Има ли родили/които ще раждат в новата болница Софиямед? Препоръчайте педиатър.

  • 230 353
  • 1 471
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 832
rosi 76

ти при кого роди? на всеки може да се случи да сбърка, за всяка болница съм чувала добри и лоши отзиви, в смисъл, една моя приателка без малкод а я уморят в Майчин дом, друга в Окръжна - изобщо ...

навсякъде може да стане фал.

аз питам, защото съм избрала тази болница за раждане и искам повече инфо от хора, които са били там.

благодаря ти предварително

# 736
  • Мнения: 38
аз родих със секцио, направено от д-р нецов, в екип с д-р узунова - доколкото разбрах той винаги оперира с нея в комбина. почти цялата бременност той я следи, честно казано малко отгоре, може би защото беше безпроблемна в смисъл предимно ултразвук, и ако имах въпроси, оплаквания и съмнения, тогава пускаше изследвания. може би затова накрая не правих микробиология, но и бебо реши по- рано да излиза от предвиденото. имаше съмнения, че може от стоенето цяла нощ с изтекли води да е бил инфектиран с нещо от мен и затова да е повръщал, така и не разбрах, всичко беше много неадекватно спрямо бебчо, но мина, здраве да е.
иначе както писах всички доктори в отделението са добри и отговорни и са привърженици на естественото раждане и на кърменето. не мога да се оплача и от акушерките. изобщо добро отношение и грижи.
 при мен се наложи секцио, защото ми изтекоха водите, но разкритие нямаше.
пожелавам ти успех и безпроблемно раждане и ако с още нещо мога да помогна, питай. между другото, ако ти се наложи да даваш капки за колики, аз имам неизползвани lefax, в трайност - за цена ще се разберем Simple Smile

# 737
  • София
  • Мнения: 2 377
Здравейте и от мен, след като следях темата преди да родя, сега мога да кажа и моето впечатление...

На кратно ще кажа, че ако това е обслужването , което получавам за 1400лв - не си заслужава... Доволна съм като отношение от д-р Кръстев... и до някъде от д-р Димитров
Девойката, с която бях в една стая ( и тя роди на 25-ти) беше следена и изродена от д-р Нецов (завеждаш отделението) и отношението към нея беше същото ... (ако някой реши , че е заради това, че моята д-рка не е от персонала...)
Съжалявам, че не помня имената на сестрите имаше само една, от която мога да кажа, че съм доволна...
За неонатологията - мога да кажа с ръка на сърцето , че д-р Росманова (ако не се лъжа) е специалист и съм доволна.. една от другите докторки дойде на работа болна , издуха си носа в стаята на бебетата и след това не си изми ръцете....
Като цяло - болницата предпочита да изражда секцио, за да могат да имат и малкото организация, която получават така... Забравих да кажа, че ми бяха объркали името и чак при изписването , заради името на детето разбрах грешката..... Дори ме попитаха дали съм сигурна , че е така както твърдя....
Определено трябва да забравя този ужас, който изживях тук , за да се реша на второ ...

Болницата може да е била добра в началото, но със специалисти, свикнали да работят по такъв начин и новото се завърта в порочния кръг на България...

Целия текст :
Скрит текст:
[Набелязах болницата, заради наблюдаващия ме лекар през бременността (д-р Петкова от Люлин мед, която имаше само договор да изражда там). Съответно датата за секциото (поради това, че сина ми беше голям) избрахме да е на 25 април, като термина ми беше 29-ти... Отидох на 24-ти в 7:30... в 11:00 благополучно ми взеха кръв (и то не от отделението, ами ме пратиха в лабораторията в ДКЦ-то, защото 3 сестри не можаха и само ми надупчиха ръцете при положени, че ги предупредих, че съм сложна )... Съответно им казах, че след това трябва да отида да ям , защото не съм сложила и троха в устата и започна да ми прималява, но д-р Хасан ми каза, че имам макс 30 мин , защото трябва да минавам и други прегледи.... Следователно в 11:30ч. се върнах и чаках до 14:00 да ме викнат и минах преглед при д-р Хасан. Потвърди, че плода е голям и трябва секцио, тъй като не е слязал и в малкия таз, но за всеки случай трябваше да се кача на магарето да провери (бях огромна, всички ме питаха за близнаци...) . Никакво разкритие... След това чаках още един час , за да ми направят кардиограма... всичките приети на същия ден за операции (4 жени) се "хванахме за ръчички" и пак самички в ДКЦ-то.... Забравих да напиша, че една бременна за секцио и тя на 25-ти дойде в 10:00 часа сутринта , но нямаше места за нея и трябваше да се върне към 17:00 часа, за да могат да изпишат някой и тя да заеме неговото място ...
В крайна сметка стана 23:30 часа и на мен взеха, че ми изтекоха водите... няма да разказвам за дезорганизацията, само ще напиша, че екипа се събра благополучно в 00:45 часа и операцията започна ... в 1:14 сина ми изплака ... За ужаса, който изпитах в тези часове ще кажа само, че обвинявам д-р Владова (нарочно ми "изчисти" водите и натискаше корема, което според мен увеличи контракциите ми ) и анестезиолозите, които се оправдаваха с трафика, заради валежите (в 12 часа през нощта!!!) Единствената ми опора беше д-р Петкова...
В последствие ми донесоха сина на операционна и бях закарана в реанимация... Тъй като обаче нямаше достатъчно места (чух сестрите при смяната сутринта) ме върнаха в стаята в 9:00 часа на същата сутрин. В това няма лошо, ако не ме бяха накара ли да стана едва ли не сама.. поне ме закараха с количка до там, но пак сама трябваше да стана от нея, за да се преместя на леглото в стаята... като мен ме третираха като тези, които са родили на 24-ти сутринта. Rаздвижваха ме с тях ... в 13:00 часа една от сестрите каза да не се лигавя, а да ставам... махна ми катетъра, който почти се беше спукал .... до 15:00 часа ревах и се мъчих , но в крайна сметка станах де ... Рядко идваха да не кажа максимум два пъти на ден , по-любезни бяха санитарките, но и те забравяха понякога и трябваше по няколко пъти да ги моля да ми сменят парчето под таза ми , тъй като се беше пропило с кръвта ми ... Съжалявам, че стана толкова дълго , съкращавам малко края, но никой не задължавам да го чете цялото ... ]
Скрит текст:

