СТРАСТИ - градините в София кампания 2012/2013

  • 141 733
  • 1 244
  •   1
Отговори
# 1 140
  • София
  • Мнения: 337
А защо децата от социалната опашка ги има и в общата?

# 1 141
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Неусвоените места от соц. опашка се прехвърлят към общата. Ама то има още доста време може и други деца да се наредят на опашката.

Защото се редят и на двете опашки, но на общата са без социалните си точки.

# 1 142
  • София
  • Мнения: 195
Някой знае ли как се процедира с места от социалната опашка, които са останали незаети?
Пример: 12 м. - социална опашка, 18 - обща. За 12-те места кандидатстват 5 деца - едно с трето желание и 4 с ниско, децата иначе са със солиден брой точки, което вероятно значи, че ще ги приемат в други ОДЗ-та. Благодаря предварително.

Местата от социалната се прехвърлят в общата опашка - автоматично.

Благодаря ти  Simple Smile

# 1 143
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Мен пък за пръв път да ме зарадват тези от градината за която ние кандидатстваме  Simple Smile

Обявили са 20 места за набор 2011, което ще рече поне 12 деца от общата опашка.
И което е по-важното сменили са ДК. И при тези критерии ще сме с 8,2 точки (живея и работя в раьона на градината). Та със сигурност ще сме вътре.
Чак ме хваща яд че тичах да се разправям по ЛКК-та и простотии, явно пак ще си влезем по общият ред  Wink

# 1 144
  • Мнения: 2 766
Извинявам се за въпроса, но не мога да се ориентирам кога ще е класирането, за набор 2011г.? Знае ли се вече датата?

# 1 145
  • софия
  • Мнения: 190
при нас е трагедия 10 места само за 2012 в целия район,аз искам да ви питам в общата опашка може ли да има деца с повече от 8,3т/тези с макс.брой доп.критерии/,става въпрос за яслена група,тези с 9 и повече точки трябва да са към соц.критерии,нали така

# 1 146
  • София
  • Мнения: 53
Извинявам се за въпроса, но не мога да се ориентирам кога ще е класирането, за набор 2011г.? Знае ли се вече датата?

Първото класиране ще е на 26 април

# 1 147
  • София
  • Мнения: 357
desita76, не, не е така. Има деца с повече точки, които не са от социални критерии, като например спорните 3т за баба/дядо работещи в детско заведение Peace

# 1 148
  • София
  • Мнения: 4 596
при нас е трагедия 10 места само за 2012 в целия район,аз искам да ви питам в общата опашка може ли да има деца с повече от 8,3т/тези с макс.брой доп.критерии/,става въпрос за яслена група,тези с 9 и повече точки трябва да са към соц.критерии,нали така
Може да има деца с повече от 8 точки в общата опашка. 'Хубавият' критерий К4 е към общите критерии и децата с баба/дядо в ясла/градина ще са с 11т и ще са в общата опашка.

Иначе да - за ясла децата с 9 и нагоре точки обикновено ги събират от соц. критерии. Децата с много точки в общата опашка са 'внучетата'

# 1 149
  • София
  • Мнения: 1 348
|Според вас мога ли да си възвърна набора на детето ми?
Той е роден 2010 януари,миналата год му смених набора за 2009,надявах се да го приемат,но не се случи.Сега мога ли да му върна набора на 2010?

# 1 150
  • София
  • Мнения: 4 596
.:Диди:. , пиши им в обратна връзка и питай.
Според мен би трябвало да може...

# 1 151
  • Мнения: 4 393
|Според вас мога ли да си възвърна набора на детето ми?
Той е роден 2010 януари,миналата год му смених набора за 2009,надявах се да го приемат,но не се случи.Сега мога ли да му върна набора на 2010?


Можеш, да.
Пиши в обратна връзка да ти възстановят набора.

# 1 152
  • Мнения: 1 383
Гледам в момента свободните места за набор 2011 в район Надежда. В ОДЗ-то към което съм се ориентирала има 6 свободни места за прием по социален критерии и 9 свободни места по общ критерии. В списък на местата за прием по социален критерии синът ми е на първо място с 9.1 точки. Да разбирам ли, че на класирането през април ще влезе ?

# 1 153
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 838
Един въпрос - набор 2010 от яслите го изписват тази година нали?

Излизат 39 деца, а обявяват 23 места за прием. Къде отива разликата от 16 места. Моля насочете къде да пусна запитване.

# 1 154
  • София
  • Мнения: 4 596
Гледам в момента свободните места за набор 2011 в район Надежда. В ОДЗ-то към което съм се ориентирала има 6 свободни места за прием по социален критерии и 9 свободни места по общ критерии. В списък на местата за прием по социален критерии синът ми е на първо място с 9.1 точки. Да разбирам ли, че на класирането през април ще влезе ?
Ако не се появят още 6 деца с повече или със същите точки като вашите - да, детето влиза.

Galactic Voyager, може да питаш в общината, може и през РГ да пуснеш запитването.
Ама подозирам, че отговорът ще е - групите са препълнени (що ли) и директорът приема по-малко деца от изписаните, за да 'облекчи' препълнените групи...

Общи условия

Активация на акаунт