СТРАСТИ - градините в София кампания 2012/2013

  • 141 735
  • 1 244
  •   1
Отговори
# 1 215
  • София
  • Мнения: 3 734
Това с К4 би предизвикало и обратна реакция- аз, например, ако сега имам право да ползвам 3 точки по К4, а не мога в следствие взетото решение и евентуална отмяна, излиза че също съм дискриминирана спрямо приетите предни години...Де да имах 3 точки де Grinning, иначе ясно, ако влезе в сила съдебно решение и колко е несправедливо като критерий...

# 1 216
  • София
  • Мнения: 1 220
Възможно ли е системата да не отчита 0.1т. за родител работещ в района на Градината. newsm78
Мъжа ми има нова месторабота в района и аз промених данните в неговия профил към този на детето. Обаче системата  не я отчита в градината, където кандидатства ме  newsm78

# 1 217
  • София
  • Мнения: 673
още едно глупаво въпросче: ситуацията е следната, майката не работи от момента на излизане по майчинство, но в системата е писала стария си работодател. Детето в момента го приемат на текущите класирания. от градината са казали, че бележка от предишния работодател е достатъчна, за да си ползва точките за двама работещи родители. възможно ли е това?

# 1 218
  • София
  • Мнения: 6 263
Възможно ли е системата да не отчита 0.1т. за родител работещ в района на Градината. newsm78
Мъжа ми има нова месторабота в района и аз промених данните в неговия профил към този на детето. Обаче системата  не я отчита в градината, където кандидатства ме  newsm78

Ако не е приет от градината, може  Peace

# 1 219
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 838
още едно глупаво въпросче: ситуацията е следната, майката не работи от момента на излизане по майчинство, но в системата е писала стария си работодател. Детето в момента го приемат на текущите класирания. от градината са казали, че бележка от предишния работодател е достатъчна, за да си ползва точките за двама работещи родители. възможно ли е това?

Е тя майката си е при стария работодател. Освен, ако не е напуснала в някакъв момент и не се е прехвърлила другаде.

# 1 220
  • София
  • Мнения: 6 263
Спазвам си обещанието  Simple Smile :

Проблемът е, че за 15 хил. деца няма места в общинските ДЗ, има мораториум за отдаване под наем и продължаване договорите за сгради на общински ДЗ; след изтичането им договорите с мн. ЧУ бяха прекратени, но по неизвестени причини с ЕСПА това не се случва, въпреки публичните обещания на СО. Ще копирам този си пост и в темата за кандидатстване в софийските ДГ  Peace

# 1 221
  • София
  • Мнения: 673
ами доколкото знам, не се води на работа там вече. до август месец миналата година се е водила на работа. но в момента й позволяват да си ползва точката за работеща. позволено ли това?

Последна редакция: пн, 25 фев 2013, 18:25 от glafira

# 1 222
  • София
  • Мнения: 6 263
Преди вр. имаше въпрос за специализант, но стана въпрос и за докторантите - като проверявах дали съм си актуализирала профила навсякъде, забелязах, че падащото меню за студенти е "студент или докторант", т. е. и докторантите получават 1 т. като работещи или студенти  Peace

# 1 223
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Ето какво ми писаха от обратна връзка за възстановяването на точките по първо желание.

Точките за новата учебна година ще бъдат начислени преди първото класиране. 

# 1 224
  • Мнения: 372
Ето какво ми писаха от обратна връзка за възстановяването на точките по първо желание.

Точките за новата учебна година ще бъдат начислени преди първото класиране. 

Гениално. Заедно с точките от яслата, които кой знае кога ще дадат кандидатстването ще бъде точно като стрелба в тъмното...

# 1 225
  • Мнения: 1 889
ами доколкото знам, не се води на работа там вече. до август месец миналата година се е водила на работа. но в момента й позволяват да си ползва точката за работеща. позволено ли това?

В момента в майчинство ли е още? Какво означава, че се е водила на работа?
Ако заяви в системата, че е работеща или в майчинство, системата ще и го отчете. Всеки може да заяви, каквото си иска, важното е, като приемат детето към момента на записване да докаже, истиността на това, което е заявила. Peace

# 1 226
  • Мнения: 696
За 171 одз, за набор 2011 г., пише прием 0 места, това окончателно ли е, няма ли да има места повече?

# 1 227
  • София
  • Мнения: 673
не е по майчинство

# 1 228
  • Мнения: 365
И аз да се присъединя, че ме "глождят" същите съмнения относно точките за желание и ясла. Моят син е набор 2010 г., ходи на СЯ от септември и интересно, че системата не ми разрешава да кандидатстваме от септември 2013 г. и по-точно ми дава като опция текущата му СЯ (пише: "1-ва група, набор 2010 г."), а доколкото прочетох детето се отписва от СЯ и трябва да отиде в ЦДГ или ОДЗ през септември на годината, в която навършва 3 години???? Това означава, че може да продължи и догодина там, въпреки че ще е навършил 3 години или системата не е актуализирана, или моето IQ нещо не достига?  Laughing

# 1 229
  • Мнения: 1 889
Ako e безработна, няма да получи точка.
Точка се получава за: К2. Работещ родител /или в отпуск по майчинство/, който е социално осигурен – по 1 т. за родител

Общи условия

Активация на акаунт