"Песен за огън и лед" - 3

  • 42 062
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Мда не е, но е от Асшай, затова съм го приела за даденост, че и тя има връзка с него.  Blush

Всъщност макар да се предполага че култа към Червения бог се е зародил в Асшаи, той е по-разпространен в Свободните градове и на изток. Асшаиците са известни със своята "сянка" (каквото и да е това Mr. Green) и със заклинателите си, като Куайте.

# 46
  • Мнения: 9 144
Така е като чета за рекорд и след това препрочитам пасажи за напомняне, приела съм че Куайте е жрица заради Мелисандра.
Сетих се, че по-рано говорихме за първия пророчески сън на Бран,
Скрит текст:
вече не смятам, че златния рицар е Оберин, а че е Джофренцето... Но пък там за Грегор и тъмнината в шлема е доста ясно.

ПП
Какво ще кажете да направим отново дискусия/анкета, кои ще са Трите глави на дракона (Тримата ездачи)?

Според мен Денерис, Джон и Нимерия

Последна редакция: нд, 20 май 2012, 14:50 от Boomer

# 47
  • София
  • Мнения: 39
Аз пък мисля, че
Скрит текст:
златният рицар е Кутрето.
Ето и цитат  - Ако някой наистина се беше бронирал в злато, то това беше Петир Белиш, не Джайм Ланистър. Прословутата броня на Джайм беше само позлатена стомана, докато Кутрето, ах, Кутрето…

И друго се чудя дали Макоро не е Марвин?

# 48
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Аз пък мисля, че
Скрит текст:
златният рицар е Кутрето.
Ето и цитат  - Ако някой наистина се беше бронирал в злато, то това беше Петир Белиш, не Джайм Ланистър. Прословутата броня на Джайм беше само позлатена стомана, докато Кутрето, ах, Кутрето…

И друго се чудя дали Макоро не е Марвин?


Кой беше Марвин?  Blush

Скрит текст:
Кутрето обаче не е рицар. Thinking

# 49
  • Мнения: 136

Не е ли онзи, при когото отиде Сам в Цитаделата  newsm78 Стария, който тръгна веднага на някъде  Embarassed  Или пак обърках имената?
Ох, пуста памет Blush

За главите на Дракона - Джон и Денерис ми се виждат прекалено логичен избор, не е типично за Мартин, нещо ще извърти пак и ще изкара някой герой от дън горите вестеровски  Whistling

# 50
  • София
  • Мнения: 2 006
Ще видите вие как Сам какъвто ми е умник и смелчага ще яхне някой дракон, когато порасне достатъчно да му носи тежестта  Mr. Green Иначе освен Денерис другите двама май няма как да отгатнем кои са. Аз като направя някое предположение и батко ви Джордж набързо ме изненадва. Част от героите, които утрепа си мислех, че ще участват до финала, а то какво стана  Rolling Eyes

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Аз също отказвам да правя каквито и да било догадки. Мартин винаги ме изненадва  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 9 144
Фразата на Мартин, за най-широката част на сагата, аз я тълкувам, че няма да вкарва повече нови съществени герои, не че не може, но все някъде трябва да тегли чертата.
Ще ми е интересно Варис и Илирио
Скрит текст:
с кого от Таргариенчетата ще "танцуват", ако се стигне до конфронтация между децата.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Фразата на Мартин, за най-широката част на сагата, аз я тълкувам, че няма да вкарва повече нови съществени герои, не че не може, но все някъде трябва да тегли чертата.
Ще ми е интересно Варис и Илирио
Скрит текст:
с кого от Таргариенчетата ще "танцуват", ако се стигне до конфронтация между децата.