# 738
  • Мнения: 38
за съжаление, когато аз раждах д-р росманова беше в отпуска, но нали знаете една птичка пролет не прави. тя в последствие, след като го изписаха от пиригов и го заведох да му сложат бцж ваксината, го прегледа и изказа мнение, по документи и този преглед 2 седмици, а може и повече след раждането, че е инфекция. беше любезна, даде много съвети и напътствия, нооо малко късно. да, иначе си пролича, че е добър специалист, а останалите, да не говорим.
както казваш наистина и аз останах с впечатлението, че предпочитат секцио, защото е планирано и трае само час, но и разбрах, че с изключение на нецов (но ако си му пациентка и започнеш естествено раждане, независимо по кое време на денонощието, те изражда),всички други доктори са за естествено раждане.
бях в стая с момиче, което беше предвидено секцио по желание, и което през нощта роди естествено - там предвиденото секцио лежи 1 ден преди операцията. та на всяка визитация, дежурният лекар й казваше, че трябва да е доволна, че е родила естествено, като й даваше пример с мен, която първите 2 дни след операцията не можех да се освестя - болки, заглъхнали уши, адско главоболие.
и все пак казвам на бъдещите мами да си имат едно наум - има и добри и лоши страни в софиямед и всичко все пак е и късмет.
ето аз съм доволна от докторите, сестрите, акушерките, санитарките, но от храната (да не говорим, че 2 дни не ми даваха да ям, само вода, за да съм си изчистила стомаха, а гладуването започва от вечерта преди операцията и какво чистене на празен стомах чакаха не знам) и неонатологията (която е много важна) - не.

забравих да кажа, че имам позната, която половин месец преди мен роди в токуда и остана много доволна, но там е по-скъпо от софиямед. същото се отнася и за болница надежда. аз предпочетох софиямед заради д-р нецов, но малко ме разочарова.

Последна редакция: вт, 22 юли 2014, 20:54 от AnMary

# 739
  • София
  • Мнения: 2 377
Доколкото разбрах от моята лекарка (забравих да кажа, че и тя като други специалисти замина за Германия).. много добри кадри са си тръгнали от Токуда и болницата започва да "обеднява" от тази гледна точка...
за Надежда - на една приятелка й предстои секцио там на 1 юли, но за момента не е очарована... един започна да я следи, прехвърли я на друг по неясна причина и на всичкото отгоре друг ще я оперира.... и й искат 2100лв.

