Има ли родили/които ще раждат в новата болница Софиямед? Препоръчайте педиатър.

  • 230 015
  • 1 471
  •   1
Отговори
# 1 350
  • София
  • Мнения: 861
Това че след секцио тръгва по-късно кърмата е затова, че майките обикновено са в анестезия в реанимация веднага след раждането. Simple Smile
При пълната анестезия си е точно така. Аз лично бях със спинална упойка и кърмих 2 часа след операцията, после още няколко пъти ми я носиха същия ден. Общо взето дори в реанимацията, ако си поискаш бебето за кърмене, никога няма да ти откажат да ти го донесат. Проблемът е, че много жени не искат. През седмицата, в която лежах в болницата, неонатологията беше пълна с бебенца. Дори нормално родилите жени повечето си ги оставяха там, за да се наспят. Малко бяхме майките, които си искаха децата денонощно в стаята.

# 1 351
  • Мнения: 368
Ох, момичета, много ви благодаря за отговорите!  Hug Сега съм по-оптимистична, че мога да започна да кърмя почти веднага. Значи заблудила съм се, че не става.
Ще настоявам бебка да си е при мен възможно най-много... стига състоянието ми да го позволява, разбира се!  Flutter

# 1 352
  • Мнения: 1
Здравейте за първи път пиша нещо подобно.Изчетох много,но не съм  срещала актуална информация за доктор Нецов.Бихте ли ме информирали  за него дали може да извършва фетална морфология,и как според вас минават прегледите при него?Информира ли добре?
Благодаря предварително!

# 1 353
  • Мнения: 410
За Д-р Хасан, предполагам е учтив и мил само със своите пациенти. Към другите в отделението е отегчен и незаинтересован до пренебрежение. Лично към мен беше и леко груб при наличен проблем след раждането.

# 1 354
  • Мнения: 21
lidianka, мерси за информацията!
Понеже ми се очертава секцио, моля те сподели щом не си искала да го хранят с АМ с какво си мислела да го храниш от самото начало? Аз разбрах (не знам дали е вярно), че при секцио кърмата тръгва след 1-3 дни и до тогава нямаш изобр освен АМ.  newsm78 При теб как беше?

Здравей, за да тръгне кърмата бързо е необходимо стимулиране, аз бях взела електрическата помпа на медела и на другият ден когато ме преместиха в стая започнах да се цедя веднага на 2 часа. Резултата не закъсня още на второто цедене тръгнаха капки коластра и така до вечерта имах около 20-30 грама което е напълно достатъчно на бебе на 1 ден . Аз имах проблем със засукването и първоначално се цедих и давах от шише, после го приучих чак към втория месец и така се кърмихме 1 година и той сам се отби въпреки че аз исках още да кърмя.

# 1 355
  • Мнения: 368
Много се радвам да го чуя. И аз вече се сдобих с електрическа помпа на медела и ще я взема (живот и здраве) в родилния дом. Мерси!  bouquet

# 1 356
  • София
  • Мнения: 861
Много се радвам да го чуя. И аз вече се сдобих с електрическа помпа на медела и ще я взема (живот и здраве) в родилния дом. Мерси!  bouquet
Ако твоето бебе няма проблем със засукването може просто да помолиш да ти го оставят в стаята  и на два часа да го слагаш на гърда. По принцип това е идеалният вариант. Simple Smile Иначе ако ще цедиш и даваш от шише, трябва да носиш и стерилизатор за помпата и шишетата след всяко ползване. А това, че кърмата при секцио слизала по-бавно, е изцяло защото родилите с операция почти никога не настояват да започнат с кърменето веднага след операцията. Няма иначе физиологична причина никаква.

