За Ретинобластомата или как детенцето си изгуби оченцето

  • 5 631
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 498
От сърце Ви желая лошото да е зад гърба ви. Положителното е, че сте реагирали рано и няма разсейки. Аз самата изчетох доста неща за Ретинобластомата има невероятно много подробна  информация в Интернет. За съжаление никои не е застрахован. Това е дефект в хромозома 13 , може да се случи на всички. Имаше подозрение за моето бебе - на 4 мес. за Ретинобластома , но се оказа Катаракта.Ще го оперират след 2 дни  в Александровска болница - София.
Дано всичко при вас да се оправи, в което между другото не се и съмнявам. Simple Smile
 А ако не е неудобно да питам ,  защо точно към тази болница сте се насочили. ?
И също ме интересува как точно са установили диагнозата - ясно, че с просто око се вижда, но това не е достатъчно. Под микроскоп ли са я гледали, ехография правена е предполагам. Просто ме интересува всичко.

# 16
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
Пожелавам ви от сърце всичко да се развие по възможно най-добрия начин, и този страшен кошмар
да остане зад гърба ви.   bouquet

# 17
  • Мнения: 7 640
кураж, дано всичко е наред. Ростик, не чети само черните проценти.
Много хубаво, че споделяш тази болка.
Дано спасите другото оченце и детето да порасте живо и здраво! Прегръщам ви!

# 18
  • Мнения: 877
С теб съм и аз!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 19
  • Мнения: 256
 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig.......................БОГ ДА Е С ВАС!!!!!!СТИСКАМЕ ПАЛЦИ!

# 20
  • Мнения: 5 299
Mnogo сладко детенце - да ти е живо и здраво...

# 21
  • Мнения: 5 468
 #Cussing out Защо Господ ви подлага на такова изпитание?!?!?! Много ми е мъчно за това слънчево детенце... Дали няма някакъв начин да се запази очето й в чужбина? Сигурно сте пробвали всички варианти....
Дано всичко е наред. Кога е операцията? Ще пишеш ли пак, как е минала и как ще се чувства момиченцето? Много ви съчувствам. Стискам палци, Бог да е с вас и да стане чудо, да я излекуват, като й спасят и двете очета!!! Praynig

# 22
  • Мнения: 7 837
Надявам се всичко да мине по възможно най-безболезнения начин. Важното е, че сте реагирали навреме.

Тук познавам момченце на 4 г. със същата диагноза. Съвсем случайно открили проблема, защото детето започнало да се блъска в предметите. Със протеза е от 1 г ве4е. Контролните му изследвания са през няколко месеца и засега всичко е наред.

Успех!

# 23
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
божичко, какво красиво детенце!
дано господ да е с вас, стискаме  палци Praynig Praynig Praynig.....

# 24
  • Мнения: 7 430
Дано всичко е наред с малката сладурана Hug

Стискам палци и дано Господ е с вас Hug

# 25
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Милото момиченце! Прекрасно детенце, просто не знам какво да напиша, освен, че ще мисля за вас и, че ще се моля да се оправи!!! Praynig Praynig Praynig

# 26
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Дано да се размине всичко само с махането на окото.
Не знам какво да напиша просто...бъдете силни и нека бъдещето на това дете е щастливо.....

# 27
  • Мнения: 442
много красиво момиченце! желая му дълъг и щастлив живот!

# 28
  • Мнения: 1 735
Сълзите ми потекоха без да ме питат...
Сигурен ли сте,че не можем да помогнем с нещо?
Ако трябва да се съберат някакви пари за операция в чужбина ,стига да има още шанс,само кажете!!!
Praynig
Желая много и само щастие и любов на милото дете! Praynig Two Hearts Two Hearts Two Hearts

# 29
  • Мнения: 5 468
Намерих един сайт, в който пише, че стволови клетки от пъпна връв помагат при:

Днес е доказано, че тези клетки лекуват 45 заболявания:

Инфаркт на миокарда -  вкарването на стволови клетки дава възможност за “подмяната” на мъртвата сърдечна тъкан с новосъздадена такава.

Съдови заболявания – стволовите клетки помагат за създаването на нови кръвоносни съдове около тези, които са вече запушени или унищожени.

Нервни клетки – поставянето на стволови клетки  при  нервните, те започват да се превръщат в неврони. Така прекъснатите нерви могат да се възстановят - например при гръбначно мозъчни травми.

Инсулт – мозъкът се възстановява при поставянето на стволови клетки - по подобие на миокардния инфаркт.

Ракови – като лимфома, левкемия, невроб - ластома и ретинобластома. Също така и много неракови заболявания свързани с метаболитни нарушения, автоимунни заболявания. Правят се изследвания при болестта на Алцхаймер и мултипленна склероза.

Ето и сайта http://www.vita.bg/statii.php?sn=9
Ами дали пък няма някакъв начин, да намерите такива клетки? На ден се изхвърлят толкова много, при всяко раждане... и да помогнат по някакъв начин на Тони?
Такива стволови клетки се съхраняват в болница "Св. Лазар" в София. Но тя е частна и цените са доста високи, сайтът им е - http://www.diplomatic-bg.com/c2/content/view/651/47/, и контакт с тях - София 1700, кв. „Витоша“, ул. „Емануил Попдимитров“, бл. 1, ет. 2, ап. 11
тел. (02) 962 59 46, 622 108, факс (02) 962 5764
e-mail: diplomatic@abv.bg
Тази информация я разбрах от нашата редакция, защото издаваме списание Практическа педиатрия и там се пише основно за детските заболявания, доктори пишат статии за какво ли не, отнасящо се за децата. Ако искаш, мога да ви изпратя броеве, само трябва да се регистрираш, за да ми дадеш координати, къде да ги пратя Sad.
Отново пожелавам късмет!  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover
И пиши, какво става с Тони... всички се молим за нея.

Последна редакция: ср, 18 яну 2006, 12:03 от Ню

Общи условия

Активация на акаунт