Пилешки бутчета

  • 13 646
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
доклодвам за бутчетата с кис.мляко- вече са изпечени и имат даже апетитна коричка. Обаче млякото се пресече и има един прозрачен слой отгоре. Вие това сосче сгъстявате ли го, напр. с баршно или сервирате така newsm78

# 16
  • Мнения: 3 251
Пела, и  аз ще ти предложа една рецепта :
Пълнени пилешки бутчета
Пилешките бутчета , след като се измият им се издърпва кожата към коста -''събличат се''- като чорапче  /но не се премахва кожата, а си остава закрепена към бутчето./
Месото на бутчето се осолява и се поръсва с  подправки по ваш вкус, аз често ги оставям натюр , само намазани с масло..
Кожата на бутчето се пълни със следната смес:
1- 2 мариновани краставички - ситно нарязани
1- 2 сварени картофа - пак ситно нарязани
2 сварени яйца - също нарязани на дребно
1 морков - нарязан на ситно и леко задушен
може да сложат и гъбки - нарязани
някакъв колбас - по- вкусно става , ако е пушен /например бекон/
кашкавал - настърган /поне по 2 големи щипки за 1 бутче /
подправки:сол, чубрика , чер. пипер , може риган или мащерка по желание . Всичко това се разбърква добре и с това се пълнят кожите , след което се "затварят " с клечка за зъби или с шишче . Нареждат се в намаслен съд и се пекат поне 30 мин. на 180 - 200 * - докато месото хване приятен "загар". Като се сервира, вързопчето с пълнежа се отделя от бутчето и се сервира като допълнение към гарнитурата . Да ви е сладко!!!

# 17
  • Мнения: 373
Пела, и  аз ще ти предложа една рецепта :
Пълнени пилешки бутчета
Пилешките бутчета , след като се измият им се издърпва кожата към коста -''събличат се''- като чорапче  /но не се премахва кожата, а си остава закрепена към бутчето./
Месото на бутчето се осолява и се поръсва с  подправки по ваш вкус, аз често ги оставям натюр , само намазани с масло..
Кожата на бутчето се пълни със следната смес:
1- 2 мариновани краставички - ситно нарязани
1- 2 сварени картофа - пак ситно нарязани
2 сварени яйца - също нарязани на дребно
1 морков - нарязан на ситно и леко задушен
може да сложат и гъбки - нарязани
някакъв колбас - по- вкусно става , ако е пушен /например бекон/
кашкавал - настърган /поне по 2 големи щипки за 1 бутче /
подправки:сол, чубрика , чер. пипер , може риган или мащерка по желание . Всичко това се разбърква добре и с това се пълнят кожите , след което се "затварят " с клечка за зъби или с шишче . Нареждат се в намаслен съд и се пекат поне 30 мин. на 180 - 200 * - докато месото хване приятен "загар". Като се сервира, вързопчето с пълнежа се отделя от бутчето и се сервира като допълнение към гарнитурата . Да ви е сладко!!!
Ох искам да я пробвам тази вкусотия, но не разбрах техниката събличане, пълнене,  вързване, събличане и т.н.  Cry

# 18
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Преди време Йоана Буковска даде много интересна рецепта в предаването на Звездев. Опитах и ми хареса.

Пилешки бутчета по Буковски  Wink
Бутчетата се намазват с мазнина, сол и чер пипер. Нареждат се в тавичка и се заливат с половин чаша оцет и половин чаша вода. Около бутчетата се слагат измити небелени скилидки (много са вкусни после) от 2 глави чесън. Пекат се докато останат на мазнина.

# 19
  • Мнения: 3 251
Ами , Dolce, сега ще се опитам да ти обясня по- елементарно ,че наистина така съм се оплела по - горе в обяснения, че и на мен самата не ми стана ясно. Laughing
Смъкваш кожата на бутчето , като чорап . Тя се обръща с мазнината навън , но не я отделяш от най-долната част на бутчето , ами си остава прихваната за него, пълниш и с клечка за зъби промушваш , за да се запечата . Това е .

# 20
  • Мнения: 373
Ами , Dolce, сега ще се опитам да ти обясня по- елементарно ,че наистина така съм се оплела по - горе в обяснения, че и на мен самата не ми стана ясно. Laughing
Смъкваш кожата на бутчето , като чорап . Тя се обръща с мазнината навън , но не я отделяш от най-долната част на бутчето , ами си остава прихваната за него, пълниш и с клечка за зъби промушваш , за да се запечата . Това е .
АААААААА, значи става като "голо" бутче, на което виси една пълна "кисийка" и така печеш  Crazy. Схванах ли?

# 21
  • Мнения: 3 251
АААААААА, значи става като "голо" бутче, на което виси една пълна "кисийка" и така печеш  Crazy. Схванах ли?
Цитат
newsm10 Точно така !

Общи условия

Активация на акаунт