И ако не съм споменала досега - от Софиямед искат и печка. Crazy Мен ме накараха да се обадя на ММ да донесе духалка да пускаме в стаята, защото било студено като за новородено, а те печки нямали. А единствените контакти в стаята се намират на метър над леглата, т.е. печката трябва да е с дълъг кабел или да носиш и разклонител...  Laughing Laughing Laughing

П.П. И аз носих ел. помпа в стаята, за всеки случай, но така и не ми потрябва Mr. Green

# 1 357
  • Мнения: 26
Много се радвам да го чуя. И аз вече се сдобих с електрическа помпа на медела и ще я взема (живот и здраве) в родилния дом. Мерси!  bouquet
Ако твоето бебе няма проблем със засукването може просто да помолиш да ти го оставят в стаята  и на два часа да го слагаш на гърда. По принцип това е идеалният вариант. Simple Smile Иначе ако ще цедиш и даваш от шише, трябва да носиш и стерилизатор за помпата и шишетата след всяко ползване. А това, че кърмата при секцио слизала по-бавно, е изцяло защото родилите с операция почти никога не настояват да започнат с кърменето веднага след операцията. Няма иначе физиологична причина никаква.

И ако не съм споменала досега - от Софиямед искат и печка. Crazy Мен ме накараха да се обадя на ММ да донесе духалка да пускаме в стаята, защото било студено като за новородено, а те печки нямали. А единствените контакти в стаята се намират на метър над леглата, т.е. печката трябва да е с дълъг кабел или да носиш и разклонител...  Laughing Laughing Laughing

П.П. И аз носих ел. помпа в стаята, за всеки случай, но така и не ми потрябва Mr. Green

ОМГ! Печка? Сериозно ли? Парно нямат ли?  Grinning Shocked А сметка за ток на изписването да трябва да платим?  Grinning

На мен днес ми е термина, да споделя, и нещо не й се излиза... Ако до неделя няма никой, в понеделник сутрин ще ме приемат в отделението. С печка под мишница  Grinning

# 1 358
  • Мнения: 368
addicttedd грабвай печката  Joy
Това е много добра информация. Искам да приготвя всичко възможно най-рано  Hug

# 1 359
  • Мнения: 80
Здравейте за първи път пиша нещо подобно.Изчетох много,но не съм  срещала актуална информация за доктор Нецов.Бихте ли ме информирали  за него дали може да извършва фетална морфология,и как според вас минават прегледите при него?Информира ли добре?
Благодаря предварително!

Здравей Мария,

Аз съм пациентка на д-р Нецов от няколко години и той ми следи бременността в момента. Феталната морфология не я прави той - пренасочва към МЦ "Св. Петка" и д-р Стратиева (поне при мен беше така). Като лекар е много добър доколкото знам, попаднах при него след много горещи препоръки и много ходене по мъките преди това. Като човек е много приятен и позитивен, но прегледите ги прави по-набързо, не обяснява кой знае колко подробно и има много пациентки, бърка ни и не помни много Grinning Аз нямах никакви  проблеми по време на бременността, може би и затова да съм останала с впечатление, че малко претупва нещата. Предполагам, че ако изникне нещо, информира и обяснява в много повече детайли.
Лятото беше в болничен няколко месеца и го заместваше д-р Узунова, ако търсиш лекар, на който да няма нужда да припомняш всеки път всичко, да е внимателен, да обяснява и да има страхотно отношение - тя е твоят човек! Simple Smile Тя работи в екип с Нецов.

Ако имаш допълнителни въпроси - пиши ми на лични Simple Smile
Успех!

# 1 360
  • Мнения: 437
Мислех да не пиша,но.. Ще ви опиша разочарованието си от тази "болница"
Следях си бременността при д-р Кръстев,който не можеше да работи с ехографа. Всеки път като исках снимка или да ми каже размера на плода викаше  сестрата,а като в нямаше лекарката от съседния кабинет. Имах една снимка за 4 месеца,размери не знаех,като го питах казваше, че си отговаря,но нямало ничужда да мери...
Един понеделник ми изтърси да запиша час за фетална морфология до края на седмицата,защото ще изпусна срока. Знаете няма как да запишеш час за фетална морфология от днес за утре. С 300 зора убедих проф. Марков да ме приеме. Реших да се преместя от Д-Р Кръстев Ходех на лекции в болницата и там две момичета ми препоръчаха Д-Р Хасан. Отидохме с мъжа ми при него,държа се много мило,направи много подробен преглед,мерене на таз,тегло,кръвно,мерки на бебето(бедро,коремче,глава) и ми даде снимки и останах очарована( та аз такъв преглед не бях имала). Хасан заяви че ако искам да ме следи трябва да раждам при него и ние се съгласихме. Обеща,че ще позволи присъствието на мъжа ми и че ще родя естествено.
Дойде 9 месец от бременността ми,която беше идеална,без проблеми. На поредния преглед ми изтърси,че тоновете не му харесват на бебето и каза веднага те качвам горе в отделението да те следя. Двамата с мъжа ми много се учудихме,защото тоновете си бяха същите както и предните пъти(падаха до 110). Бебето е с увита два пъти пъпна връв около врата,което според проф. Марков не е проблем за нормално раждане и тоновете не са претеснителни.
3 дена в Сифиямед в 9 месец 10 дена преди термин,бяха най-ужасните. Държането на сестрите,на доктора и непрекъснатото набиване в главата ми че трябва да се направи секцио,че не можело да раждам нормално... Имах контракции,които не бяха регулярни,но стигаха до 90-100. Каза,че иска да ми предизвикат раждането раждането,аз казах че не желая и че мъжа ми няма как да дойде днес. Изсмяха ми се с акушерката,че каква му е работата на него по врме на раждането? Напомних им че такава беше уговорката...заявиха ми че нямало да стане и че и без упойка нямало да мина и че нямало кой да чака с тая увита връв... Имам алергии и ако ми сложат упойка ще се наложи и кортикостероид за да не направя алергична реакция,затова не исках упойка,за да не влияе зле на бебето.  Цялото отношение се промени и на акушерката и неговото. Започнаха да се държат подигравателно и се опитваха да ми налагат тяхното мнение
Изписаха ме след 3 дни. Веднага след излизането мъжа ми беше записал час за болница Надежда. Направиха запис на тонове и преглед. Тоновете бяха еднакви с тези в Софиямед. Двама лекари заявиха,че тези тонове не са опасни и няма предпоставка за секцио. Отношението беше много добро като започнем дори и от рецепцията(за разлика от Сифиямед).
Родих 3 дена преди термин в Надежда. Естествено раждане,без пукане на води,без предизвикване с присъствието на мъжа ми. Приеха ме в 9 вечерта и в 8 и 5 на следващия ден сутринта родих. Да беше болезнено,но не съм викала,всички уреди,топлите душове ми помогнаха. Шест човека екип( 3 акушерки,2 лекаря и неонатолог) . Родих 3 кг. момче, 51 см. с два пъти омотана пъпна връв без шевове и без разкъсвания. Три часа след раждането се разхождах без проблем. Лек дискомфорт отдолу 2-3 дни и след това все едно не бях раждала😊
Радвам се,че се махнах от Софиямед. Имам страхотен спомен от раждането и се радвам,че събрах смелост да се преместя в последния момент от една болница в друга,където никой не ме е следял.Ако раждам пак,пак там бих отишла.
съвет от мен:винаги търсете второ мнение и ако дори и нещо малко не ви допада в отношението на Д-ра Ви или не се чувствата спокойна,съмнявате се в нещо-махнете се от този лекар. Раждането е веднъж ,два пъти в живота ви,една прекрасна среща с най-милито ви и си заслужава да остане хубав спомен

# 1 361
  • София
  • Мнения: 861
Ох, при ниски тонове и двойно увита пъпна връв, аз пък сама щях да се натискам за секцио, и то спешно. Цялото това ходене хиляда и една нощи по хиляда и един лекари, за да се намери някой, който да ти каже именно онова, което искаш да чуеш (а в случая, че мисията "естествено раждане на всяка цена и без никакви медикаменти!!!" е оправдана дори при наличен риск, пък бил той и неголям), някак си не ми допада. Просто не знам как бих спала нощем спокойно, при положение че тоя форум е пълен със случаи, в които ниските тонове спонтанно се превръщат в никакви тонове, особено при налична увита връв.  newsm78 Последния ми зор ще е дали ще се изкъпя на втория час или на втория ден. Rolling Eyes Още повече че в СофияМед секциото и нормалното раждане са на една цена, разликата е само в броя нощувки, така че никой не се е опитал според мен да те прецака, а са вярвали, че това е наистина най-безопасното за бебето ти. Ти специално може да си имала здрави нерви, за да се бориш за това, което искаш, а и голям късмет, за да мине добре, но не всички случаи свършват така хубаво.  Peace

