Има ли родили/които ще раждат в новата болница Софиямед? Препоръчайте педиатър.

  • 230 153
  • 1 471
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 271
Наложи ми се спешно секцио заради изтекли води, 4 см разкритие, конусовидно влагалище и тесен таз. Трябваше д-р Иван Лазаров /външен лекар/ да води операцията, но отсъстваше от столицата. Затова шефът на гинекологията Валери Нецов и дежурната д-р Дарина Владова се заеха с мен. Благодарна съм на всички лекари в Софиямед - всеки е професионалист. Всеки ме е наблюдавал тези дни по време на престоя. Храната също бе добра в болницата.

Имайте впредвид, че първия ден след раждането бях без обезболяващи заради алергиите ми и въпреки това имам най-хубавите спомени от раждането.

Пожелавам ви леко раждане!

# 751
  • Мнения: 832
rosi 76 , благодаря за информацията.  Hug

Аз съм при д-р Димитров и съм много доволна от отношението му. Каза, че е много рано да говорим за раждане все още и че е божа работа - дали бебето ще се обърне, колко е голямо и така. Аз съм на 31 и ако имам възможност, ще родя нормално - но не държа на всяка цена - ако има опасност за бебето, естествено, че ще родя и секцио. Иначе върви едричко, поне засега, но все пак едва първия триместър е приключил, така че всичко може да се промени до края  Whistling

Замен болницата е важна, защото таткото работи в съседната сграда и живеем на близо. Не искам да ми зитекат водите и да трябва да пътувам през целия град, за да стигна до " Надежда". за мен цената не е водеща, тъй като имам фонд, който я поема, но за СофияМед съм  чувала като цяло много положителни неща - при мен всичко става по трудния начин, така че ще видим януари като дойде време, как ще раждам. Аз мнгоо се радвам, че са привърженици на естественото раждане и на кърменето, защото това е и моето убеждение, че майката природа си знае работата! Peace  само се надявам да имам късмет и всичко да мине добре - да сме живи и здрави и детето да се роди с късмет - другото е без значение за мен  Praynig .

# 752
  • Мнения: 38
bg zvezdi4ka

Стискам палци всичко да е ок и през останалата част от бременността, и да имаш леко и безпроблемно раждане  Simple Smile

пожелавам го и на всички други бъдещи мами  Simple Smile

# 753
  • Мнения: 37
Здравейте , за 1 път пиша в темата ,с термин на 27.09 съм и съм се насочила към СофияМед . ЖК не я водя там и не съм от София , та въпроса ми е към майките , които също не са , има ли предварително записване за раждане и трябва ли да постъпя по-рано там , след като не мога да стигна много бързо , ако започне раждането ? Благодаря  Simple Smile

# 754
  • Мнения: 10
Аз съм в подобна ситуация с разликата, че съм в София. ЖК ми я води друг доктор, който не изражда. Трябваше да реша къде да родя. След ровене из нета и доста четене, избрах Софиямед и д-р Димитров. Там ми казаха, че трябва да се запозная с доктора около 45 дена преди термин. Обаждаш се и си уговаряте ден и час за преглед - това е.
При мен беше точно така, а сега ходя за запис на тоновете всяка седмица до раждането.

# 755
  • Мнения: 271
Единственото неприятно нещо при моето раждане беше, че нарочно не ми извадиха миомен възел. Д-р Владова искаше да го махнат по време на секциото, но д-р Нецов не разреши.

После разбрах защо - за да ми вземат още 1400 лева за безкръвна операция следващия път. Наистина потресаваща "човечност"!?

# 756
  • Мнения: 38
ха така, ето защо вече не препоръчвам д-р нецов, колкото и да е добър, откакто е началник отделение повече гледа като бизнес, не като човек, за съжаление, защото иначе е много добър.....макар, че се нагърбил с много дейности и е доста разсеян.  Simple Smile

# 757
  • Мнения: 958
Между другото бях на лекция на 2-ри с д-р Кръшкова, и да споделя, че минаправи изключително добро впечатление жената. И Нецов го видях, беше там при АГ отделението, отиваше лично да гледал пациентките. Ама Кръшкова много ми хареса

# 758
  • Мнения: 10
adi4ka-maslinka, лекцията на 02.07 на каква тема беше? Предишните ги изтървах ама ми се иска на някои да отида този път. Ако знаеш и следваща на каква тема ще бъде ще е супер.  bouquet

# 759
  • Мнения: 37
В сайта на болницата има датите и темите на лекциите  Simple Smile

# 760
  • Мнения: 958
Да в сайта ги има, на 02.07 беше за бременността, изследвания, хранене спорт, такива неща. Беше под формата на дискусия, всеки си питаше каквото го интересува, което беше супер полезно, защото нещата бяха на практика. Повече от това да е просто суха лекция. Следващата тема е за упойките при двата вида раждане. Пак много полезно Peace

# 761
  • Мнения: 832
adi4ka-maslinka

от колко часа са тези лекции, на които  ходиш и къде точно в олницата? може ли да дадеш линк ако има такъв  за това инфо.

