Бихте ли се разделили с партньора си ако не сте щастливи с него ?

  • 35 861
  • 388
  •   1
Отговори
  • Мнения: 293
Разчитате ли на партньора си за вашето щастие или то не зависи от него ?
До колко би ви бил виновен той ако не се чувствате щастливи ?
И кога/дали бихте дръзнали да потърсите щастието си за сметка на сигурността,която имате и за,която така хубаво сте се вкопчили ?
Колко сте готови да платите за щастието си ?

# 1
  • Мнения: 4 965
Личното ми щастие не зависи от него, но семейното ни зависи и от двамата.
Ако в семейството не съм щастлива, разбира се, че ще си тръгна.
Ако не съм щастлива от други неща, но с него съм щастлива - няма причина да си тръгна.
Но ще направя всичко възможно да постигна собственото си щастие.
Нещо не ми е много ясно какво се пита.

# 2
  • Мнения: 9 990
За каква точно сигурност иде реч обаче?
Аз сигурност в брака си-нямам, в онзи смисъл.Имали сме хиляди ситуации.
И нещастна съм била и щастлива.И заради мене си, и заради него и заради други събития, некасаещи нас двамата.
Ако по натура се вкопчваш-е едно вече...не знам там.
Аз нямам в какво точно да се вкопча и бих била напълно свободна да Търся.Обаче не вярвам в Търсенето.То, ако тръгна да търся, една година ще търся рус и синеок, другата година ще търся романтичен, на третата-деспотичен, все ще има какво да не съм опитала и да искам да пробвам, на принципа-може да е Той, поредния.Не съм по тази част аз.
...относно плащането-платила съм скъпо и прескъпо.... Grinning

# 3
  • Мнения: 472
По принцип бих,НО всичко е страшно относително ...

Естествено,че разчитам на човека до мен да ме прави щастлива.Разбира се,че не зависи само от него,но той е другата половина от пъзела все пак.

# 4
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Не чакам никой да ме направи щастлив. Моето щастие първо е свързано с лична удовлетвореност. Млада съм, здрава съм и това ме прави щастлива. Всичко, което ми създава положителни емоции ме прави щастлива.
Ако някой или нещо постоянно ми доставя негативни емоции, а това ме прави нещастна и ме кара да не се чувствам добре, просто си тръгвам от него.

# 5
  • Мнения: 45
Сигурност? Що за глупост? Защо жените са така вкопчени в тази т.нар. сигурност за сметка на щастието си? Сигурни сте в кое по-точно дайте да уточним най-добре? Когато няма щастие и любов в брака, не може да има сигурност.

Не, не бих останала с партньор ако не съм щастлива с него. Защо е нужно той да е виновен? Ти малко като съдебната ни система....или искате и двамата развод, или някой задължително трябва да е виновен.  Laughing Знаеш ли пред каква дилема бях като се развеждах? Абе няма вина човека просто не го искам и това е...не съм щастлива с него. Има ли такава причина за развод? Юридически не е достатъчно, а човешки- това е първата и най-важната причина. Никой никого не е длъжен да ощастливява задължително, и никой не е длъжен да бъде щастлив от присъствието на друг в живота си. Това е магия и тя не е дадена с всеки и винаги.

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ако един мъж, не ощастливява жена
си,със сигурност го чакат проблеми.

# 7
  • Мнения: 2 479
Бих. Не виждам смисъл да мъча нито себе си, нито него.

# 8
  • Мнения: 2 803
Да, бих се разделила. Не очаквам той да ме прави щастлива, но ако ме прави нещастна и не ме кара да се чувствам обичана, защо ми е да съм с него?

# 9
  • Мнения: 755
Разчитате ли на партньора си за вашето щастие или то не зависи от него ?
До колко би ви бил виновен той ако не се чувствате щастливи ?
И кога/дали бихте дръзнали да потърсите щастието си за сметка на сигурността,която имате и за,която така хубаво сте се вкопчили ?
Колко сте готови да платите за щастието си ?

Щастието ми зависи само и единствено от мен. Щастието или нещастието ми са свързани пряко с чувствата ми към нещо или някого.
В това отношение с партньора свързвам само и единствено любовта си, ако я няма няма как от него да ми зависи личното щастие.
Ако я няма - няма да съм щастлива и следователно щом не съм няма смисъл да се тровя.
Сигурността е много относително понятие за мен. Никога не се вкопчвам в нещо, което не обичам.
Цената на щастието ли?- Всеки сам си знае, за мен това е любовта и душевният ми е покой.

# 10
  • Мнения: 654
Едно е да искаш,друго е да можеш,трето и четвърто е да го направиш.
Цената за 1-во,2-ро,3-то и 4-то е различна в зависимост как се подредят.
Понякога цената се плаща с лихва.

# 11
  • Мнения: 481
има разлика между това да не си щастлива с някого и това някой да те прави нещастна.
Партньорът няма как да ми налива щастието с фуния, но ако прави неща, които биха ме правили нещастна, не бих останала с него.

# 12
  • Мнения: 4 569
Не знам.
Иначе да - всичко си има цена.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 176
Толкова дребни детайли могат да влияят на това, дали в точно даден момент съм щастлива, че няма начин щастието ми да зависи само от самата мен или само от конкретно него. Комплексно е. Конкретно е. И важи за точно сега и днес. Утре мога да мисля различно. Може друго да ме прави щастлива. Знам само, че ако не сме щастливи един с друг, няма да можем да се задържим.

# 14
  • Мнения: 2 216
И кога/дали бихте дръзнали да потърсите щастието си за сметка на сигурността,която имате и за,която така хубаво сте се вкопчили ?
Колко сте готови да платите за щастието си ?
За някои хора щастие е самата сигурност.
Това, че ще дръзнеш да търсиш щастие не ти гарантира, че ще го намериш....
И може да си платиш за едното търсене
Сериозно - какъв е случая, по подписа съдя, че вече си дръзнала....

Общи условия

Активация на акаунт