СТРАСТИ - градините в София кампания 2012/2013

  • 141 731
  • 1 244
  •   1
Отговори
# 1 200
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
В раздела необходими документи ми излиза това:

Служебна бележка, че Росица Манолова е редовен студент/докторант към ......................... с район на месторабота: Люлин. Висшето училище трябва да бъде акредитирано и на територията на Столична община.

# 1 201
  • Мнения: 2 282
Здравейте, пожелавам успех на всички отсега!

Обикновено гледам да не задавам глупави въпроси, а да прочета сама, но този път не мога да се ориентирам. Предварително благодаря!

На страница Критерии / точки виждам, че най-големите точки се дават за местоживеене - 3т, за работещи родители - 2т. и другите са стотни. Тогава как става така, че като въведа първо желание, ми забива 7, 3 точки примерно. За стотните мисля, че ще ми се променят (към лошо), но откъде се формират 7-те точки? Мисля, че още не са ми възстановени 3-те точки за първо желание (детето е в момента на ясла), и 1т. за яслата.

И едно уточнение, отпада ли предимството за родител, работещ в сферата на образованието? Аз както го разбирам, остава само за работещи в общински училища. Права ли съм?

И аз съм възмутена от липсата на места в район Студентски. Дали няма шанс да ги изкарат по-късно?

# 1 202
  • Мнения: 193
romanol Не знам как става тогава. Най-добре попитай ИСОДЗ

# 1 203
  • Мнения: 101
Нямам време да чета за това се моля да получа отговора на готово от вас които следите темата  Simple Smile  Бих искала да попитам кога ще мога да заявя в системата точка  че детето посещава СДЯ и кога ще ни бъдат възстановени 3 те точки( сега сме с 2 защото ,че сме ползвали 3 те точки за ясла и те още не са "освободени "за ползване за градина )  по първо желани ?
Ама че го обясних дано ме разбрахте ,че сама едва успявам  Mr. Green
Благодаря предварително за да не спамя после с благодарности   bouquet!  

# 1 204
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Писах ама то костенурката е реактивен самолет в сравнение с тях.
Та реших и тук да питам може пък някой да знае.
Би трябвало да може щом системата го допуска като вариант за избор  newsm78

# 1 205
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Нямам време да чета за това се моля да получа отговора на готово от вас които следите темата  Simple Smile  Бих искала да попитам кога ще мога да заявя в системата точка  че детето посещава СДЯ и кога ще ни бъдат възстановени 3 те точки( сега сме с 2 защото ,че сме ползвали 3 те точки за ясла и те още не са "освободени "за ползване за градина )  по първо желани ?
Ама че го обясних дано ме разбрахте ,че сама едва успявам  Mr. Green
Благодаря предварително за да не спамя после с благодарности   bouquet!  

Допълнителната точка за СДЯ се надчислява автоматично няма нужда да я заявяваш.
А за точките по първо желание всички чакаме  Grinning

# 1 206
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Никой ли не знае бре хора Shocked
Спящата, мама САННЯ, v_spasova
Дайте инфо знам, че сте навътре в нещата.

# 1 207
  • Мнения: 101
А защо все още участват критериите за роднини работещи в детски градини, нали уж казаха по телевизията, че ще отпадне?!

Няма влязло в сила съдебно решение.

ТОВА ИСТИНА ЛИ Е ?
Даже не съм го чула  Shocked а ми е мечта и балсам за ушите !
мама САННЯ  , а когааа ще влезе в сила знае ли се ( тази или другата година ) ... да не се оправдаят с падането на правителството , че ще получа уртикарии .
Бог е чул молитвите ми и е премахнал този безобразен К4 - УРА !

# 1 208
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536


И едно уточнение, отпада ли предимството за родител, работещ в сферата на образованието? Аз както го разбирам, остава само за работещи в общински училища. Права ли съм?

 

Протокол № 42, има го в ИСОДЗ

"Решение на РГ: ДК 4 е за работещи на трудов договор в общинските училища най-малко 6 месеца преди класиране и не са в период на предизвестие."

# 1 209
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
joremimi Още не е премахнат за съжаление не бързай да се радваш  Wink

# 1 210
  • Мнения: X
Ако ни приемат април месец в даден район, обаче искаме в друг, примерно по место работа, но там не сме приети, трябва ли да се запишем където сме приети и има ли шанс на следващо класиране при освободили се бройки да кандидатсваме пак или нямаме шанс след като един път сме се записали? Също ако септември реша, че няма да ходя на работа, мога ли да отпиша детето от яслата или ако примерно ходи 5-6м и не ми харесва в тази ясла мога ли да го спра?

# 1 211
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Никой ли не знае бре хора Shocked
Спящата, мама САННЯ, v_spasova
Дайте инфо знам, че сте навътре в нещата.

Обикновено преди кампания не успявам да следя всички постове, а и има мн еднотипни въпроси, к се повтарят през страница. За да не ровя, изпрати ми на ЛС.

А защо все още участват критериите за роднини работещи в детски градини, нали уж казаха по телевизията, че ще отпадне?!

Няма влязло в сила съдебно решение.

ТОВА ИСТИНА ЛИ Е ?
Даже не съм го чула  Shocked а ми е мечта и балсам за ушите !
мама САННЯ  , а когааа ще влезе в сила знае ли се ( тази или другата година ) ... да не се оправдаят с падането на правителството , че ще получа уртикарии .
Бог е чул молитвите ми и е премахнал този безобразен К4 - УРА !

Писах по-напред в темата, че в СНБМ не познаваме родителите, които водят това съдебно производство. Има решение само на първоинстанционния съд, но вероятно СО/СОС са обжалвали пред ВАС, з К4 си стои. И на РГ не е коментирано. Никой не може да каже как ще приключи производството. Предполагам, че ако ВАС потвърди решението на АССГ ще се разшуми.

# 1 212
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
ОК благодаря   bouquet

# 1 213
  • Мнения: 101
Скрит текст:
Обезкрилихте ме  Sad а така си повдигнах духа с новината , но както и де е ... важното е че все пак се правят някакви усилия по въпроса ,ако не за тази ,за другата то поне за по другата година НО да се махне К4 , че е пълна дискриминация и е най несправедлив ( без коментар сум повече за да не ми се възпламенят  стари страсти  Wink )

Т'а трите точки кога ще се възстановят не разбрах ,ок всички чакаме но в смисъл има ли определена дата или може и всеки момент системата да реши да си ни ги даде
... и точката за ясла ... сори за спама ,но не разбрах ?

# 1 214
  • Мнения: 282
точката за ясла ще я начислят като минат 6м. от започване на посещение на ясла. При нас пише: "записано на 19.05.2012 г., посещава от 11.09.2012 г.". Тоест на 11 Март ще ни начислят точка, че сме посещавали ясла.

Общи условия

Активация на акаунт