За цял район Студентски 26 места за първа група (само от яслата там излизат 100деца с по над 9 точки)  ooooh! ooooh!

А новооткритото ОДЗ в района миналата година, което трябваше да покрие липсата на места обяви... нулев прием за всички набори  Shocked ooooh! ooooh!  Как точно става това?!?!



Предполагам, че говориш за 72 ОДЗ. И на мен ми е чудно същото - уж беше най-голямата за района, а няма бройки нито за набор 2012 (1-ва яслена), нито за `10 и `11 набор. Знаете ли каква е причината да се случва така, може би защото е нова?

# 1 181
  • Мнения: 4 393
За цял район Студентски 26 места за първа група (само от яслата там излизат 100деца с по над 9 точки)  ooooh! ooooh!

А новооткритото ОДЗ в района миналата година, което трябваше да покрие липсата на места обяви... нулев прием за всички набори  Shocked ooooh! ooooh!  Как точно става това?!?!



Предполагам, че говориш за 72 ОДЗ. И на мен ми е чудно същото - уж беше най-голямата за района, а няма бройки нито за набор 2012 (1-ва яслена), нито за `10 и `11 набор. Знаете ли каква е причината да се случва така, може би защото е нова?


Тази градина мисля, че изобщо не прие деца от набор 2006, когато беше пусната първоначално. Съответно - сега няма какви групи да се освободят, за да има прием.

# 1 182
  • София, България
  • Мнения: 2 228

ПС. радос, ама то в 8-мо ОДЗ е ужас в  соц. опашката - 6 места и 8 деца с 10 и нагоре точки дотук... Не вярвам положението да се подобри.

ами в 37-мо е по-зле положението - пуснали са само 6  Shocked места, от които само 2 за социални критерии.

Имам следните въпроси:
1. Какво е това 10плюс точки - колко е плюса, и защо бият дори тези, които са с 10,3 точки
2. В 8-мо сме засега на 5-то място по соц. критерии, но 3 деца преди нас и няколко след нас имаме равен брой точки - на лотария ли ще ни теглят?
3. Какви са ни шансовете на второ класиране - остават ли въобще места за такова или не?!? И там вече отпадат тия 40% за соц. критерии и ще имаме реално предимство с нашите 10 точки, нали?!?
4. Има ли шанс до април да се пуснат още места или не - каквото е пуснато - това е?!?

# 1 183
  • Мнения: 372
За цял район Студентски 26 места за първа група (само от яслата там излизат 100деца с по над 9 точки)  ooooh! ooooh!

А новооткритото ОДЗ в района миналата година, което трябваше да покрие липсата на места обяви... нулев прием за всички набори  Shocked ooooh! ooooh!  Как точно става това?!?!



Предполагам, че говориш за 72 ОДЗ. И на мен ми е чудно същото - уж беше най-голямата за района, а няма бройки нито за набор 2012 (1-ва яслена), нито за `10 и `11 набор. Знаете ли каква е причината да се случва така, може би защото е нова?


Тази градина мисля, че изобщо не прие деца от набор 2006, когато беше пусната първоначално. Съответно - сега няма какви групи да се освободят, за да има прием.

Според http://kg.sofia.bg/isodz/dz/279 изписват 22 деца набор 2006 (това са официално приетите). Нови места няма  ooooh!

# 1 184
  • София
  • Мнения: 4 598
радос:
1.
10+ са 11 и нагоре точки. Изписват се така, понеже ако се покаже точния брой, може да се предположи от кои критерии идват точките и това да подскаже какво точно е сем. положение. А това е нещо, с което някои родители не са съгласни.
Имам позната - многодетна, едното детенце с е ТЕЛК. Имат 12т. ако не бъркам...

2.
Това е от 1-ва страница:
Социалните деца присъстват и на социалната и на общата опашка. В социалната децата са със социалните си точки, в общата само с общите си точки.
Първото класиране се провежда на два етапа. Стъпка 1: Класиране на социалните и общите опашки според квотата; Оставащите свободни места от социалните опашки и от общите опашки се събират. Стъпка 2: Класиране на оставащите свободни места само с една обща опашка.
Некласираните социални деца участват на втора стъпка в първото класиране само с общите си точки, т.е. на общо основание.

3.
На 2-ро класиране вече няма да има разделяне на соц./обща опашка. И местата обикновено се заемат от деца с повече от 8т. И да - остават места. Има хора, които по една или друга причина не се записват.

4.
Което са обявили сега за новата кампания, това е. Може да има едининчни корекции и то с минимални бройки. Но кардинална промяна в бройките - няма да има.

Общи условия

Активация на акаунт