Рим - шеста тема

  • 96 933
  • 728
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 401
Хайде да се запиша и аз. Ние също ще сме април , намерихме си и хотел от типа BB  в района на ватикана от тайните оферти на Booking.com Надявам се вс да мине добре Simple Smile Вече имам и пътеводителя. Само трябва да седна да го прочета Simple Smile
Кафето- Greco  е страхотно!!! Много красиво изглежда !
Какви са горе долу цените на кафето там Simple Smile

Каква е историята с "тайните оферти" на букинга? Ние пътуваме март и търся нещо по-икономично от типа ВВ. Резервирах за 80Е нощувката за двама, но още оглеждам. Твоето предложение по-добро ли е?
Билетите ни излязоха по 150лв отиване и връщане с Уиз без багаж Laughing.


Да има някой списък с адреси на приятни места за хапване, в които не дерат кожи? Много ще ми е полезно, благодаря предварително.
За 5 нощувки за двама със закуска от типа BB ни излиза 620 лв. Района е ватикана има и метро .
За двама 250 лв ни излязоха билетите включва и  60 за уиз карта за бъдещи намаления Simple Smile
Дали всичко ще мина гладко и дали ще е добър хотела ще разберем април. Simple Smile

# 571
  • Sofia
  • Мнения: 849
polyksena  Hug Hug Hug Точно за 5 дни ще сме в Рим и вече съм изпринтила твоя пътеводител.
Ще е нахално ли да те помоля да напишеш някои  места за хапване на хубава италианска кухня  Embarassed

# 572
  • Мнения: 778
Привет и от мен,

Най-накрая и на мен ми се отвори път към Италия. И понеже разполагаме с 7 дни имаме идея да съчетаем Рим и Венеция. И искам да се посъветвам с вас за програмата.
Ще кацаме на Тревизо -
 - дали да останем 2 дни във Венеция (надявам се, че ще е достатъчно) и след това да тръгнем за Рим - за оставащите 5 дни
 - или да заминем направо за Рим ( попътно да се отбием във Верона), да разгледаме Рим за 5 дни и оставащите два дни във Венеция, от където и отлитаме?

Вие какво мислите, кой вариант е най-практичен?

# 573
  • Мнения: 914
Зависи какви са ти часовете на кацане и излитане... Ако са по средата на деня, лично аз бих предпочела вторият вариант.

# 574
  • Мнения: 3 840
Rozali - в тези седем дни включват ли дните с полетите? Ако да - кога кацате и излитате? Добре сте го намислили това с отиването до Рим и обратно, но всяка отсечка ще ви коства поне по половин ден. Освен това провери първо за цените на ж.п.билетите, които не са изобщо евтини. Ако улучите промоция - добре, но иначе си е скъпо. Има различни категории влакове и колкото са по-бързи, толкова по-скъпи. Спирането във Верона ще отнеме още време, да не стане накрая така, че нищо да не успеете да видите като хората.
Аз лично по-скоро бих комбинирала Венеция с Флоренция за този период от време при излитане и кацане в Тревизо. Иначе бих комбинирала кацане в Рим и излитане от Тревизо или обратното.  Peace

# 575
  • Мнения: 778
Благодаря, Mariposa maravillosa и Смърфиетка,

Гледах вариантите да кацнем на Тревизо и да отлетим от Фиумичино, но имам две съображения, за да не го избера:
                 - еднопосочните полети, излизат по-скъпо
                 - да наемем кола на Тревизо и да я оставим на друго място също я оскъпява.

Кацаме много рано на Тревизо, може би към 8-9 часа, а връщането е в 10 часа сутринта ( за това и съм мислила за вариант да разгледаме Венеция последна, за да можем да спим там, иначе трябва да тръгнем посреднощ от Рим.

Идеята за Верона, беше, за да видим и нещо по пътя до Рим ... Пиза удължава пътя много. Приемам и други предложения.

# 576
  • Мнения: 19 007
7 дни са недостатъчни,  за да се наслади човек на такива градове като Рим и Венеция

спирането и във Верона ще дойде множко... да не говорим, че и за там трябват поне 4-5 часа.... Peace

# 577
  • Мнения: 914
Не разбрах купила ли си вече билетите.  Ако летиш с Уиз еър, няма никакво значение дали ще купиш еднопосочен или двупосочен. Цените зависят от конкретните дати. По принцип и аз бих го направила с кацане на едно и излитане от друго летище, но ако билетите вече са купени, задължително се спри на вторият вариант, защото не виждам как ще стигнеш от Рим до Тревизо навреме за полета на връщане... Разбрах, че имате намерение да наемете кола, честно казано не мисля, че е удачно за градове като Рим и Венеция. По-добре се придвижете с влак. Разписанието е на  сайта на http://www.trenitalia.com/ . Ако закупиш билетите предварително он лайн няма да ти излязат толкова скъпо... А ако ще наемете кола, може наистина да се замислиш за варианта да замениш Рим с Тоскана. Пък за Рим отделете 5 дни някой друг път, когато излязат евтини полети до там  Wink!

