5 месечно бебе и пищене при слагане на гърдата:отбиване???

  • 1 110
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте отново  bouquet При нас отново изникна проблем. Предполагам че е отново кърмаческа стачка или фаза на растежа, но ще се радвам да споделите вашите мнения и съвети.   bouquet
Бебето ми навърши преди няколко дена 5 месеца, много е активен: пълзи, опитва се да се изправи на колената си, също така имаме вече 2 долни зъбчета(напълно пробили). От два дена имаме коренна промяна в неговото поведение. По принцип бебето спи с мен в леглото. От няколко дена, когато усетя че се пробужда му напъхвам гърдата си в устата му преди да започнал да реве и да се разсънем и двамата при което той започва да реве неистово и да се дърпа. Досега като му подавах по този начин нямаше проблем...последните дни само ме използваше за биберон, а сега като му подам дори не иска да захапе и започва буквално да пищи....снощи беше кошмарна нощ..след като той се разбуди и леко помрънка аз реших да му дам да суче в полусънно състояние и на тъмна стая разбира се и той като се разпищя...не иска да ме захапе дори. Пробвах с двете гърди, но не иска. Беше 2 часа сутринта...и до 7 дутринта успя само за половин час да поспи..през другото време пищеше...особено като му подавах да суче още повече се дразнеше..носих го цялата нощ на ръце..после пак заспивахме, като го потупвах леко по гърба така се успокояваше. Предполагам, че излизат още зъбки, но са до долните два зъба, защото всичко долу е подуто, а от горната страна няма показания още.  Това негово настроение продължи през целия ден..чак следобяд сука добре и се иззака обилно. Иначе имахме само 3 леко напишкани памперси за целия ден. Подчертавам, че това поведение не е характерно за него, той по принцип е много усмихнат, доволен, с много напишкани памперси на ден и рядко плаче. Не е захранен, но проявява страхотен интерес към нашата храна-само веднъж му дадох парче банан да смуче и той искаше да го изяде целия..направо се озвери, но аз не му дадох...той се разплака..дали не е гладен? С същия мерак ми хваща бутилката с вода..всичко иска да напъха в устата си...

Моля ви се дайте ми съвет, гърдите ми са меки сякаш нямам много мляко...какво мога да направя и стачка ли е това??

Много ви благодаря

# 1
  • Мнения: 1 350
предполагам, че щом са подути венците, може и от зъбки да е.
Има гелове за облекчаване на болката, но ние не сме ползвали, давах й изстудена в хладилника играчка от тези с течност вътре да гризе докато отмине болката малко.
А от шише пие ли, пробвахте ли да предложите?
Опитайте да го сложите да спи отделно в негово легълце, може да му се отрази добре промяната.
Дано някоя мама с по-полезни идеи се включи.

# 2
  • Мнения: 21
Благодаря ти jos за отговора. Тази нощ беше изключително спокойна за мен и него. Накърмих го в 9:30 вечерта и до 2 не се събуди и аз реших да го събудя и да му предложа да суче в полусънно състояние...грешка:( Почна да се гърчи и не искаше дори да захапе зърното..тогава аз го оставих да спи..той се обърна и заспа наново..аз се събудих към 6 сутринта притеснена, че детето не е сукало от миналата вечер и му предложих лявата си гърда. Първо нея защото той по приницп не я харесва тъй като пуска по-малко мляко от другата..сука леко и разбрах, че само за биберон ще ме ползва..тогава му подадох дясната той засука и се усещаше как гълта големи глътки. Сука около 10 минути и после се обърна на другата страна и заспа. Аз се събудих отново в 8 и вече го събудих да става..предложих му лявата си гърда, той леко я захапа, но видимо не иска нея...и му дадох пак от дясната. Сутринта имахме добре напишкан памперс.

Само да спомена, че ние ваксини не сме слагали досега

# 3
  • София
  • Мнения: 2 217
С ваксините може да продължите в този дух....
Не буди пича докато спи Grinning
Поотпуснали са го зъбите и е решил да навакса безсънието - и той страда от това все пак...
Дали е гладен....казваш, че тази нощ е бил спокоен и е спал - вероятно не е гладен....
Мънички сте май за захранване....

Общи условия

Активация на акаунт