Има ли родили/които ще раждат в новата болница Софиямед? Препоръчайте педиатър.

  • 230 195
  • 1 471
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 958
milena3349, и на мен д-р Димитров ми направи такова впечатление, когато ни води лекцията за раждането (заместваше Нецов)  Rolling Eyes Да не говорим, че лошо впечатление създаде с това, че всяка втора дума му беше "Затова аз предлагам секцио" "за да е по-лесно", "да не се мъчи жената" и тем подобни. И това във връзка с различните симптоми преди и по време на раждане, включително неща, при които може да се роди и нормално - например диоптри до определена степен, кръвно на границите за бременни и т.н. Не отричам че е специалист, но прави впечатление за предпочитащ секциото просто за да му е по-лесно на него, а не на жената. Може да е много добър за искащите секцио, но аз не бих го избрала за себе си Naughty

Аз съм доволна от моя избор - записах се при д-р Кръшкова, прекрасна жена, само хубави отзиви за нея чух Peace

# 781
  • Мнения: 271
Моите благодарнисти за д-р Нецов и д-р Владова, обаче при бебчето ми се е получила неприятна трамва от раждането чрез секцио. При издърпване от корема се е появил хематом в лявата част на шията и вече сме на физиотерапия и сумати доктори.  Едва ли не препоръчаха образна диагностика, ехография, нагревки... а бебчо ми е само на 40 дена и много го мисля.

Има ли други мами с тия грижи? И как се справяте?

# 782
  • Мнения: 108
Момичета да Ви питам,мисля да раждам в Софиямед,в цената от 1200 или 1400 включени ли са упойките за майката и ваксините за бебето или се заплащат отделно.Знам,че инжекцията за отрицателен резус фактор се купува допълнително.Благодаря Ви предварително Simple Smile

# 783
  • Мнения: 37
Доколкото знам ваксината е включена , също и епидуралната упойка при нормално раждане , а тази при секцио мисля , че се плаща отделно ( 40 лв. ) . Ако бъркам , моля да ме поправите . Аз също мисля да раждам там  Simple Smile

# 784
  • Мнения: 958
Да, включени са - първите ваксини на бебето и упойката на мама, каквато и да е тя. Не само секциото, но и нормалното - всички плащат 40 лв. за консултация с анастезиолог, което е в момента на постъпването - общо взето казаха, че ще е един въпросник за обща и фамилна анамнеза и разни други данни, по които анастезиологът да се води за количествата.  Peace

# 785
  • Мнения: 108
Благодаря за отговорите,много полезна информация,аз съм алергична към доста неща и ще ходя да се тестувам

# 786
  • Мнения: 121
Здравейте! Много полезна темичка, прочетох я от край до край. Бременна съм в 11 седмица и имам час сега в четвъртък при д-р Иван Димитров. Общо взето благодарение на тази темичка реших да се доверя на този доктор за проследяване на бременността ми.
Съпругът ми има голямо желание да дойде на прегледа - има голямо желание да види бебето си на живо, досега го е гледал само на снимка Grinning Въпросът ми е дали ще е възможно да влезе с мен? И горе-долу какво да очаквам от първия си преглед по женска консултация - ехографски преглед и какво друго?

# 787
  • Мнения: 8 985
Аз също се следя при Димитров. Възможно е да влезе мъжът ти, но до 12та седмица гледа с вагинален, след 12та с коремен ехограф, така че вие си преценете.
Иначе не знам какво друго да ти кажа, питай конкретни неща ако искаш.

# 788
  • Мнения: 121
Аз също се следя при Димитров. Възможно е да влезе мъжът ти, но до 12та седмица гледа с вагинален, след 12та с коремен ехограф, така че вие си преценете.
Иначе не знам какво друго да ти кажа, питай конкретни неща ако искаш.


Уф как с вагинален? Sad С вагинален ме гледаха на първия преглед в 7-ма седмица. Преди няколко дни бях на ранен скрининг и ме гледаха с коремен. Вече всичко се вижда на коремен. Не искам вагинален, защото след първия такъв преглед прокървих доста обилно. Ще се опитам да го помоля за коремен, пък и на прегледа влизам точно в 12 седмица.

# 789
  • Мнения: 832
щом си начало на 12, няма да има проблем, а и щом искаш да е коремен - мисля, че няма да ти откаже. Много е внимателен, много мил човек, ММ всеки път влиза и му обяснява - кое какво е. Сигурна съм, че ще останеш доволна!

# 790
  • Мнения: 38
Аз също се следя при Димитров. Възможно е да влезе мъжът ти, но до 12та седмица гледа с вагинален, след 12та с коремен ехограф, така че вие си преценете.
Иначе не знам какво друго да ти кажа, питай конкретни неща ако искаш.


Уф как с вагинален? Sad С вагинален ме гледаха на първия преглед в 7-ма седмица. Преди няколко дни бях на ранен скрининг и ме гледаха с коремен. Вече всичко се вижда на коремен. Не искам вагинален, защото след първия такъв преглед прокървих доста обилно. Ще се опитам да го помоля за коремен, пък и на прегледа влизам точно в 12 седмица.
ти сигурно си била на 3-4 D или бъркам, ама за това е рано, защото ранен скрининг е като ти вземат кръв за изследване или нещо не разбирам Thinking
ранен скрининг е до 13-14 седм., после към 26- късен и някъде там след късния ми направиха  4D да се види развитието на бебето - крайници, глава, мозък, сърце и т. н. и ми правиха и доплер анализ

# 791
  • Мнения: 958
Роси ранният скрининг - БХС, се прави след вземането на УЗ данни, които могат да са и на 4д, аз също бях на 4д на ранния БХС в 13 седмица. Peace Следващия УЗ преглед такъв, ако не се смята късния скрининг в 15-19 седмица, е феталната морфолофия в 18-23 г.с.

# 792
  • Мнения: 121
Точно така, скрининга включва освен взимане на кръв, ами задължително и УЗ преглед преди това за измерване на разни показатели, на база които смятат риска от аномалии. Прави се между 11 и 13 седмица. Гледаха ме на ехограф с 3D режим, но 3D-то включи само няколко пъти за мой кеф, всичко си мери иначе на 2D режим.
Благодаря ви, сигурна съм, че д-р Димитров е изключително отзивчив и внимателен доктор. С такова впечатление останах като четях темата, затова се спрях на него Simple Smile Сигурна съм, че ще ме разбере за нежеланието ми за вагинален ехограф, а и в началото на 12-та седмица не мисля, че ще е проблем да ме гледа с коремен, какъвто и да е той.

# 793
  • Мнения: 958
Аничка, аз лично не съм за д-р Димитров, но съм казала по-нагоре защо..А за другото - няма проблем, мен след БХС ме мериха все на коремен, така че щом всичко се вижда - не вярвам да има проблем. Успех и лека бременност Peace

# 794
  • Мнения: 38
аз лично съм с добри впечатления от димитров. на лекцията за секцио или естествено е предал думите на нецов, според мен, защото нецов е за секциото. иначе, докато аз лежах в софиямед бях свидетел как поддържа естественото раждане - момичето в стаята с мен роди естествено, водено от нецов и димитров - та на всеки преглед я питаше дали пак ще иска секцио по желание, като гледа мен. макар, че знам ли, хората се променят.

Общи условия

Активация на акаунт