Спане по корем

  • 1 313
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 952
Бебето по корем само ако  го наблюдаваш....нощно време НЕ! Simple Smileтака  казват докторите и на консултациите  също.Опасно е.Има бебета ,на които нищо не им е станало , но има и такива ,които ...тц тц...не по корем , не рискувай.Интересно защо не предупреждават майките по консултациите ... newsm78

 Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Naughty В никакъв случай без твое наблюдение

Подкрепям, редовно го слагах да спи по корем, само през деня и единствено когато стоя при него и нямам друга работа Peace

# 17
Моят мъник спи по корем само върху мен Mr. Green Започнах да го приспивам така заради коликите, а като го оставях в леглото, го обръщах на една страна (а той веднага се извърташе по гръб, въпреки че го подпирах Wink ) Сега вече няма колики, но от време на време му се приисква да се сгуши така в мама и аз не му отказвам Grinning Като се разреве и не мога да го успокоя по друг начин - това действа безотказно Peace

# 18
  • Мнения: 2 774
Отначало го слагах да спи само настрани, по корем ме беше страх да не се задушиу а по гръб - да не се задави ако повърне. После започна сам да се обръща по гръб, но вече и главичката можеше да си движи добре.
По корем го оставях по 5-10 мин. преди хранене.

# 19
  • Мнения: 1 215
В някои държави слагат децата да спят само и единствено по корем (като Куба например) Ако й купиш от тези възглавници на чико с дупките едва ли ще може да се задуши. Моята госпожица започна да спи по корем от третия месец.

# 20
  • Мнения: 1 107
Може, но не го изпускай от очи  Wink

# 21
  • Мнения: 2 952
От 3 месец може би но не   на 1 месец бебе.

Най-добре  е на гръб за неукрепналото  гръбначето на детето , то си извива главичката само на страна , ако повърне  тя е настрана главичката.Дори количките като  купуваме ни препоръчват такава  ,на която да се изпъне гръбчето , много е важно...защо да спи с часове през нощта на страна?Докторите така казват, а нашата логика е малко по-различна , ни е  сме големи хора , мислим друго. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 952
 А Куба няма кой знае колко развита здравна система ...незнам за какъв пример може да се даде ...но то си е избор на  всяка  майка. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 5 299
Вики преди месец се обърна сама по корем, и така заспа. Много ме беше страх, но я оставих така, и хвърлях по едно око от време на време. Толков малко беб4е обаче не бих сложила да спи по корем. Както са ти казали и другите - опасноста от задушаване не е никак малка.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 822
Мойта девойка до 3-4 месеца спеше само по корем. Иначе неискаше. Ама тя от 7 мия ден си вдигаше  главата и сама с я въртеше.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Роси не е спала по корем, до момента в който не започна да се обръща сама... А това май й стана любима поза, защото... Сега по-често спи така - по коремче...
Иначе казано, аз и мама бихме се притеснявали да оставим толкова малко бебче по коремче... Заради няколко причини... Ама противниците на това вече са ги изброили по-горе... Да не ги повтарям...

# 26
  • Мнения: 273
Ние започнахме да спим по коремче на вашата възраст. От тогава започна да спи много по-спокойно. И до ден днешен си спи така. В началото ме беше страх, но ме окуражи форума /оказа се,че доста бебчета спят така/ и това, че колкото педиатри отричат спането по корем, толкова и го подкрепят.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 380
моят син още в родилното една акушерка го сложи по коремче с думите че е мн.полезно а и бебетата го обожават.И аз си го слагах без притеснения много му харесваше.Ако плачеше със сменен памперс ,нахранен ,вода не иска,биберон не употребявахме-го обръщах по коремче и тишина...Може би затова и коликите минаха почти незабелязано.Но към 3 месец попрочетох това онова и взе да ме дострашава и ако го оставях по корем то под наблюдение.А сега не иска по корем4е-почва да се надига и абсурд така да заспи

# 28
  • Мнения: 1 555
Ме го слагай да спи по корем-не защото може да се задуши,а защото в тази възраст ставите още не са укрепнали и може да си докара изкривяване на ходилата.А по корем можеш да го слагаш за по малко,през деня.
newsm10

# 29
  • Мнения: 2 125
Започнах да слагам Александър по коремче именно заради коликите и до ден днешен /вече е на 2 г. и 3 м./ си спи така. Никога не съм имала проблеми от това, че спи по корем, освен, че не усетих повече коликите му - успокои се! Когато беше бебе попитах педито за спането по корем и тя каза, че няма място за притеснение. Но както си решиш! Успех! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт