Пролет пукна: слънце грее, СЕПТЕМВРИйче радостно се смее

  • 62 910
  • 423
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 5 940
vio, честито  bouquet Много, много се радвам Hug Желая ти безпроблемна бременност и още едно прекрасно детенце като Ванко.
Ние също сме добре. Боби подобно на Рада е в период, в който държи да се наложи за всичко. Ако не стане на неговата, вкарва един драматичен  рев със съответните муцуни.
Много е палав, всичко иска да върши сам -катери се по огромни пързалки и не иска дори да стоя зад него, гони ме с "паи се, ика сам", сам да се облича, сам да се обува.
Вчера застанал пред огледалото и констатира "Аз съм Боби". Качва се на колата, той щял да кара- пробва да запали, не става и установява "мамо, тябва вика тате. Тука всичките неща не става. Не може Бобо каа Grinning", което е първото самопризнание, че с нещо не може да се справи.

# 391
  • Мнения: 261
Здравейте и от нас! Времето е супер и не спираме да излизаме по разходки, площадки и да вилнеем навън с другите дечица. Вече може да се каже, че си имаме нормален режим - сутрин ставаме към 8,30 - 9,00 ч., закуски, гърнета ( до колкото може да се каже, че стоим), после разходка,  обяд към 12,30-13,00 и след това героите изморени заспиват. Аз през това време или върша нещо из вкъщи или и почивам, че честно казано се поизморявам.
vio честото и на вас! Дано да имаш лека бременност и декември да се радвате на малкото човече! То и ни ще сме така, ще се гледаме с кака и бебка, няма да ходим на ясла. А за по-нататък ще видим... Живот и здраве...  Mr. Green

# 392
  • Мнения: 1 056
Направо съм забравила ,че имам профил Mr. Green Ние сме в отлична форма LaughingНай кроткото дете на света!Фенове сме на Кока Кола, мотори,самолети,климатици,джанки по дървета и всичко това ,което изброих като го види започва да се кланя,върти в кръг от радост Simple SmileОт миналата зима го гледа бавачка до 12.30,че аз ходя на работа,но сега нямам идея как ще го гледаме,че не ни приеха в ясла.Съпругът ми е бесен, не го взеха в яслата ,която е до блока вече 30 години и сега се разправяме с кметове ,адвокати и пр. Решил е,да стигне даже до съд само и само да докаже,че всички деца са равни ,а не да ни дискриминират,за това ,че нямам една десета от точките ,а някои с епикризи за Атопичен дерматит са вътре Sad
Такива неща около нас.
Вио, чесито за коремчето Grinning ще  ни кажеш ,че е момиче нали? Mr. GreenТрябва да е шарена къщата  Laughing
Забравих да кажа,че цоцаме като новородени  Mr. Green

# 393
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 789
Ей,може и да разбутаме темата,Диде,много се радвам,че се появи.  love001

# 394
  • Мнения: 5 484
И аз да се разпишааааа Mr. Green
Гледах заглавието на тази тема и се чудих още колко пролети ще избутаме с него, но явно майките като се "осеферим" малко и вече не ни се пише.
    Ние сме добре, Стефито е общо взето кротка, но  хич не слуша ( избяга ми правилната дума), Гледам другите деца вършеят , палуват, но направиш ли им забележка -чуват. Стефания си знае нейното. Онзи ден седнала пред един шкаф готова да рови, казвам й "Там не се пипа", тя ми вика "Мамо, махай се". Да не й развалям играта. Много приказва, многоо, и мнооогоо си измисля. Разквазвала на дядо си, че баща й паднал, плакал... Mr. Green, дядото се чуди какво става.
     Не ни приеха на ясла към ОДЗ, скоро след това, аз разбрах, че съм бременна Simple Smile, а вчера , че ще са близнаци Shocked Rolling Eyes. Още се отърсваме от новината  Laughing

# 395
  • София
  • Мнения: 591
BacuTy - новината е страхотна близнаци. Аз винаги съм искала да имам.

# 396
  • Мнения: 2 169
Ехаааа, не съм само аз бременна. Че и близнаци, браво, BacuTy!
Благодаря за пожеланията, и да, Дидка, девойка ще е. Имахме малко проблеми, правих и амниоцентеза, но за щастие всичко е наред и вече сме спокойни.
Ванко също е кротък, има моменти, в които буквално не мога да го накарам да отиде да играе. И е доста прилепен към мен, което малко ме притеснява. Надявам се да не ревнува като се роди малката, уж от сега говорим и обясняваме, ама знам ли  Thinking

# 397
  • Мнения: 1 056
Ехеееее,Идвам да живея У Варна Mr. Green Винаги съм искала близнаци  LaughingВаси,честито дано са момчета,че с три реда гащи мъжо ти няма да се Утърси още 20 години Mr. Green
Ивка,аз у суратя те следя,ама нещо нямам време за писане. Simple Smile
Вио ,браво на вас !Важно, е че всичко е наред и сега ще се наслаждаваш на малката мишка.Не се тревожи за Ванко много бързо ще свикне с бебето и ще бъде по самостоятелен.
Жорката много обича бебета ама нещо таткото се дърпа за още едно,че при нас е тегаво .Аз пак ще трябва да лежа,а няма кой и да ни помага за Жори  Tired Иначе ми се иска да имам още чавета Simple Smile

# 398
  • Мнения: 4
Здравейте и от нас. И аз туко погледна форума седи си март месец и не мърда. Браво  Ева, че разбуди форума Simple Smile.  Не че съм от пишещите, но все пак Simple Smile.
Васиту, Вио честито, лека бременност и накрая пухкави и здрави бебчета.
Иначе ние сме добре, говорим малко ясни неща, другите са на досещане. Но иначе всичко знае къде стои и ни кара да го носим там нещото. Обичаме да се катерим и най вече пързалките. Но се плъзга по корем, че седнала не иска и ляга, а пързалката я изстрелва, като не се държи да спира Simple Smile.
За ясла даже не съм подавала документи. Сега смятам направо за градина да подам, може да е късно, но не ми е спешно. Гледам си каката и още една госпожица, вече на 3 месеца, та си имам време докато се върна на работа Simple Smile.

# 399
  • София
  • Мнения: 71
Лелллеееее що бебета, що чудо. Честито майчета и дупе да ви е яко!
Аз за разлика от вас направо не мога да си представя как може човек да иска да има още бебета, аз лично ще хвърля топа. Много съм уморена, много съм възрастна и някак това е по-скоро мисъл от която ме втриса, от колкото да предизвиква приятно усещане и носталгия. Рада ми е достатъчна и там ще концентрирам целия си потенциал и ноу-хау:-))
Опитваме се да махнем памперса, но успехи нямаме, пикаме като кутренце на всякъде из къщата. Аз в неделя откачих, защото имаше 9 напикавания и накрая вече не останаха гащи. То дори горкото не се усеща че пишка, гледа ТВ и по краката й тече, което ме навежда на мисълта, че всъщност май е малка и ибързвам с високите си изисквания. Акането нямам коментар, там нещата са отработени, но с това ПИШ......питам я"Рада, нали ще кажеш на мама ако има ПИШ?" Отговор:"ДА" и след малко гледам мокри гащи и започвам да търся къде е локвата.
Иначе аз работя, вече в нашата семейната фирма за професионално почистване, имаме доста работа и почти нямам време за срещи, ноооооооо смятам че е време да се видим. Ще се радвам ако някой друг също прояви инициатива и прегърне идеята:-))
ДИД, мамин Жори щом е толкова кротък дай ми го в офиса, ще си го водя с мен и ще си го гушкам по цял ден. Само като го сравня с Рада този сладък кротушко и се питам кой какво сгреши, че Рада е луда като момче????
Вчера не иска да се прибира от ясла, реве и иска да се върне в бусчето на градината. Ужас, явно съм много строга майка, защото прибирайки се у дома започват ограниченията и строяването в две редици.
Аре мами, много здраве, пишете, пишете, пишете.............

# 400
  • Мнения: 4
Относно вторите деца, ние така си искахме две и ако може по едно след друго. Така да ни мине накуп и рев и не спане и т.н. Но и все пак каката е кротка и послушна, е като реши да не слуша няма спасение.
За памперса и аз правя опити но не става. И аз като Ева гледам мокри гащи и се почва издирване къде. Ние сме в къща и тя си излиза сама на двора и почвам да се чудя в къщи ли е вънка ли е направила белята. За акането казва пиш или преди да е станало, но като я сложим на гърне и нищо или вече станало. Понякога и не отразява. За пишкането пак по често не отразява. Но е много смешна понякога пишка и подскача, чуди се какво става Simple Smile. Поне почна да казва пиш и да търси гърнето, не че прави нещо а и си сяда с гащи, но все е нещо си мисля.