# 578
  • Мнения: 3 840
При тези часове на кацане и излитане - вторият вариант! Бърза справка в трениталия показа, че за началото на март, цената на посока на човек е около 50 евро - най-добра цена, иначе е около 80 евро. Разстоянието се взема за около 5 часа. За тази цена билетите трябва да се купят онлайн по-отрано, така че имайте едно наум с разписанието, ако Уиз закъснеят с полета, ще изгорите в билетите.
Като цяло е изпълнима вашата комбинация, но лично за мен е доста натоварваща.
Например - кацане, хващане на влака за Верона, разходка за 4 часа, пак влака за Рим и пристигане в Рим късно вечерта
Втори, трети и четвърти ден - Рим
Пети ден - влак за Венеция рано сутринта и пристигане на обяд
Шести ден - Венеция

Или пък да се хване влака за Венеция на четвъртия ден късно вечерта, така че да имате два пълни дни за Венеция.

# 579
  • Мнения: 743
7 дни са недостатъчни,  за да се наслади човек на такива градове като Рим и Венеция

спирането и във Верона ще дойде множко... да не говорим, че и за там трябват поне 4-5 часа.... Peace

с новите влакове https://biglietti.italotreno.it/Booking_Acquisto_Ricerca.aspx  се стига от венеция за 3,5 ч  до рим и за 2 ч до фиренце,не виждам нищо странно в този маршрут който си е набелязало момичето, пристигане и 2-3 дена венеция,1 фиренце и 3-4 в рим са достатъчни, а връщането от рим,напълно осъществимо  и могат да се видят немалко неща.
това е обичайната екскурзия която организираме за клиенти на фирмата като маршрут и продължителност, досега никой не се е оплакал

то ако се стои по една седмица навсякъде няма да стигнат нито отпуски,нито време нито финанси, най-добре повече неща наведнъж.пък и нито венеция нито рим са големи градове,а основните забележителности са наблизо.
според мен  са надценени и двата града ,а в последните години видимо западат.

# 580
  • Мнения: 3 840
с новите влакове https://biglietti.italotreno.it/Booking_Acquisto_Ricerca.aspx  се стига от венеция за 3,5 ч  до рим и за 2 ч до фиренце,не виждам нищо странно в този маршрут който си е набелязало момичето, пристигане и 2-3 дена венеция,1 фиренце и 3-4 в рим са достатъчни, а връщането от рим,напълно осъществимо  и могат да се видят немалко неща.

Тези влакове - хубаво, ама те кацат вТревизо, а влакът тръгва от Венеция тоест още време и пари за пътя до там. Навръщане е удобно, ако спят във Венеция.

Освен това, доколкото разбирам отиването и връщането ще е от Тревизо, заради цената на билетите, а не от Рим.

Като човек, понатрупал опит доста опит в организиране на самостоятелни пътувания, не бих предпочела такава комбинация. За мен е по-добре отделно три дни във Венеция и 3-4 в Рим, а като цена ще излезе същото. За парите за влака ще си купят със сигурност самолетни билети за Рим на Уиз, а дори и на редовна авиокомпания, ако улучат правилния момент.  Peace

# 581
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Какво пък ще и гледат 3 дни на Венеция? newsm78
Един ден е напълно достатъ4ен.

# 582
  • Мнения: 778
Така,
Пак проверих билета от Рим за София е 213 евро, колкото е двупосочния до Венеция. Освен това заминаването е един ден по-рано. По-удачен ми се вижда варианта за двупосочен до Венеция.

Колкото до колата - избрах я, защото сме 3ма души, ако дадем 300 евро за влак, то е същото и за колата, включително горивото.

Regina di couri , и аз така съм чувала, че за Венеция са нужни максимум два дни.

Смърфиетка, благодаря за идеята за Флоренция, тя ни е точно

Mariposa maravillosa, не съм купила билетите, още се чудя, как да го направя.... Дано от много чудене да не изпусна добра цена.


# 583
  • Мнения: 3 840
Те и полетите на  Уиз са направени така, че от трите дни във Венеция реално имаш на разположение 2 дни. И според мен има какво да прави човек три, че и повече дни там. Ако целта е само снимки на Сан Марко за фейсбука - ок, ама ако искаш наистина да видиш и почувстваш атмосферата на един град, пък бил той и Венеция, трябват малко повечко дни.

# 584
  • Мнения: 644
Венеция не е само Сан Марко и двореца на дожите. Венеция е и островите, и да се загубиш в малките улички и какво ли не. На мен 3 дни ми отлетяха ей така.
Но темата е за Рим, а той е НЕВЕРОЯТЕН!

Общи условия

Активация на акаунт