Автоимунен тиреоидит на Хашимото (24)

  • 69 579
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2
знам, че ще дойде време , когато ще се примиря, но в момента ми изглежда нещо толкова страшно и се побърквам от притеснние .....и все пак трябва да почна този еутироксин , така ли мислите, момичета ? има ли възможност да го спра, ако се подобрят резултати....някой спирал ли е лечението? лекарката ми каза , че дори и да влязат в норми , което било много трудно...лекарството трябва да се пие до живот......а с килограмите всички ли имат проблеми, а със забремняването и раждането , ако го планираш ? труден ли е животът с хашимото ?на мен ми изглежда като кошмар в момента Sad

# 736
  • Мнения: 150
Не се притеснявай milenita_iv, не е чак толкова страшно, колкото си мислиш. Дори напротив - в един моемтн просто става част от живота ти, като миенето на зъби. И аз се бях ужасила, че "ще е до живот", но постепенно свикнах, дори на моменти го ползвам като извинение за това-онова  Mr. Green важното е да не се фокусираш върху това като проблем, а да си продължиш живота, ще видиш как ще се нареди всичко!

# 737
  • Мнения: 2
Благодаря Ви за успокоението момичета,знам , че така или иначе нямам избор...лошото е , че притеснявам близките си с моята паника.....и искам да разбера как по-бързо да приема проблема.....първия ден не вярвах , следващите няколко дни се сърдих на съдбата защо аз какво съм направила и така нататък, а последните дни само рева ....само като някой ме пита какво ти има и аз като си го помисля без да съм го казала се разревавам и така .....натоварвам близкит си и искам вече да мина на фазата с приемането....затова и се регистрирах тук....защото като ви чета коментарите имам чувството , че всички сте толкова силни психически .....дано и с мен се получи скоро Sad

# 738
  • Мнения: 11 757
Ще се получи. Дай си време и ще се успокоиш. Четейки тук, а и започвайки евентуално лечение, ще видиш, че нещата не са толкова страшни.
Много бременни момичета и родили с Хашимото има в темите. Важно е да се следят хормоните и да се приемат лекарствата, но още по-важно е, да си намериш добър ендокринолог, защото добрите и разбиращите от заболяването са наистина малко, а званието "ендокринолог" носят стотици.

Прочети мнения по темите, виж твои съгражданки да ти споделят къде да се изследваш, с кого да се консултираш и т.н., за да може по-скоро да имаш добри резултати от лечението.
Няма нищо страшно.

# 739
  • Мнения: 97
mama irina, ужас, съчувствам ти и те разбирам, защото аз много се бях уплашила тогава, че ми става нещо, единия път щяхме да викаме линейка с мъжа ми:( много е неприятно, но щом сега си ги почнала, почти сигурно е от това и до две три седмици, като ти свикеа организма с дозата ще отшумят тези симптоми.. Поне стискам палци да е това, че то вече човек знае ли.. Иначе на мен Начев ми беше казал, че не можело да е от хапчето и ако съм имала високо кръвно то сигурно съм имала други проблеми и то се дължи на тях.. Grinning Нали го знаете какъв е и ме отряза троснато и аз не посмях да споря повече, но съм абсолютно сигурна, че е от това, тъй като никога преди не съм имала такива проблеми, моето кръвно дори е ниско по принцип, а и сега след като свикнах с лекарството също нямам оплаквания.. Така че няма какво друго да е:)

milenita_iv, спокойно, знам през какво минаваш и аз в началото се бях шашнала и много драматизирах, но после се замислих, че всеки ден хората умират от рак и какви ли не коварни болести, а аз съм се затръшкала за някакви глупости.. Баща ми почина от рак на панкреаса преди 3 години, като няма и месец след поставянето на диагнозата си отиде човека.. Нямахме време да се сбогуваме нито да го приемем дори...  Cry И въпреки това живота продължава, от Хашимото не се умира, така че продължавам напред, пия си хапчетата и слушам какво ми казват лекарите, не си позволявам да се отчайвам, макар и всеки месец като ми дойде цикъла сърцето ми да се свива, аз знам, че един ден ще имам деца по един или друг начин, още съм едва на 27 и няма да се откажа от мечтата си да бъда майка. Искам да ти кажа, че когато човек иска достатъчно силно едно нещо, никакви препятствия не могат да го спрат да го постигне Simple Smile Никакви болести, никакви проблеми не могат да го сломят.. Така че, не се отчайвай и самосъжалявай, Хашимотото не е кой знае какво, всяка трета жена го има в днешно време, опитай се да мислиш позитивно, живей си живота и гледай напред;)  bouquet
Успех от мен и една голяма Hug

# 740
  • София
  • Мнения: 6 284
milenita_iv , това не е чак толквоа страшна болест, щом вече си я открила и си почнала лечение. Вярно, че ще си пием хапченцето цял живот, но какво е това на фона на спокойствието ни. Има много по-страшни неща, да не дава Господ да ни се случват.


lilly_aldrin , ето, бременна съм с Хашимото, дано всичко да е наред. За успокоение ми служат всички мами, пишещи тук, както и близки моит приятелки, имащи същото заболяване и родили ои 1-2 здрави деца. Така че никакво отчайване!  Hug

# 741
  • Мнения: 97
catty m, много се радвам за теб и стискам палци всичко да е по мед и масло и да ти се роди живо и здраво бебче Simple Smile благодаря ти за подкрепата, няма да се даваме как! Simple Smile    Hug