Скрит текст:
Логично е да са с Егон. Вложили са в него доста .  Wink


Не е ли онзи, при когото отиде Сам в Цитаделата  newsm78 Стария, който тръгна веднага на някъде  Embarassed  Или пак обърках имената?
Ох, пуста памет Blush

За главите на Дракона - Джон и Денерис ми се виждат прекалено логичен избор, не е типично за Мартин, нещо ще извърти пак и ще изкара някой герой от дън горите вестеровски  Whistling

Сетих се, но не ми се вярва. Мокоро е роб или бивш роб и живее във Волантис. Освен това е червен жрец, а не маг. Освен това Мокоро е чернокож, Марвин не звучи като име от Летните острови.. Thinking

# 54
  • Мнения: 9 144
Фразата на Мартин, за най-широката част на сагата, аз я тълкувам, че няма да вкарва повече нови съществени герои, не че не може, но все някъде трябва да тегли чертата.
Ще ми е интересно Варис и Илирио
Скрит текст:
с кого от Таргариенчетата ще "танцуват", ако се стигне до конфронтация между децата.

Скрит текст:
Логично е да са с Егон. Вложили са в него доста .  Wink
Скрит текст:
Като се има предвид ненавистта на Варис към магията за него съм сигурна, че ще е с Егон, но дали Илирио споделя възгледите му по този съществен въпрос  newsm78 Все пак той подари яйцата на Денерис

пп Искам инфо от първа ръка за Асшай, защо ли не пратят Тирион там  Joy

Последна редакция: нд, 20 май 2012, 20:35 от Boomer

# 55
  • София
  • Мнения: 39
Фразата на Мартин, за най-широката част на сагата, аз я тълкувам, че няма да вкарва повече нови съществени герои, не че не може, но все някъде трябва да тегли чертата.
Ще ми е интересно Варис и Илирио
Скрит текст:
с кого от Таргариенчетата ще "танцуват", ако се стигне до конфронтация между децата.

Скрит текст:
Логично е да са с Егон. Вложили са в него доста .  Wink


Не е ли онзи, при когото отиде Сам в Цитаделата  newsm78 Стария, който тръгна веднага на някъде  Embarassed  Или пак обърках имената?
Ох, пуста памет Blush

За главите на Дракона - Джон и Денерис ми се виждат прекалено логичен избор, не е типично за Мартин, нещо ще извърти пак и ще изкара някой герой от дън горите вестеровски  Whistling

Сетих се, но не ми се вярва. Мокоро е роб или бивш роб и живее във Волантис. Освен това е червен жрец, а не маг. Освен това Мокоро е чернокож, Марвин не звучи като име от Летните острови.. Thinking

Пропуснала съм момента, че е черен. Както и да е значи трябва да го очакваме да се появи скоро при Дани или пък някъде другаде  Thinking. Много ключов обаче ми се струва, нали при него беше алхимикът и освен това той е обучавал Мирри Маз Дуур и Кибърн.

# 56
  • Мнения: 136
Алхимикът не беше ли Джакен Х'гхар, безликият.  newsm78
Иначе тръгна към Дани, но дали ще стигне е друг въпрос. Не е ли майстер или каквито там се водеха по-висшите им рангове, не ми се вярва да има общо с Червените жреци и алхимиците.
Имам чувството, че говорим за различни герои  Blush Отивам да търся кой кой беше.  Embarassed

# 57
  • София
  • Мнения: 39
Да Джакен е най-вероятно. Виж последната глава за Сам от Пир за врани, там той среща Марвин.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Айде да ви улесня. Grinning
Скрит текст:
— Сам — каза Алерас. — Това е архимайстер Марвин.

Марвин носеше верига с много знаци на бичия си врат. Като оставим това, приличаше повече на пристанищен побойник, отколкото на майстер. Главата му беше много голяма за тялото му, а издадените напред рамене и четвъртитата челюст му придаваха вид на човек, който се кани да откъсне нечия глава. Макар и нисък и тромав, беше с широки гърди и рамене, със закръглено бирено шкембе, изпънало връзките на кожения елек, който носеше вместо халат. От ушите и ноздрите му стърчаха настръхнали бели косми. Челото му беше ниско, носът му беше чупен неведнъж, горчивец беше оцапал зъбите му с ръждивочервено. И имаше най-огромните ръце, които Сам беше виждал.

Когато Сам се поколеба, едната от тези ръце го сграбчи под рамото и рязко го дръпна през вратата.

Стаята беше голяма и кръгла. Книги и свитъци бяха разхвърляни навсякъде, пръснати по масите и струпани на пода на купища от по четири стъпки. Избелели гоблени и дрипави карти покриваха каменните стени. В огнището под медно котле пращеше огън. Каквото и да имаше в котлето, миришеше на изгоряло. Ако не се брояха пламъците, единствената светлина идваше от висока черна свещ в средата на стаята.