# 740
  • Мнения: 38
bg zvezdi4ka

да ти дам още подробности. ако си планирано секцио влизаш 1 ден преди операцията, която обикновено е сутрин, така че те оставят поне 12 часа преди това без храна.
при мен беше по-различно, защото аз постъпих, така да се каже спешно вечерта в 21. д-р кръстев беше дежурен, направи ми ултразвук и каза, че нямам никакво разкритие. след това сестрата ми би някаква инжекция и ми каза да се опитам да поспя. през нощта имах съвсем леки болки. на сутринта в 6.30 (в това време будят всички) започнаха да ме подготвят за операцията - взеха ми кръв, мериха ми температурата, дойде анестезиологът и ми обясни каква упойка ще ми сложи, къде и как, даде ми наставления аз какво да правя, за да я сложи правилно, пита за алергии и т. н., направиха ми клизма, след това ми сложиха система и ме заведоха в операционната. операцията трае около час, самото бебе трябва да извадят до 19 мин. след разреза, останалото време те чистят и шият. нищо не усещаш и през цялото време до теб е анестезиологът и една сестра, които да ти помогнат при нужда. бебето си видях след като го мериха и оправиха - за малко. ден и половина лежах в реанимация, после се върнах в стаята подпомагана от акушерка. по принцип, когато няма проблем с бебето ти го дават на 2-3 ден след секциото, при нормално раждане почти същия ден. носят бебетата в часовете за хранене, като подкрепят кърменето ,показват, обясняват как да кърмиш. ако искаш може да е при теб през цялото време. за през нощта не съм сигурна, май ако искаш го оставят. това видях в стаята, защото бяхме две. след 5 дни те изписват, а при нормално - след 3. всяка сутрин, обед, следобед и вечер минаваха докторите на визитация. те също показваха как да се кърми. на мен ми помагаха да се цедя и как да предизвикам кърмата, защото след секцио идва по-бавно. това е в общи линии  Simple Smile

# 741
  • Мнения: 958
Мили мами, бъдещи и вече родили, записвам се и аз да следя тази тема Peace (след като я изчетох цялата)
В началото на 4 месец съм, първа бременност, насочила съм се към Софиямед по препоръки на две познати, една от които ще ражда пак там декември. Честно казано ми е доста далечко, но мисля да се жертвам.
Не съм ходила досега, но мисля да отида на оглед. Има виждам училище за родители от 02.07 до 13.08.
Честно казано, от разказите досега ми прави впечатление на болница в която предпочитат секциото Thinking Не ми много допада това, но аз искам и ще настоявам за нормално раждане, стига да е възможно де. Засега се гледам при АГто в болницата на личния лекар, не съм много доволна, а и мисля, че е време да започне да ме гледа този, който ще ме изражда. Засега съм се насочила към Кръшкова, Кръстев или Нецов, ще се водя от това кой насърчава, ама наистина, естествено раждане без да измисля причини за секцио (поне без да ги измисля предварително). Някакви предложения ?
 Може и някаква комбинация да направя от това единия да ме гледа на ЖК, а в комплект с друг да изражда (чух и такъв вариант). Аз всъщност не знам при избора на екип можеш ли да кажеш двама доктори? newsm78

 Hug Hug Hug на всички и здрави бебета на финал.

# 742
  • Мнения: 38
за нецов веднага ти казвам, че предпочита секциото, но има и изключения - ако си до 35, бебето не се окаже много голямо или пък тазът ти е достатъчно широк - ще те изроди нормално. той следеше бременността ми в частния си кабинет, защото по принцип не води жк и не работи по здравна каса - болничният ми го написа узунова, с нея са екип за секцио, доколкото разбрах. та до последно не казваше как ще раждам. две седмици преди термина ми каза секцио, защото съм на 38, първо дете, тесен вътрешен таз, бебе 3300 и не иска да рискува.
за останалите доктори - кръстев, димитров, хасан, кръшкова - мисля че всички водят жк и работят по здр. каса - провери в сайта все пак или се обади. и за тях останах с впечатление,че са привърженици на естественото раждане.

# 743
  • Мнения: 958
Благодаря ти, Роси Hug И аз такива впечатления останах, специално за Кръшкова и Кръстев. Аз съм на 26, доста широк таз, първа бременност, на това разчитам засега за нормално раждане. Мисля да отида на лекциите, първата я води Кръшкова, и там да се запозная с нея и с болницата по-подробно, но ми харесват засега отзивите. Peace

# 744
  • Мнения: 219
момичета,моля за мнения за др Хасан! Запосах се при него за проследяване на бременност

# 745
  • Мнения: 38
за д-р хасан останах с впечатлението, че е доста стриктен в работата си, но това важи за всички доктори в отделението, внимателен. Поне такива са моите впечатления от престоя ми там.  Simple Smile

# 746
  • Мнения: 219
благодаря ти за инфото:)
между другото ми се наложи да лежа там няколко дни за задържане и наистина са много внимателни докторите-всеки се грижи доста за пациентите си:)
стори ми се,че 90% от ражданията са секцио и бебетата не стоят при майките-носят им ги за хранене само.

# 747
  • Мнения: 271
не е вярно горното твърдение. моето бебе беше през цялото време при мен, само когато исках да си поспя и почина малко съм го носила при новородените. даже и в болницата сама му сменях памперса и се въртях край детските акушерки да усвоя къпането.

така че режимът е както си го направи родилката.

разбира се съм много доволна от всички доктори, които бяха на смята от 20 до 26 юни. Малкият ми юнак се роди на 21-и.

# 748
  • Мнения: 958
milevami, да ти е живо и здраво момчето Hug Ще споделиш ли при кой лекар беше и как мина всичко?

# 749
  • Мнения: 219

Това е чудесно! Ето друго си е родилка да сподели от личен опит Simple Smile а ти нормално ли роди или секцио?

Общи условия

Активация на акаунт