# 742
  • Мнения: 1 091
milenita_iv, спокойно  Hug! Абсолютно разбирам как се чувстваш. Аз много дълго време не можах да се примиря с диагнозата, откриха ми Хашимото съвсем случайно, дойде ми като гръм от ясно небе... Не можах да го приема, реших 6 месеца да не взимам елтироксин, не можех да си представя да съм на лекарства доживот /понеже питаш дали има някой, който не е започнал веднага с тироксин/, опитвах с хомеопатия и след 6 месеца резултатите ми бяха по-лоши...Нямах друг избор и започнах елтироксина. С времето мисълта се приема, пиеш си сутрин хапчето и това е, после се опитваша да забравиш, че си болен...На мен най-вече ми тежи постоянното ходене по лаборатории за изследването, това че често ТСХ трябва да се проверява, иначе си живеем нормално и това е...свиква се...И се надявам Бог да е милостив, понякога стават чудеса...
А за дечицата въобще не се безпокой - както ти казаха тук има много примери на бременни и родили мами. Имам близка приятелка, която роди 2 здрави деца с Хашимото и много-много не й пука за заболяването, пие си хапчето, гледа си децата и си живее живота. Кураж и спокойствие, с времето всичко минава...

# 743
  • Мнения: 3 372
Здравейте момичета Hug
Имам съмнения, че имам проблем със щитовидната жлеза и в понеделник ще ходя при личната да искам направление за ендокринолог. Та въпроса ми е дали случайно можете да ме насочите към добър такъв в Перник? Няка кой да ми пази детето и ми е леко невъзможно да ходя с него до София Sad

# 744
  • Мнения: 1 525
Слънчеви поздрави на всички!
Обръщам се към вас, защото...
Имам оплаквания, че лесно се изморявам и задъхвам. Много се изпотявам. Ама много и навсякъде. Миналата седмица пък вдигнах кръвно, което е нетипично за мен.
И от четене тук и там, реших да поискам направление за ендокринолог.
Имам го.
И сега пред мен стои въпроса - при кой лекар да отида? Разгледах първа страница, но ... Посъветвайте ме. От София съм. Ако е някъде в центъра, ще ми е най-удобно.
И още нещо - в какво се състои прегледа?
Благодаря предварително!

# 745
  • Мнения: X
ако искаш да се прегледаш с направление по ЗК и 14-та поликлиника в кв. Иван Вазов ти е удобна то-  Доктор Венета Вълова е добра и опитна, препоръчвам я.
Прегледа = опипват ти гушата, мерят пулса и те разпитват. Ако имаш симптоми - дават ти направление за изследвания. И после в зависимост от резултатите - диагноза и лечение, може и да не си за тази тема, успех  Praynig

# 746
  • София
  • Мнения: 6 284
Alleisha , аз бих си пуснала изследване за ТСХ и ФТ4 преди да отида на преглед. За лекар по ЗК - ходила съм единствено при Каменова в ендокринологията. Прегледът - гледат ти резултатите, опипват жлезата, някой мерят кръвно, предписват допълнителни изследвания, някой те гледат веднага на ехограф, други не.

# 747
  • Мнения: 346
Слънчеви поздрави на всички!
Обръщам се към вас, защото...
Имам оплаквания, че лесно се изморявам и задъхвам. Много се изпотявам. Ама много и навсякъде. Миналата седмица пък вдигнах кръвно, което е нетипично за мен.
И от четене тук и там, реших да поискам направление за ендокринолог.
Имам го.
И сега пред мен стои въпроса - при кой лекар да отида? Разгледах първа страница, но ... Посъветвайте ме. От София съм. Ако е някъде в центъра, ще ми е най-удобно.
И още нещо - в какво се състои прегледа?
Благодаря предварително!


Здравей, по мои впечатления повечето момичета из форума, които са взели проблема си насериозно и са бременни или се опитват да забременеят ходят при Д-р Начев или Д-р Катя Тодорова като най-големи специлисти в тази област. Доколкото някой беше писал тук по-рано те като че ли не работят със здравната каса. Бе споменато името на само една друга лекарка, която също била голям специлист и работела с касата. Дано момичетата помогнат с името. Аз за съжаление се убедих, че като ми се налага да ходя при добър специалист (гинеколог, ендокринолог и т.н.) си плащам като поп. Здравната каса поема две-три изследвания на ТСХ и ФТ4 за годината, а ние с Хашимотото, които сме бременни трябва да ги изследваме на 30 дни = 40лв. Ако пък не си бременна трябва да изследваш ТСХ на всеки 45 дни и да ходиш на контрл. преглед, което са ще пари. При мен първия преглед при Д-р Начев мина с ехография на жлезата, за да се видят възли , изменения...След това ми предписа медикамент, определи доза, обясни ми какво е Хашимото, защото и то се установи от иазследване на антителата ТАТ и МАТ освен ТСХ и стана ясно, че ще се виждаме докато сме живи през 45 дена. Laughing

# 748
  • Мнения: 1 525
Благодаря Ви   bouquet
Какво ще кажете за д-р Каменов в МЦ "Лора"?
Аз мога ли да отида в някоя лаборатория сама, и ... какво да поискам да ми изследват?

# 749
  • Мнения: 3 154
Не съм от София и не мога да дам мнение, но д-р Каменов е на първа страница, така че явно е добър избор Peace
Можеш да отидеш направо в лабораторията. За диагностициране на проблем с ЩЖ се пускат ТСХ, фт4, ТАТ и МАТ. Но в този случай си ги плащаш сама.
Друг вариант е да минеш през ендокринолога, той да ти назначи ТСХ и фт4 по каса (ако в МЦ "Лора" работят със ЗК newsm78), като си плащаш само ТАТ и МАТ. Но това пък значи двойно ходене до ендото. Веднъж за направление за хормоните, втори път с готовите резултати.
Ти си реши кой вариант ти е по-удачен. Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт