7-класник С МОДУЛИТЕ В ЛЮТА БИТКА ВЛИЗА И ЗА НАЙ-ЖЕЛАНАТА ГИМНАЗИЯ ПЕЧЕЛИ ВИЗА

  • 34 557
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Eто този въпрос:
https://izpitai.me/client/tests/17549/questions/8

# 76
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Както и този въпрос:

В коя от подчертаните думи е допусната граматична грешка?

   Баба Илийца бърза с внучето си (А) на ръце и се надява да разкаже на игумена за момчето, което (Б) е срещнала в гората и който (В) се нуждае от помощ и подкрепа, но когато пристига в манастира, разбира, че не може да сподели своята (Г) тревога с бездушния и страхлив калугер.

Верен отговор В. Защо?

В кое от изреченията НЕ е допусната граматична грешка?
     А) Силният и мразовит вятър им пречеше да напредват бързо.
     Б) Синият и червен балон полетяха високо в небето.
     В) Противоречието между думите на момчето и твърденията на неговите приятели пораждат съмнение.
     Г) Студентите се надяваха на изпита да се паднат или Вазов, или Ботев.

Верен отговор А. Защо?





# 77
  • Мнения: 195
Привет момичета , и у нас ситуацията е критична  #Cussing out
В началото на годината резултатите му бяха по-добри от последните на тестовете  ooooh!
крещят в другата стая с баща си , че е забравил  важни формули и че вече трябвало да си почива и да не го караме да учи / така му казали госпожите / .
Бях забравила за медицинско за НТБГ и НФСГ  / ако въобще имаме някакъв шанс за там/
Да минават вече изпитите , че съвсем се побъркахме и ние и  децата  Wink
  

# 78
  • Мнения: 110
Цитат на: nikata1234 в Пет., 18 Май 2012, 21:37
Може ли да помоля за съдействие:
Точка H  е пресечна точка  на височините AP [P принадлежи на BC]  и BQ [Q принадлежи на AC]  в  осроъгълния триъгълник ABC. Ако  BH = AC,  то намерете градусната мярка на ъгъл BAP.

пРостО кИриЛизАциЯ ,  в това  решение детенце  каза, че ъгъл  C не  е общ  за двата триъгълника - може  ли  коментар.  Аз  сутринта  не  доогледах.

Ако още ти трябва... тр. ACP еднакъв на тр. BHP по 2-ри признак.(АС=ВН, ъглите при Р са по 90 градуса, ъгъл С е общ, тогава и другите 2 ъгъла са съответно равни)
Тогава АР=ВР, т.е. тр. АРВ е и правоъгълен и равнобедрен, откъдето следва че ъгъл ВАР=45градуса.
« Пос


Благодаря  на  тези, които  ще  се  включат. Heart Eyes

# 79
  • София
  • Мнения: 5 181
Разглеждаме триъгълниците APC; BPH (еднакви по 2 признак). От тази еднаквост следва, че
AP=BP (съответни страни)=ABP e правоъгълен и равнобедрен. Тогава <PAB=45

# 80
  • гр. София
  • Мнения: 4 815
Както и този въпрос:

В коя от подчертаните думи е допусната граматична грешка?

   Баба Илийца бърза с внучето си (А) на ръце и се надява да разкаже на игумена за момчето, което (Б) е срещнала в гората и който (В) се нуждае от помощ и подкрепа, но когато пристига в манастира, разбира, че не може да сподели своята (Г) тревога с бездушния и страхлив калугер.

Верен отговор В. Защо?

В кое от изреченията НЕ е допусната граматична грешка?
     А) Силният и мразовит вятър им пречеше да напредват бързо.
     Б) Синият и червен балон полетяха високо в небето.
     В) Противоречието между думите на момчето и твърденията на неговите приятели пораждат съмнение.
     Г) Студентите се надяваха на изпита да се паднат или Вазов, или Ботев.

Верен отговор А. Защо?



На първото изречение е отговор В, защото думата "момчето" е среден род и трябва да бъде съответно "което", а не "който". Това е според мен.
Второто изречение е А, защото в Б трябва да бъде "Синият и червеният балон.....". Във В вероятно трябва да бъде "Противоречията .....", а в Г мисля, че трябва да бъде "....да се падне или Вазов, или Ботев."
Това е мое мнение.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 1 396
Привет момичета , и у нас ситуацията е критична  #Cussing out
В началото на годината резултатите му бяха по-добри от последните на тестовете  ooooh!
крещят в другата стая с баща си , че е забравил  важни формули и че вече трябвало да си почива и да не го караме да учи / така му казали госпожите / .
Бях забравила за медицинско за НТБГ и НФСГ  / ако въобще имаме някакъв шанс за там/
Да минават вече изпитите , че съвсем се побъркахме и ние и  децата  Wink
   

Споко момиче! И нашия юнак преди два дена ме гледаше умно и не можеше да се сети за формулата за лице на триъгълник Mr. Green Така яко беше запецнал, че имах чувството, че ако го питам как се казва няма да може да ми отговори. Дадох му малко почивка на детето и пак влезе в час Grinning
Позволи на детето да си почине малко и ще видиш как всичко ще си дойде на мястото. Hug

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Както и този въпрос:

В коя от подчертаните думи е допусната граматична грешка?

   Баба Илийца бърза с внучето си (А) на ръце и се надява да разкаже на игумена за момчето, което (Б) е срещнала в гората и който (В) се нуждае от помощ и подкрепа, но когато пристига в манастира, разбира, че не може да сподели своята (Г) тревога с бездушния и страхлив калугер.

Верен отговор В. Защо?

В кое от изреченията НЕ е допусната граматична грешка?
     А) Силният и мразовит вятър им пречеше да напредват бързо.
     Б) Синият и червен балон полетяха високо в небето.
     В) Противоречието между думите на момчето и твърденията на неговите приятели пораждат съмнение.
     Г) Студентите се надяваха на изпита да се паднат или Вазов, или Ботев.

Верен отговор А. Защо?



На първото изречение е отговор В, защото думата "момчето" е среден род и трябва да бъде съответно "което", а не "който". Това е според мен.
Второто изречение е А, защото в Б трябва да бъде "Синият и червеният балон.....". Във В вероятно трябва да бъде "Противоречията .....", а в Г мисля, че трябва да бъде "....да се падне или Вазов, или Ботев."
Това е мое мнение.
Това е и моето мнение. Смятам, че точно такива са обясненията.

Мами, от снощи се хващам, че нервнича за дреболии вкъщи. Дори, когато синът ми ме пита за нещо, което веднъж съм му обяснила вече, се дразня и повишавам тон.  ooooh!

# 83
  • Мнения: 110

Цитат на: nikata1234 в Пет., 18 Май 2012, 21:37
Може ли да помоля за съдействие:
Точка H  е пресечна точка  на височините AP [P принадлежи на BC]  и BQ [Q принадлежи на AC]  в  осроъгълния триъгълник ABC. Ако  BH = AC,  то намерете градусната мярка на ъгъл BAP.

пРостО кИриЛизАциЯ ,  в това  решение детенце  каза, че ъгъл  C не  е общ  за двата триъгълника - може  ли  коментар.  Аз  сутринта  не  доогледах.

Ако още ти трябва... тр. ACP еднакъв на тр. BHP по 2-ри признак.(АС=ВН, ъглите при Р са по 90 градуса, ъгъл С е общ, тогава и другите 2 ъгъла са съответно равни)
Тогава АР=ВР, т.е. тр. АРВ е и правоъгълен и равнобедрен, откъдето следва че ъгъл ВАР=45градуса.
« Пос


Благодаря  на  тези, които  ще  се  включат. Heart Eyes
[/quote]


Разглеждаме триъгълниците APC; BPH (еднакви по 2 признак). От тази еднаквост следва, че
AP=BP (съответни страни)=ABP e правоъгълен и равнобедрен. Тогава <PAB=45

ganis-  , разбирам но  кой  е  третия елемент освен АС=ВН, ъглите при Р са по 90 градуса  за  еднаквост  по  втори  признак?