# 1 362
  • София
  • Мнения: 4 303
  Тоновете бяха еднакви с тези в Софиямед. Двама лекари заявиха,че тези тонове не са опасни и няма предпоставка за секцио.

Според мен жената е наблегнала, че при еднакви тонове, двама лекари в другата болница са ѝ казали, че няма предпоставка за секцио. Аз нито съм раждала в тази болница, нито в Надежда, нито възнамерявам да раждам живот и здраве там. Първият път родих в Майчин дом, доволна съм много и при второ раждане (ако е рекъл Господ Simple Smile )сигурно пак ще е там. Мисълта ми е, че съм напълно безпристрастна, но много се ядосвам, когато лекари се опитват да си наложат секциото, щото им е по-удобно. Казвам го като човек с не един близък, преживял това. Та, мисля, че потребителката се опита да каже, че не е доволна от това поведение, а не да се хвали как е родила без секцио
А и жената каза, че е алергична, и ако е секцио ще трябва кортикострероид, и аз бих потърсила второ мнение при това положение. А ида се уговорим, че мъжа ми ще присъства ипосле да ми се изсмеят и да ми кажат, че той няма работа там... аз също бих си тръгнала

Последна редакция: пт, 04 ное 2016, 11:21 от Светулчица

# 1 363
  • Мнения: 156
Според мен, в България за съжаление, всички все си мислим, че знаем повече от докторите( което се е наложило в следствие на некомпетентност на много доктори и не заинтересованост), но все пак смятам, че понякога трябва просто да се доверим. Това, че даден  доктор взима решения, които счита за най-доброто, но просто не отговарят на нашите очаквания, не значи че даден доктор е лош или добър лекар. Както и няма гаранция какво ще се случи никога. Но разбирам доктори, за които е по-важно бебо и мамата да са добре,отколкото да се съобразят с  второстепенни фактори и желания. А има и други лекари, които само гледат да угодят, но с риск и за майката и за бебето..Истината е, че никой не може да каже със сигурност, дали нещо се е наложило да се направи, като секцио например, или е имало възможност да се изчака и прочие, при свършени факти. Само пожелавам на всяка мама да случи на добър доктор, от който да остане доволна, и накрая да гушка здраво бебе  Hug

# 1 364
  • Мнения: 6
Ох, при ниски тонове и двойно увита пъпна връв, аз пък сама щях да се натискам за секцио, и то спешно. Цялото това ходене хиляда и една нощи по хиляда и един лекари, за да се намери някой, който да ти каже именно онова, което искаш да чуеш (а в случая, че мисията "естествено раждане на всяка цена и без никакви медикаменти!!!" е оправдана дори при наличен риск, пък бил той и неголям), някак си не ми допада. Просто не знам как бих спала нощем спокойно, при положение че тоя форум е пълен със случаи, в които ниските тонове спонтанно се превръщат в никакви тонове, особено при налична увита връв.  newsm78 Последния ми зор ще е дали ще се изкъпя на втория час или на втория ден. Rolling Eyes Още повече че в СофияМед секциото и нормалното раждане са на една цена, разликата е само в броя нощувки, така че никой не се е опитал според мен да те прецака, а са вярвали, че това е наистина най-безопасното за бебето ти. Ти специално може да си имала здрави нерви, за да се бориш за това, което искаш, а и голям късмет, за да мине добре, но не всички случаи свършват така хубаво.  Peace

Аз родих естествено в Софиямед бебе с увита пъпна връв. Следящият ме лекар дори ми спести тази информация, разбрах я след раждането. Затова бих се доверило отново на болницата без колебание.

Общи условия

Активация на акаунт