# 401
  • Мнения: 2 169
Ванко пък ме води да ми покаже къде и какво е свършил  Simple Smile За щастие имаме пропуски само с пишкането. От няколко дни дори и там нямахме проблем, но вчера аз нещо се заговорих по телефона (бяхме навън), и той се напишка. Не ми казва обаче, аз го следя и го изпишквам през определен интервал от време.
Евита, напоследък все на такива дивачета попадам - момиченца, ама са луди за триста. Ако Ванко беше такъв, сигурно и аз нямаше да се навия толкова скоро да имаме второ.
Ние май ще ходим на море. Цяло лято умуваме, голямо мислене падна как и къде, и накрая пак решихме да сме на палатка. Дано да ни хареса, на Ванко това ще му е първо море. Иначе на басейн сме го водили, много се радва на водата. Вие ходите ли на море с децата? Как им понася, има ли нещо, което трябва да се има предвид с толкова малко дете?

# 402
  • Мнения: 4
Ние още миналата година заведохме каката на море. Беше и екстра. Тази година пак ходихме, въпреки че малката беше на 3 месеца. Нямахме проблеми и с двете. Малката на шезлонг, каката намазана с крем 50 фактор си играеше на пясъка. Къпеше се само с нас и не сме я гонили от водата. Аз лично носих панадол за всеки случай и против комари спрей. Бяхме на квартира, малката като порасне догодина на палатка Simple Smile.

# 403
  • Мнения: 5 940
ВасиТу, честито Hug Прекрасна новина.
 diamag, браво на вас. Много е хубаво да имаш породени деца, а за тях още повече.
Аз нямах подобна смелост.
И ние още миналата година бяхме на море, дори празнувахме рождения му ден на плажа.
Тази година също ходихме, постояхме 15 дни. Ако имах възможност, цяло лято щях да съм там.
За подготовката - много е различно според местата, на които обичаш да ходиш. Ние почиваме на по-диви места и бяхме напълнили колата с всичко необходимо, т.е попренесохме къщата.
Ходим на плаж сутрин от 7 часа до към 10.30-11.00 и следобяд от 17.00 до 20 часа, т.е децата не са изложени на най-силното слънце. Петдесети фактор в началото, 30 след това, върнаха се руси потъмнели тарзановци.
С памперса и по-точно с пишкането всичко ни се случва почти от раз. Още на втория ден взе да си казва, дори и нощем понякога. С акането обаче има проблем - съобщава, че иска да ака, но не ще на гърне, а си настоява да му сложа памперс Rolling Eyes

# 404
  • София
  • Мнения: 1 781
Я, колко сте се разписали  Hug Hug Hug

Чудесни новини видях за предстоящи бебчета, че и близнаци. Честито на Вио и Васи. Пожелавам ви лека и безпроблемна. На мен много ми се иска още едно диване, но за съжаление на този етап оставаме в каре. Ако спечелим от тотото и си купим голяяяма къща с голяяям двор тогава може да се увеличим  Joy Joy Joy.

Евче, като те чета за Рада и ми иде да я нагушкам. Щура ще е ми много ясно, да не би майка и да е то кротките  Hug.
Диди, Жорката от твойта гръд ще скочи директно на тази на гаджето му  hahaha hahaha, нека смуче щом му е сладко на детето.
Леле Валери 15 дни на морето .... шампиони сте. Ние бяхме за една седмица и накрая ми идваше да се метна от някоя скала  ooooh!. Имам чувството че кат оси тръгнахме и хората оставащи в курорта вдигнаха банкет. Няма такава подвижна лудница.

Ние сме добре. Вики е без памперс окончателно от началото на юли. Казва си всичко и си го върши в гърнето. Нощно време се буди и казва, че иска да пишка, но напоследък е мога да стана така лесно през нощта и преди да заспи и слагам памперс. Тя пък се сърди и не иска да пика в него. Сутрин почти винаги е сух и като я сложа на гърнето го пълни яко. Градината им почива до края на месеца и съм отпуска. С батко си са страшен тандем. Навън тя тича по него и по другите момчета неговите приятели, стреля с пушки, пистолети, хвърля гранати....изобщоооо. В къщи пък като ги хване лигнята и почва някакъв неистов смях, в продължение на 20-30 минути. Любимо им е кат остане време за сън и почва хилежа. Говори много, маниерничи /което ме влудява/, върти очи, една такава клати глава като говори и се глези на баща си и дядо си точно като госпожичка. Вашите момичета така ли са? Имам чувството че само тя е такава фръцла и претенция /и мен това хич не ми харесва  Crossing Arms/. Яде всичко, най-любимо и е да яде  ooooh!, за разлика от батко си. Ако закусват сандвичи тя изяжда своя за 5 минути и почва да се промъква и "краде" от на батко си сандвича шунката или кашкавала  hahaha. Не се сещам още какво да разкажа, но ако се възроди темата ще е чудесно.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт