(Био) зеленчукова градина 17

  • 101 305
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 101
Тагетиса не е ли турта?

# 46
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 302
 amica1, а как разбра че имаш нематоди?
Тагетиса не е ли турта?
незнам. Ето http://svej-dom.blogspot.com/2009/06/tagetes.html

# 47
  • Варна-София
  • Мнения: 428
Същото, викат му още камшица, кокоше дупе, студентско цвете ..., защото лесно се гледа.

За нематодите - в нашата почва, която от години е била само на химия нямаше нито един червей. Сега почнаха да се появяват и по-големи и по-малки. Та като видях едни бели и много микроскопични си рекох, че нищо не пречи и нематоди да са се завъдили. Та страх лозе пази. Ще си засадя тагетес. 

Последна редакция: пт, 18 май 2012, 15:48 от amica1

# 48
  • Мнения: 86
По нашия край си е направо "дупек"  Laughing.И би трябвало миризмата му да гони инсектите.Не съм видяла особена полза в тази насока,но пък ми е хубаво да грее с жълтите и оранжевите си цветове между зеленчуците http://wili66.snimka.bg/flowers/izobilie.513486.24774472

# 49
  • Мнения: 22 036
Банда, свърши за мен работната седмица и утре ме чака рязане на дървета и храсти и засаждане на спанак. Ще острижа и сигурно 10 годишните аспержи, та на пролет мога и да изровя едно - две стръгчета.
цложих расад на цветя, а семките, които останаха разпилях в градината.
Расада е ок, но тези в градината поникнаха по-бързо и са вече доста по-развити.
Утре ще снимам минималистичния си копър та да видите на какво се радвам  Laughing.

# 50
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 858
Туртата из американските блогове я сеят между доматите. Дават, че ги пазела от всякакви буболечки. Не знам доколко е вярно, тази година съм я насадила, ще давам отчет след сезона

# 51
  • Португалия
  • Мнения: 4 206
Моля за разпяснение как,кога  се пречупва върха на доматките  Praynig-досега безколови само гледахме,тази година с това връзване май се затруднявам  newsm78
на чери-тата също ли им се извърша тази процедура?
 
саморасляци-днес ги превързах  Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 8 567
Кога най-късно се сади праз, като се има предвид, че при мен сезонът е къс, още не съм насадила доматите, пък есен рано-рано падат слани?


# 53
  • Мнения: 86
На праза сланата не му пречи-дори става по-крехък.Спокойно може да стои в градината да края на ноември.

# 54
  • Мнения: 8 567
На праза сланата не му пречи-дори става по-крехък.Спокойно може да стои в градината да края на ноември.
Благодаря, а кога се сади?

# 55
  • Варна-София
  • Мнения: 428
Въх, Мама, там червенее доматче.
Вили е майстор на кършенето, тя да каже.

# 56
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 302
На праза сланата не му пречи-дори става по-крехък.Спокойно може да стои в градината да края на ноември.
Благодаря, а кога се сади?
при нас сега се сади - 800м надморска височина

# 57
  • Мнения: 86
нова,до средата на юни не е късно да садиш.
Mamagemelar,аз пречупвам върха само на ранните си домати с цел да получа зрели по-скоро.Правя го след 3 или 4 китка-махам това,което е непосредствено над цвета.А колтуците и листата оставям.За черитата мисля че не се колтучи и прекършва нищо-те са по-близки до дивата форма.

# 58
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
... "И на едно място пишеше, че токачките се хранят със скакалци и термити."
И котенцета.Голямо забавление .С часове стоят до къртичините.Носят къртиците пред вратата ти и се отчитат.Нощно време спят на торището че им е топло и дебнат поповите прасета.Забележете , като пуснете котката , ако е била вътре търчи на торището..Трябват поне 2 броя.Едната задължително женска.Майката , трябва да нахрани децата си.Котараците са мързеливи.Дооо една година.Учи ги да ловуват. После сама ги  гони. Е   , трябва регулярно да им се дават хапчета против паразити.

Живот , да му се не види!

Хехе... Шарен свят! Simple Smile Аз си чакам сега котилото да порасте и да се сдобия с коте. Миналата година ми обещаха, но не станаха нещата. Тая година на баща ми котката си има тринки. Ще избирам!  Mr. Green Като нищо и токачки да си завъдя.  Joy

Едно време имахме едно куче, което живееше под.... забравих му името, едно такова над земята, мрежесто, в което съхраняват царевицата... Та там живееше кучето и ловеше мишки! Страшна беше!

Лозева, и ние не бяхме много фенове вкъщи на зеления боб. Но след няколко напъна, малко кулинарни експерименти и стана на почит! Simple Smile Таз година още повече ще се тачи, че ще ни е домашно отгледан.

Добре дошли, на новите попълнения!  welcome

Аз съм леко притеснена какво ще заваря в градината като се прибера в неделя.  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 4 753
Нагледно скакалчетата:

http://storage4.album.bg/947/dscn8244_4742a_29517907.jpg
http://storage4.album.bg/58a/dscn8251_2877e_29517908.jpg

И перфорираните картофи:

http://storage4.album.bg/bda/dscn8262_0f90c_29517909.jpg

vili__66, на кое казваш "китки"?  newsm78   Да са ми живи и здрави доматите, мисля тази година да пробвам на няколко стръкчета да откърша върха и да видя разликата...

Общи условия

Активация на акаунт