Отговори
# 45
  • Мнения: 6
Здравейте мами,
Честито на FireBall, да растат здрави и палави деца и да радват мама и татко.
Честито на всички рожденници!   bouquet
Миналата тема почти съм я пропуснала  Simple Smile Ще се опитам да ви прочета тези дни.
Viki_veni, бъди силна! Ние сме с теб и наистина ще ти помогнем с каквото можем. В момента явно имаш нужда от пари. Напиши сметка, по която може да ти изпращаме периодично. Всеки колкото може ще отдели, друг ще ти помогне с дрехи и други неща от които имате нужда. Важното е ти да си здрава и да си силна, за да се грижиш за двете малки ангелчета!
Лека вечер!

Viki_veni,, Напиши и адрес, на който да изпращаме дрехи за теб и за децата! Само напиши какъв размер си. Защо досега не си споделила, че имате затруднения.  Hug

# 46
  • Мнения: 3
Здравейте мами  и от нас  Hug
tsveke beke Честит рожден ден!Пожелавам ти много късмет,здраве,щастие -всичко най-най-....и юли едно прекрасно здраво бебче Hug nbirthday
КамиЧестит рожден ден и на твоя юнак!Да е много здрав и да има безгрижно детство! Hug newsm59
Nins87Честит рожден ден и на твоята мама!Да е жива и здрава и юли да помага! newsm67
viki_veni- Това което споделяш направо ме потресе,но както казват и другите момичета ние сме с теб и с каквото можем ще помогнем Hug.Напълно те разбирам за какво говориш и ние когато се роди каката бяхме само на моето майчинство,чудела съм се как ще се справим,но нито за миг не съм си помислила да я оставя-в началото ни беше много трудно но после всичко се нареди-Искам да ти кажа,че трябва да вярваш че има изход от всяка ситуация!-никой няма да обича детето ти повече от самата теб!!!!
Помисли само каква щасливка си-колко хора искат да имат дете а ти имаш цели 2 съкровища и много приятели тук ,които са готови до помагат по всякъкъв начин-НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ!

Последна редакция: нд, 13 май 2012, 01:14 от ЕЛ2000

# 47
  • Мнения: 99
Добро утро!
viki_veni - сега прочетох последните 2-3 страници от темата.  Cry В никакъв случай не оставяй бебето! Кокото и да е зле у вас със сигурност поне ще има мама и татко и някой, който да го обича. Аз напълно се присъединявам към предходните постове и ти пожелавам всичко най-хубаво и да имаш куража да вземеш най-правилното решение.  newsm10

# 48
  • Мнения: 59
Много ви благодаря за подкрепата,да утрото е по мъдро от вечерта,но аз всяка сутрин се събуждам с мисълта ами днес как.Аз от както съм забременяла все плача,чета постовете ви и се опитвам да се окуража.Но вместо това ми става много мъчно,като чета с какъв трепет чакате и пазарувате,а аз не мога нищо да направя.Не ми е лесно да взема това решение,но със всеки ден нещата стават по зле.
Няма значение дали е момиче или момче ситуацията е такава,не това  е причината да постъпя така.
А колкото до роднини,ще ви кажа родителите на мъжът ми ни изгониха преди 4 години с дете на ръце,помощ никаква от там,бяхме под наем но парите не стигаха накрая дойдохме при майка ми тук живяхме 7 човека в хол,кухня и стая.Сега сме 4 човека с мама,тя работи но взима пари да покрие сметките,милата не може повече,все е болна.Брат ми замина за германия и сега седи при мои познат без работа и пари,но за него не ми се говори.А милата ми сестричка ми помагаше до известно време,но сега и тя чака бебе,толкоз пари им дължим.Но сега и тя е в затруднение.Ако ви разкажа моята история,ще бъдете потресени.А колкото до приятели истински нямам,може би не съм общителна или пък съм гад не знам,не ме харесват хората явно.Благодаря на всички за милите думи и кураж. Hug

# 49
  • Видин
  • Мнения: 685
Вики, напълно подкрепям мнението, относно социалните домове и помощта, която можем да ти окажем, аз и другите момичета Hug Пък и наистина има социални помощи и няма нищо срамно в това да си потърсиш правата. Надали някоя циганка се е замисляла като теб, те обикновенно само чакат да им преведат детските и това им стига, а ти ще обичаш това дете, както и батко му. Мъжете са си просто такива и понякога се крият в черупките, вместо да дойде да те прегърне и да ти каже, че всичко ще е наред и ще се справите. Предполагам точно от тези думи имаш нужда в момента. Моля те напиши си адреса и ни дай някакви координати, за да ти пращаме, кой каквото може, или поне ги прати на някоя от нас на ЛС, за да не е публично достояние, а ние ще си ги разпространим помежду си, защото предполагам няма да имаш нет вечно Rolling Eyes Кураж и сили ти желая и запомни, че ние сме с теб Hug

# 50
  • Мнения: 59
Бих искала да споделя във ФБ коч съм,но умирам от срам.

# 51
  • Видин
  • Мнения: 685
Бих искала да споделя във ФБ коч съм,но умирам от срам.
Не мисля, че трябва точно то нас да се срамуваш Hug Ние сме тук да се подкрепяме и те разбира ме. И да ти кажа, че парите никога не стигат. Е за някой не стигат за хляб, а за други не стигат да отидат 5 пъти на море и да си купят кола за 200000лв., но важното е че не стигат. Напиши адреса си на някоя на ЛС и от какво имате нужда и ще ти помогнем Hug

# 52
  • Мнения: 79
Момичета така ви се радвам на трепетите и радостта която изпитвате от предстоящото ви,да имен ме чака да родя втората си рожба,но съм изправена пред дилемата дали да го задържа или не.Знам че много от вас ще ме упрекнат но явно нямам избор.Много ми е тежко като гледам как се готвите и пазарувате,а аз се чудя как ще нахраня моя юнак.Мъжът ми работи но не са му плащали отдавна .И става все по зле,сълзите ми не спират вече.Няма с кой да споделя извинете ме.Отказаха ми и да ме осигурят за да взимам майчинство не знам.Махнете ме от първата страница желая ви всичко най-хубаво,и най-хубавите бебета юли. HugМоля се за вас Praynig

Здравей, вики-вени,

Потресох се от поста, който си написала и не защото много български семейства живеят на ръба на мизерията, а защото не знам на кои твои думи да вярвам. А аз чета доста внимателно. Никой не заслужава да живее такъв напрегнат живот, в който да търпи лишения, да обяснява на децата си, че няма пари и т.н. Но едва ли има семейство тук, което да не е изпадало в кризи. Вярвам, че каквото и да се е случило при теб, то ще отмина. Наистина трябва да си позитивна и смела. Майчинството е голям кръст и трудно се носи, но пък умората от него е най-сладка.

Сега, много те моля да сложиш ръка на сърцето и да ни кажеш кога ки била искрена с нас? Когато преди два-три дена си преяла с палачинки с шоколад или вчера, когато си нямала пари за хляб? Откога не си пила лекарствата си? Чета ти постовете, в които обясняваш колко съвестна е твоята лекарка и как ти е предписала и желязо и магнезий и как се чувстваш от него. Явно изживяваш някаква криза, която вярвам, че ако се осъзнаеш, по-бързо ще отмине. Мъжът ти си е легнал, еми нормално е, те се изморяват по-бързо от нас и проблемите, за които ние се тревожим, те не ги намират толкова важни. Сигурна съм, че ако ти споделиш твоите трвмоги с него, за това, което си решила снощи, едва ли ще си легне просто ей така. Чета също така коя количка си харесала, на кое легло си се спряла, какви дрешки купуваш - ето това трябва да те крепи и да ти вдъхва надежда. За дограмата ви мога да ви дам съвет как да я укрепите, защото аз самата съм имала такива проблеми в една от квартирите си.