# 84
  • София
  • Мнения: 1 266
Когато броят на нещо е определен с число (в сл. 7) е И (седем спортистИ). Когато е неопределен брой - няколко, колкото  и т.н. е А ( 10 ученици, няколко ученика).
Мисля, че това беше правилото.  Wink

# 85
  • Мнения: 144
Привет момичета , и у нас ситуацията е критична  #Cussing out
В началото на годината резултатите му бяха по-добри от последните на тестовете  ooooh!
крещят в другата стая с баща си , че е забравил  важни формули и че вече трябвало да си почива и да не го караме да учи / така му казали госпожите / .
Бях забравила за медицинско за НТБГ и НФСГ  / ако въобще имаме някакъв шанс за там/
Да минават вече изпитите , че съвсем се побъркахме и ние и  децата  Wink
  
Хей, я не шашкайте детето, че съвсем ще забрави каквото е научил. Аз преди няколко дни бях в същото състояние и така му креснах, че се разсейва, че чак му се насълзиха очите и така се притесни, че повече нищо не можа да учи. Затова сега съм го оставила да си решава сам каквото иска, а аз си готвя в кухнята, защото това ми действа разтоварващо, а и после ще има нещо вкусничко за хапване и така всички сме щастливи:-)

# 86
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Лейла, благодаря! Явно и аз вече съм изключила тотално, те се виждат грешките.

# 87
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Когато броят на нещо е определен с число (в сл. 7) е И (седем спортистИ). Когато е неопределен брой - няколко, колкото  и т.н. е А ( 10 ученици, няколко ученика).
Мисля, че това беше правилото.  Wink

Ми, не знам, такова ли е правилото??
Мами, помагайте, че ще го кажа като правило и да го запомни госпо'йцата.

# 88
  • Мнения: 195
Привет момичета , и у нас ситуацията е критична  #Cussing out
В началото на годината резултатите му бяха по-добри от последните на тестовете  ooooh!
крещят в другата стая с баща си , че е забравил  важни формули и че вече трябвало да си почива и да не го караме да учи / така му казали госпожите / .
Бях забравила за медицинско за НТБГ и НФСГ  / ако въобще имаме някакъв шанс за там/
Да минават вече изпитите , че съвсем се побъркахме и ние и  децата  Wink
  
Хей, я не шашкайте детето, че съвсем ще забрави каквото е научил. Аз преди няколко дни бях в същото състояние и така му креснах, че се разсейва, че чак му се насълзиха очите и така се притесни, че повече нищо не можа да учи. Затова сега съм го оставила да си решава сам каквото иска, а аз си готвя в кухнята, защото това ми действа разтоварващо, а и после ще има нещо вкусничко за хапване и така всички сме щастливи:-)


Мдаа   май по-добре да си хапнем тортичка и да не се нервим в последния ден , дано да имат късмет децата  Peace Peace Peace
За баткото пред 2 години не съм се притеснявала толкова, а пък и той е обран откъм емоции
но с този малкия  Twisted Evil полудявам .

# 89
  • Мнения: 8 567
Когато броят на нещо е определен с число (в сл. 7) е И (седем спортистИ). Когато е неопределен брой - няколко, колкото  и т.н. е А ( 10 ученици, няколко ученика).
Мисля, че това беше правилото.  Wink

Ми, не знам, такова ли е правилото??
Мами, помагайте, че ще го кажа като правило и да го запомни госпо'йцата.

Тук има обяснение:
http://bglog.net/Obrazovanie/10915

тук конкретно за спортисти-лица:

http://zamatura.eu/ezikova_kultura/Gramatichni-pravila/Osobenost … na-broinata-forma

Общи условия

Активация на акаунт