Китайските паралелки на 138-мо СОУ "Проф. Васил Златарски"

  • 64 576
  • 199
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 186
Страхотно....има те ли снимки на първокласниците?

# 91
  • София
  • Мнения: 1 077
Ето няколко клипчета:

"Дни на китайската култура в 138мо СОУ" (учениците са учили два месеца китайски тук Wink



Ето ги и първолачетата ни!

http://www.youtube.com/watch?v=Zp9l5DmFbM8&feature=youtu.be

# 92
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Поздравления, изумително е  Hug

# 93
  • София
  • Мнения: 2 265
 bouquet

Детето ми е на 6, иска да учи китайския...

Аз не знам как ще учи българския, пише в предучилищана мнооооого грозно, с лявата ръка... Обаче рисува красиво Peace

# 94
  • София
  • Мнения: 1 077
bouquet

Детето ми е на 6, иска да учи китайския...

Аз не знам как ще учи българския, пише в предучилищана мнооооого грозно, с лявата ръка... Обаче рисува красиво Peace

Моето дете също е на 6, борави с английски и руски език и пише на тези езици, така че не се притеснявайте - малките имат уникални способности за възприемане и попиване на нова информация! За останалото Ви отговорих на лични.

# 95
  • София
  • Мнения: 2 265
bouquet

Детето ми е на 6, иска да учи китайския...

Аз не знам как ще учи българския, пише в предучилищана мнооооого грозно, с лявата ръка... Обаче рисува красиво Peace

Моето дете също е на 6, борави с английски и руски език и пише на тези езици, така че не се притеснявайте - малките имат уникални способности за възприемане и попиване на нова информация! За останалото Ви отговорих на лични.

А моят не иска и да чуе руска дума newsm78 Не знам какво да правя. Голямата говори добре, не колкото ми се иска, но ...добре.

# 96
  • София
  • Мнения: 1 077
bouquet

Детето ми е на 6, иска да учи китайския...

Аз не знам как ще учи българския, пише в предучилищана мнооооого грозно, с лявата ръка... Обаче рисува красиво Peace

Моето дете също е на 6, борави с английски и руски език и пише на тези езици, така че не се притеснявайте - малките имат уникални способности за възприемане и попиване на нова информация! За останалото Ви отговорих на лични.

А моят не иска и да чуе руска дума newsm78 Не знам какво да правя. Голямата говори добре, не колкото ми се иска, но ...добре.

Защо не пробвате с анимационното филмче "Маша и медведь" и "Веселые паравозики из Чаггингтона" Wink

# 97
  • София
  • Мнения: 2 265
Гледаме Маша и Медведь.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 077
Гледаме Маша и Медведь.

Чудесно. За китайския вече има и на български едно филмче "Ни хао" ("Здравей").

http://vbox7.com/play:817f14c9b7

# 99
  • София
  • Мнения: 2 265
Гледаме Маша и Медведь.

Чудесно. За китайския вече има и на български едно филмче "Ни хао" ("Здравей").

http://vbox7.com/play:817f14c9b7

О, това ние любимото...дават го по супер 7

# 100
  • София
  • Мнения: 3 121

О, това ние любимото...дават го по супер 7

На малката ми дъщеря -също. Wink

# 101
  • София
  • Мнения: 1 077

О, това ние любимото...дават го по супер 7

На малката ми дъщеря -също. Wink

Което илюстрира моето твърдо убеждение, че единственият начин да се запознае човек с една страна и да я хареса е чрез културата. Затова и се стремя да минат децата няколко курса в рамките на обучението - по история, бит, традиции, обичаи, култура, митология и изкуства. Иначе как биха разбрали дали им харесва Китай и дали си струва да инвестират време в този език?

# 102
  • София
  • Мнения: 803
От изчетеното дотук и видяното кратко клипче разбирам , че има изучаване на китайски и в началното училище от 1 до 4 клас. Момчетата ми са набор 2007г. и събирам информация за предучилищна и 1-ви клас. Интересът ми е продиктуван от това , че изучават китайски език в частна градина Азбукарче и едно продължение в училище с китайски ще е много ползотворно за тях. Бих се радвала на малко повече информация за китайския в първи клас  Praynig

# 103
  • София
  • Мнения: 1 077
От изчетеното дотук и видяното кратко клипче разбирам , че има изучаване на китайски и в началното училище от 1 до 4 клас. Момчетата ми са набор 2007г. и събирам информация за предучилищна и 1-ви клас. Интересът ми е продиктуван от това , че изучават китайски език в частна градина Азбукарче и едно продължение в училище с китайски ще е много ползотворно за тях. Бих се радвала на малко повече информация за китайския в първи клас  Praynig

Мила Пития, за мен ще е много любопитно да споделите впечатления от "Азбукарче", вероятно е редно да се свържем с тях, за да видим дали за техните възпитаници можем да доразвием нещата. При нас китайският език в 1ви клас все още е на равнище проект УСПЕХ, което означава, че имаме финансиране за само една година напред. Това, за което се борим, е китайският да стане СИП или ЗИП и тогава ще можем да изградим програмата до седми клас включително. Стискайте палци! С нашата директорка смятам, че само хубави неща ни очакват. Тя поставя като приоритет китайския език, което е твърде важно.

# 104
  • София
  • Мнения: 803
Първо дълбок поклон  newsm51 за това , което правите, Яна!
Вие бяхте вдъхновителката  да се поинтересуваме със съпруга ми за  китайски език в ранната детска възраст. Г-жа Деянова директорката на Азбукарче от своя страна ни охрабри да ги запишем при тях. Гергана Шехтова е нашата учителка , млада , амбициозна дама , която изучава Анимация в НБУ, която комбинация е невероятна. Всеки неин урок е съпроводен с рисунки и от нейна и от страна на децата, като всеки нарисуван герой , било то мече , калинка или член от семейството бива именован с китайски йероглиф и pinin на самата рисунка, което персонализира преживяването и думичките лесно се помнят. За около 3 месеца , момчетата научиха числата до 10 , цветове, плодове , животни и едно стихотворение за Бялото зайче Xiao bai tu, поздрави , питат на колко години си , как се казваш ... Много повече отколкото са научили за 2 години по английски в детската градина. Пропуснах да спомена , че посещаваме друго ОДЗ, в Азбукарче сме външни " ученици " за китайския език.
Изключително доволна съм от това , което се получава и децата са много щастливи , особено когато гледаме Ни хао Кай Лан или срещнем китайци , бързат да ги поздравят и да ги питат как се казват  Laughing

Ще съм много щастлива ако има продължение и в училищна среда Peace Стискаме палци !!!

Общи условия

Активация на акаунт