Априлчета засмени вече са в Родени!

  • 41 574
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 97
Здравейте мамчета!Желая много сладки бебешки усмивки и по-малко грижи!

Аз имам проблем и се надявам да дадете акъл, а и консултантите от ЛЛЛ, ако видят поста ми ще се радвам да споделят мнение!

Преди 2 дни ми се наложи да отсъствам от дома за 24 часа!По време на това отсъствие гърдите ми се пълнеха зверски-изцеждах се по план и всичко беше наред.Но на следващият ден омекнаха като мекици и така вече 2 дни.Наспах се добре,ям лактогенни храни, пия чай за кърмачки, но никаква полза.Когато стисна гърдата кърмата потича, но съм страшно притеснена да не би да ми намалява кърмата!Изчела съм доста и знам, че не е нужно да усещам напрежение, за да има достатъчно количество, но кърмя от раждането и такова нещо не ми се беше случвало.Поне сутрин гърдите ми бяха напрегнати!
BlackFire Привет Hug
Както сигурно си прочела съвсем в реда на нещата си е гърдите най-накрая да се "успокоят" и да не са твърди/препълнени както в началото на кърменето Hug   
Важно е и как се чувства бебето? Има ли при него някакви признаци, по които може да съдиш, че може да (не) му стига млякото  -намокрени/наакани пеленки, жизненост, признаци на глад, как и колко се храните, даваш ли добавка, вода,чай, ползва ли биберон?Имате ли нощно хранене, когато пролактинът е в своя пик? Всички тези отговори биха да могли да ти дадат по-добра представа, а по-горе пуснах  една статия - ако ти е интересна, може да я прочетеш и да обдъдим после как точно седят при вас нещата Hug

# 721
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен в този топъл ден Simple Smile

Въпрос към ЛЛЛ и кърмещите майки. Давате ли вода? Днес педито каза да й давам вода, защото било много топло. Аз я кърмя на поискване и тя през деня яде по-малко в топлото, но по-често, което ме навежда на мисълта, че основно е жадна. Нощем си яде мощно в 21:30, после 02:00 и в 05:00. Наваксва си за през деня. Да давам ли вода през деня или да продължавам да си я кърмя?  newsm78 newsm78 Thinking

# 722
  • Мнения: 0
Хммм...Според мен си я кърми...Аз Цвета я пробвах с вода и пак я плюе...Така че си я кърмя на поискване, държа я на гърда колкото иска, чакам я да пусне първата и предлагам и втората.

Ох, вчера колко хубаво беше как спа Цвета...Към 21 и нещо я изкъпахме, масаж, гимнастика...Към 21:50 почнах да я храня, до 22:20 някъде беше се нахранила и заспала. Сложих я в креватчето и сама си заспа напълно. Аз също отцепих. И така до 2 не беше мръднала, аз се събудих, защото гърдата ми беше на камък. Издържах до 3, тя все не се буди, и накрая я взех да я храня легнала. Тя сука чудесно в заспало състояние Mr. Green После я върнах в креватчето й и не се събуди. Спинка си до 6. Тогава вече я взех при нас, храних я, почна да се напъва, изака се към 7, сменихме пеленка и после спахме до 10 Whistling
Ако можеше винаги така да ни е режимът...Щеше да е супер Praynig Обаче то всяка нощ е различна все още...
Мисля си дали не й повлия благотворно това, че отставихме отворени прозорците и в хола, и в спалнята (те са ни преходни и до момента оставяхме само в хола, за да идва към спалнята, ама снощи вече не издържахме), пък и времето лееко се посхлади...

# 723
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен в този топъл ден Simple Smile

Въпрос към ЛЛЛ и кърмещите майки. Давате ли вода? Днес педито каза да й давам вода, защото било много топло. Аз я кърмя на поискване и тя през деня яде по-малко в топлото, но по-често, което ме навежда на мисълта, че основно е жадна. Нощем си яде мощно в 21:30, после 02:00 и в 05:00. Наваксва си за през деня. Да давам ли вода през деня или да продължавам да си я кърмя?  newsm78 newsm78 Thinking
Здравей Maya Dobreva,
Аз съм от кърмещите майки и още от родилното не съм спряла да давам на малчо вода. Особено сега в жегите. Преварявам водичка с малко захар и анасон (за коликите) и той си я пие без проблем.Отделно си го кърмя на поискване. Ние нямаме режим, въпреки че доки ни каза да си направим. Аз не я послушах и си реших да си го храня когато си поиска.  Simple Smile

# 724
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Аз вода също все още не давам, кърмя на поискване. Предлагах 1-2 пъти, направи обидена гримаса и спрях да се занимавам.

# 725
  • Мнения: 25
velv много ти благодаря за отговора!Пишкаме си порядъчно, при всяка смяна на памперс!С акането е малко по-сложно, защото Петър е със забавена перисталтика и ака обилно веднъж на ден,2 максимум три!Заради жълтеницата до преди седмица давах глюкоза, но той изпиваше максимум по 20-30гр на ден, а сега от 2 дни заради жегите предлагам и вода с анасонче-но не я тачи много-да цокне 10-на грама.Кърмя на поискване, но детето си изгради горе-долу режим и последното/първо хранене е към 5-6 сутринта.Надявам се да не се наложи да дохранвам!