Кръшкова, Кръстев, Димитров, Нацов - всичките са много добри специалисти - това е като цяло мнението и основната причина да се насоча към тази болница! Лекарите са от голямо значение за мен, както и да са ми в района, за да  не се налага да отсъствам дълго от работа като ходя на прегледи.

# 762
  • Мнения: 958
http://www.hospitalsofiamed.bg/?in=53&lang=bg
От 15:00 ч., 6 ет., Конферентната зала (Като влезеш, даваш вляво покрай охранта, на асансьора; АГ отделението е в друга посока, но те ще обяснят после. На 02.07. не ни пуснаха на отворените врати, защото имаше 2 раждащи, така че на 09.07. обещаха). Simple Smile

# 763
  • Мнения: 110
Аз да питам в тези 1200/1400 лева включена ли е цената на упойката и общо взето какво влиза в тази цена? Другия ми въпрос е какво трябва да си носим при постъпването в болницата, за нас и за бебето?

# 764
  • Мнения: 499
Niki1914, ще си позволя да копирам мейла от Софиямед, който ми изпратиха в отговор на този въпрос
Скрит текст:
Здравейте, г-жо П.

цената на раждане за здравно осигурени пациентки с избор на екип е 1200 лв. за  нормално раждане и 1400лв. за цезарово сечение. Цените, които сте видели на регистратура са за здравно неосигурени пациентки, които плащат 500лв. за съответната клинична пътека и 1200лв. за екипа.

В съответната цена от 1200лв./1400лв. влиза избора на целия екип по време на раждането, леглодена и хранодена. Имайте предвид, че в цената е включено и всичко като разходи за бебето след раждането - дрешки, памперси, биберони, адаптирано мляко, помпи за кърма, които можете да използвате по време на престоя си в отделението.

Това, което не е включено в цената от 1200лв./1400лв. е т.нар. такса "Сървис" или "Подобрени битови условия", които включват телевизия и интернет в стаята Ви по 2,40лв. на ден. Задължително извън сумата се заплаща и предоперативна консултация с анестезиолог в размер на 40лв.

Сумите , които виждате в ценоразписа, който Ви раздаваме е, важат, ако желаете съответно да бъдете сама в стая.

Заплащането на сумите може да се извърши от първия ден на постъпването Ви за раждане при нас до деня на изписването Ви от болницата.

 

Необходим багаж при постъпване за раждане:

1. Направление № 7 за хоспитализация
2. Обменна карта
3. Лична амбулаторна карта /за издаване на болничен лист/
4. Лична карта
5. Тоалетни принадлежности за майката /нощница, чехли/
Не е нужно да носите пелени, козметика и дрехи за Вашето бебе. Всичко необходимо за неговия престой в болницата се осигурява от МБАЛ „Софиямед“.

 
Тъй като имаше въпроси от други майки, ако се наложи да постъпите по спешност при нас, преди датата на термина Ви дали ще Ви изражда дежурният лекар - НЕ, няма да е той. Ако сте планирали Вашето раждане с избор на екип, докторът който сте избрали да води раждането ще бъде повикан по спешност.
И още едно уточнение - изборът на екип и по-точно изборът на лекар, който да води раждането се прави най-късно до 15 дни преди термина. Повечето лекари от АГ отделението на МБАЛ "Софиямед" преглеждат в ДКЦ "Софиямед", така че имате възможност да си запишете час за преглед при тях на нашите официални телефони, или да се срещнете с тях лично в АГ отделението и да коментирате подробностите.

 

Надявам се, че съм успяла да бъде изчерпателна. Разбира се, ако имате още въпроси съм на разположение да отговоря на тях. Хубав ден, ще очаквам да се видим и следващата седмица по време на лекцията.
До скоро!

От всичко изброено имам няколко забележки:
- помпи за кърма - може би някои жени да са ползвали, но на мен ми предложиха да си донеса лична.
- интернета - не разчитайте на него, сигналът на рутера е слаб поне в ст.6
- консултацията с анестезиолог - платих я в деня преди операцията, но самата консултация беше в операционната.Въпреки че имах положителен тест за алергии към 6 медикамента, не знам до колко сериозно му беше обърнато внимание, защото по време на операцията получих алергичен шок. Разбира се положението беше овладяно, но имаше малко излишен екшън. След секциото  се наложи да си купя антибиотика, защото нямали в аптеката.
- храната - не съм очаквала болничната храна да е вкусна, но там буквално си рециклираха остатъците - за вечеря пилешко с картофено пюре и варени моркови, на другия ден гарнитурата се превръща в крем супа.
Като цяло обаче съм доволна, защото получих много внимание от д-р Узунова и се възстанових  изненадващо бързо.

Общи условия

Активация на акаунт