СТРАСТИ - градините в София кампания 2012/2013

  • 141 690
  • 1 244
  •   1
Отговори
# 1 230
  • София
  • Мнения: 673
ами, от детската градина казали, че няма проблем.

# 1 231
  • Мнения: 45
Ето какво ми писаха от обратна връзка за възстановяването на точките по първо желание.

Точките за новата учебна година ще бъдат начислени преди първото класиране. 

Даааа... аз получих същия отговор и сега се чудя как да го тълкувам това "преди първото класиране"   #Crazy Примерно 1 ден преди класирането ли, как ли... Преди ми бяха отговорили, че ще ги начислят след обявяването на местата, явно нещо са си сменили мнението.

# 1 232
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 773
ами, от детската градина казали, че няма проблем.

В детската градина ще й поискат служебна бележка от заявения работодател, че е служител във фирмата към момента на записване. Как да няма проблем? Някой трябва да излъже, дали работодателят ще е съгласен да издаде такава бележка.

# 1 233
  • София
  • Мнения: 6 262
ами, от детската градина казали, че няма проблем.

В детската градина ще й поискат служебна бележка от заявения работодател, че е служител във фирмата към момента на записване. Как да няма проблем? Някой трябва да излъже, дали работодателят ще е съгласен да издаде такава бележка.

А и даваш съгласие за проверка в НОИ  Peace

# 1 234
  • Мнения: 4 393
ами, от детската градина казали, че няма проблем.


Не мога да разбера кое е толкова сложно - точка заработещ родител се ползва само от работещ родител. Защо на твоята приятелка й е нужно да й отговорят в детската градина, сама не може ли да си отговори на въпроса?

# 1 235
  • Мнения: 258
най накрая са променили поне малко ДК4  Hug
Детето има поне един родител, който работи на трудов договор в общинските училища най-малко 6 месеца преди класиране и не е в период на предизвестие
преди всяка чистачка във вуз се ползваше с предимство сега само готвачките от общинските училища останаха.

# 1 236
  • София
  • Мнения: 5 293
настоящия адрес (за който дават една жълта бланка от общината). Т.е. тр. да посочиш адрес, който можеш да докажеш с документ.

Вече не издават жълти бланки, има нов ред. Подава се заявление за всеки член на семейството по отделно (вкл. децата) и съответно се издава удостоверение за всеки член на семейството по отделно (вкл. децата)  Peace

# 1 237
  • Мнения: 372
настоящия адрес (за който дават една жълта бланка от общината). Т.е. тр. да посочиш адрес, който можеш да докажеш с документ.

Вече не издават жълти бланки, има нов ред. Подава се заявление за всеки член на семейството по отделно (вкл. децата) и съответно се издава удостоверение за всеки член на семейството по отделно (вкл. децата)  Peace

Не разбрах това? Ние сме с временен адрес от миналата година и ни издадоха жълта бланка. Въпросният "нов ред" за издаване на удостоверение за настоящ адрес ли е или за удостоверяването му пред детското заведение? Т.е. друг документ ли се представя пред детските заведения, с който да се удостовери адреса или си е стария за който има отпреди?

# 1 238
  • София, България
  • Мнения: 2 222
в общината измислиха нов ред за регистрация по настоящ адрес - вече не са жълти бланки, а едни удостоверения за всеки член от семейството. Вие щом си имате жълти бланки от миналата година тях ще си ползвате, според мен няма нужда да ходите да вадите от новите удостоверения

# 1 239
  • София
  • Мнения: 1 345
|Според вас мога ли да си възвърна набора на детето ми?
Той е роден 2010 януари,миналата год му смених набора за 2009,надявах се да го приемат,но не се случи.Сега мога ли да му върна набора на 2010?

Самоцитирам се,в случай,че и някой друг го интересува...
Писах в обратна връзка и реалния набор ми беше възстановен.

Благодаря на момичетата,които ми помогнаха  bouquet

# 1 240
  • sofia
  • Мнения: 1 190
най накрая са променили поне малко ДК4  Hug
Детето има поне един родител, който работи на трудов договор в общинските училища най-малко 6 месеца преди класиране и не е в период на предизвестие
преди всяка чистачка във вуз се ползваше с предимство сега само готвачките от общинските училища останаха.
ДК 4 дава 3т на дете, на което родител или баба/дядо работи в детско заведение(ОДЗ,ЦДГ,СДЯ) на територията на столицата. А това, което си цитирал/а е съвсем друго. То дава 0,1 т. и преди беше само за педагогическия персонал в общинските училища и ВУЗ-овете на територията на общината. Сега са премахнали ВУЗ, но пък са дали предимство на целия персонал от общинските училища, а не само на педагогическия. Децата на чистачките във ВУЗ никога не са имали предимство. Някои хора протестират, обаче въобще не са наясно за какво точно става въпрос.  Confused

# 1 241
  • Мнения: 68
Може ли да се направи някакво искане от Родитеският колектив към СО или някои друг за връщане на точките / отразяването им в системата за всяко едно дете, имам предвид за посещавали ясла или връщане на желания. Смятам,че в противен случай объркването на родителите е много по голямо. На 1 место ще се натрупат кандидати, а така на друго место има вероятност да остане някое свободно место. Ако реално се начислят точките на кандидатчетата  ориентацията за всички  ще  е по ясна,  моля Компетентните да се изкажат по искането??!!!!   bouquet

# 1 242
  • Мнения: 258
оф права си, нас ни приеха миналата година и влязох само да видя какви промени има но като гледам си е по - старумо. Хората дерзаят места няма г-жа Цеца пак приела ясленчета по 2.2.4, все нормални неща за хората. Сега е момента да протестирате и вие и да си поставите исканията , но май пак ще се сетите когато камбаната спре да бие  Peace

# 1 243
# 1 244
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
оф права си, нас ни приеха миналата година и влязох само да видя какви промени има но като гледам си е по - старумо. Хората дерзаят места няма г-жа Цеца пак приела ясленчета по 2.2.4, все нормални неща за хората. Сега е момента да протестирате и вие и да си поставите исканията , но май пак ще се сетите когато камбаната спре да бие  Peace

Пипчо Е Готин.
Пипчо не е наясно, но иска.
Пипчо, кАжи как уреди децата?
Много липсващ Пипчо.


За останалото:
1.Моля постарайте се да прочетете
- първата сраница на тази тема;
-последните две теми по интересуващия ВИ въпрос;
-ИСОДЗ;

2.Моля, не ме занимавайте подробно с лични драми
-не съчувствам само по принцип
-нямам време да прочета всичко

Общи условия

Активация на акаунт