# 726
  • Варна
  • Мнения: 5 193
!Заради жълтеницата до преди седмица давах глюкоза, но той изпиваше максимум по 20-30гр на ден, а сега от 2 дни заради жегите предлагам и вода с анасонче-но не я тачи много-да цокне 10-на грама.Кърмя на поискване, но детето си изгради горе-долу режим и последното/първо хранене е към 5-6 сутринта.Надявам се да не се наложи да дохранвам!
BlackFire , стана ми любопитно Simple Smile, ние сме при един и същ педиатър, тя ли ти каза да даваш глюкоза за жълтеницата, защото и Стами беше дълго време с физиологична жълтеница(билирубина беше над 50 първия месец), но никога не сме говорили за даване на глюкоза, освен това ,мисля че в МД , където и двете раждахме не дават вода с глюкоза,както правят в Окръжна(примерно) и то шишетата стоят в аквариумчетата на бебетата ...???

А за водата с анасон какво и е мнението?

При нас нищо ново-жега, разходки, кърминг и пак-жега,разходки, кърминг ... Laughing

# 727
  • Мнения: 150
Лелеее.....три поста в темата за цял ден...
Или всички чакат новата, или са по разходки и почивки и не им е до форуми Simple Smile...

За водичката - в началото като се прибрахме от родилното около две седмици давах подсладена - по съвет на педи приготвях 100мл вода с 5гр. захар, ама малчо изпиваше някъде 15-20мл за целия ден. После като навърши месец започнах да му правя от чая на Хип - давам му 1-2пъти късно следобяд между храненията, когато е най-нервен от коремчето. Забелязах, че когато е топло чайчето го пие с удоволствие, а студено не го иска.

Последна редакция: пн, 18 юни 2012, 09:36 от Бончил1

# 728
  • Мнения: 32
Хайде да скачаме вече в нова тема  smile3503

# 729
  • Мнения: 444
Аз не давам вода- до сега не съм пробвала, но се чудя дали да не опитам- най-малкото , за да мога да й давам чайче против колики. Трябва да питам педиатъра как точно да я въведа тази вода...
Г-ца Димитрова , BlackFire и аз раждах в МД- сигурно сме се засичали по нощници из коридора Simple Smile
За новата темичка- да се захване някоя по-отракана във форумите мама, че аз нямам идея как става номера Simple Smile
Да питам аз- вашите калпазанчета опитват ли се постоянно да си изкарат очите?  Laughing Защото на Симона за 2 месеца вече три пъти й слагам капки, режа и ноктите ама не помага- рови здравата с пръсти... А не искам да й слагам ръкавички в тази жега, пък и трябва да разбере, че има ръце все пак Simple Smile
Духи наистина изчезна някъде мистериозно...  Thinking

# 730
  • Мнения: 67
Ние спряхме с ровенето в очите, сега наред е устата Simple Smile. Днес за пръв път хвана здраво дрънкалката и  я сложи директно в устата си.
Ох, в чуденка съм дали от 1.07 да не заведем бебо малко на море... или ни е рано още  Thinking Дайте малко мнение, че и аз съм един кантар...

# 731
  • Мнения: 10
За водата  - беба не иска, предложих 2-3 пъти - не иска и се отказах.

И ние си бъркаме яко в устата и това ме объркава кога е гладна и кога не newsm78

Ние от 23/06 тръгваме на море, само не знам с багажа как ще се справим - но щом другите се справят значи има начин!

# 732
  • Мнения: 0
И ние уж вечене бъркаме в очите-така си беше бръкнала, че имаше кръвоизливче даже... Sad
Сега целта е да напъхаме и двете ръце в устата, че ако може и шишето докато яде...всичко да е вътре...да минава и тоя период, че дами и дръпам ръчичките, а те целите в лиги.
Много ми е крива днес...следобяд спи от едното ядене до другото непробудно, ама днес незнам какво и става...и само мрънка. Мерих Т. -няма, водичка пие, яде...сега уж заспа, ама да видим колко...

# 733
  • Мнения: 65
Hadji, и ние заминаваме на 23ти Simple Smile Да не се засечем - ако видиш някоя дето като се топне в морето и всичката вода излиза навън - е, на т'ва съм аз Joy, ум не ми стига как ще си пусна телесата по бански.  ooooh! И пъпа ми още е черен и си имам черта, добър акцент на коремът ми който изглежда все едно съм в 6я месец. Здраве да е...само да слушат и да са добре децата
Аз вече 2 пъти стягах багаж за баткото и Ема, беше си доста трудно, но тогава беше още променливо времето, взимах и топли и летни дрехи, сега мисля, че ще е по-лесно само с летните.
Ще трябва и сгъваемо легло да купя, че до сега като пътувахме тя спеше в зимния кош на количката, но вече е жега и мисля, че в легълце ще се чувства по-добре.

kristina86 , не е рано, действайте си спокойно  Peace

за бъркането в устата - обожава да си яде юмручетата, близка си палеца и показалеца, дере се яко и колкото да го режа тоз маникюр все остава малка час, с която да се разкраси.  Twisted Evil
за водата- за сега не давам, по нататък ще пробвам да й предложа...

# 734
  • Мнения: 0
Непрекъснато си бърка в очите! Аз бях писала преди време как си направи едно зачервяване вътре на склерата (бялото на очето) и с баща й така се пошашкахме, че щяхме да подраним с посещението при очен, ама до следващия ден и мина.
И сега много си ги завира ръцете по очите и често са й зачервени Rolling Eyes

С устата е още по тежко положението...Определно иска да си лапне и двата юмрука наведнъж и това е. Не ги пуска тия ръце, просто е ад ooooh! И съвсем не мога да го ползвам за ориентир гладна ли е, защото току-що наяла се до пръсване, оставям я и почва ръцете Laughing

plamena_1212, възможно е да е от жегата Peace

Общи условия

Активация на акаунт