Ако затрудненията при вас са такива и няма изход, ела на някоя наша среща, ще се опознаем, ще кажеш от какво имаш нужда и ще измислим нещо. Ще се опитаме да намерим по-сигурна работа на мъжа ти - макар че дали има нещо сигурно сега, не знам! Заедно ще се опитаме да намерим изход - може и мъжа ти, името е заличено, да дойде на тази среща.

Снощи не написах поста си, за да не ти прозвучи грубо. Не искам да те наранявам с тези мои думи - към всяка една от вас имам много приятелски чувства и наистина се притеснявам за вас. Но това противоречие при теб, ме кара да мисля, че си в някаква криза на приемане и отричане. Днес отново прегледах постовете ти, разгледах и снимките с мъжа ви и детето ви във фейса - изглеждате толкова щастливи от предстоящето събитие.

Трудно го написах този пост, с ръка на сърце си го признавам, не искам да те обидя вики-вени, просто търся истината в твоите думи!

Последна редакция: нд, 13 май 2012, 09:28 от мама Рая

# 53
  • Мнения: 59
Ами да не знам до кога ще имам нет засега рутера го лови,като ни спрат имаме заради рутера но спрат ли тока край.Вчера като видях публикацията във ФБ,съм плакала часове,заспах в 2 и станах в 7 не мога да спя вече Hug

# 54
  • Мнения: 59
Да мила РАЯ,ядох палачинки благодарение на милата ми сестра,от декември месец едва ли не съм на нейна издръжка,когато на малкия му се яде нещо тя тича от софия и му носи,да харесах си количка сестра ми държеше да ми купи,но както казах и тя чака дете,тя е от декемврийските мами.А колкото до лекарствата успях да ги купя не отдавна,но ги пия по по малки дози да имам за по дълго.Аз просто споделих,защото имах нужда а не да ми помага някои.Не искам да прося. Praynigмоля се само на бог да се оправим.

# 55
  • Мнения: 79
Да мила РАЯ,ядох палачинки благодарение на милата ми сестра,от декември месец едва ли не съм на нейна издръжка,когато на малкия му се яде нещо тя тича от софия и му носи,да харесах си количка сестра ми държеше да ми купи,но както казах и тя чака дете,тя е от декемврийските мами.А колкото до лекарствата успях да ги купя не отдавна,но ги пия по по малки дози да имам за по дълго.Аз просто споделих,защото имах нужда а не да ми помага някои.Не искам да прося. Praynigмоля се само на бог да се оправим.

Исках да ти кажа, че не всичко е толкова черно. Животът е и сив. Намери време и ела на някоя от срещите, за да поговорим. Вярвам, че срещата с приятели ще те съвземе и ще ти помогне да видиш нещата в друга светлина. А за помощта от Бог съм доста скептично настроена.

# 56
  • Мнения: 59
Не винаги когато усмивката ти е на лицето е и в сърцето.Не мога да си позволя да плача пред малкия,а колкото до решението ми мъжът ми го знае,аз от както забременях исках да го махна.мъжът ми каза спокойно ще се справим,да но не стана и не става.И не ми се щеше ти да упоменаваш имената ни. HugИзвинявам се че ви обезпокоих.Лек ден на всички

# 57
  • Мнения: 59
Благодаря на всички мамчета за подкрепата. Hug

# 58
  • Мнения: 117
Добро утро, момичета! Hug
Много съм объркана....
Ще имаме ли среща днес Софийските мами? Аз се подготвям, но понеже никой не споменава взех да се чудя?!
Хубав ден от мен!

# 59
  • Мнения: 79
Аз ще дойда на срещата в Заимов

А Вики-вени, нали те аднахме в групичката на Юли2012 във фейса и там си постнала ти твоите снимки? Даде си името тук във форума на обща, а във фейса си споделила в профила за таткото - не мислех, че е проблем отново да го спомена. Извинявай

Общи условия

Активация на акаунт