Свещта грееше неприятно ярко. Нещо странно имаше в нея. Пламъкът не примигваше, не трепна дори когато архимайстер Марвин затръшна вратата толкова силно, че листовете на близката маса се разхвърчаха. Светлината също така правеше нещо странно и с цветовете. Бялото беше бяло като току-що навалял сняг, жълтото блестеше като злато, червеното биеше на пламък, но сенките бяха толкова тъмни, че приличаха на дупки в света. Сам неволно зяпна. Самата свещ бе три стъпки висока и тънка като меч, назъбена и усукана, и лъщеше черна.

— Това да не е?…

— …обсидиан — отвърна другият мъж в стаята, блед, дебел, с меко като тесто лице младеж със закръглени рамене, меки длани, близко разположени очи и петна от храна по робата.

— Наречи го драконово стъкло. — Архимайстерът погледна към свещта. — Гори, но не изгаря.

— Какво подхранва пламъка? — попита Сам.

— Какво храни драконовия пламък? — Марвин се настани на едно от трикраките столчета. — Цялата валирианска магия е вкоренена в кръв и огън. Магьосниците на Фрийхолд са можели да виждат през планини, морета и пустини с такава стъклена свещ. Можели са да влизат в сънищата на човек и да му пращат видения, и да си говорят през половината свят, седнали пред свещите си. Мислиш ли, че това може да е полезно, Убиец?

— Няма да ни трябват повече гарвани.

— Само след битки. — Архимайстерът изскубна стиска горчивец от вързопа до себе си, лапна я и задъвка. — Кажи ми всичко, което разказа на нашия дорнски сфинкс. — Знам го всичкото, че и оттатък, но някоя подробност може да ми е убягнала.

На човек, като него не можеше да се откаже. Сам се поколеба за миг, след което разказа историята си отново. Марвин, Алерас и другият новак слушаха внимателно.

— Майстер Емон вярваше, че Денерис Таргариен е сбъднало се пророчество… тя, не Станис, нито принц Регар или бебето принц, чиято глава са разбили в стената.

— Роденото в сол и дим, под кървяща звезда. Знам го пророчеството. — Марвин завъртя глава и изплю на пода тлъста червена храчка. — Не че бих му се доверил. Джорган от Стари Гхис пише, че едно пророчество е като измамна жена. Взима ти члена в устата си и ти стенеш от удоволствие и си мислиш колко сладко, ах, колко чудесно, колко е хубаво… а после зъбите й щракват и стоновете ти се обръщат на писъци. Това е естеството на пророчеството, казва Джорган. Пророчеството ще ти отхапе патката по всяко време. — Задъвка, после продължи: — Все пак…

Алерас пристъпи до Сам.

— Емон щеше да отиде при нея, ако имаше сила. Искаше да й пратим майстер, да я съветва, да я опази и да я доведе у дома.

— Тъй ли? — Архимайстер Марвин сви рамене. — Може би е добре, че е умрял, преди да стигне до Староград. Иначе на сивите овци щеше да им се наложи да го убият, а това щеше да накара скъпите ни старчоци да кършат отчаяно сбръчканите си ръце.

— Да го убият ли? — промълви Сам стъписано. — Защо?

— Ако ти кажа, ще трябва и тебе да убият. — Марвин се усмихна грозно, сокът на горчивеца бе като кръв по зъбите му. — Защо според тебе са избили всичките дракони? Храбрите драконоубийци, въоръжени с мечове! — Изплю се отново. — В света, който строи Цитаделата, няма място за магия, нито за пророчества или стъклени свещи, още по-малко за дракони. Запитай се защо на Емон Таргариен е било позволено да похаби живота си на Вала, след като по право е трябвало да го издигнат в архимайстер. Заради кръвта му, затова. Не е можело да му се вярва. Също като на мен.

— Какво ще направите? — попита Алерас Сфинкса.

— Ще отида в Робския залив вместо Емон. Лебедовият кораб, с който е дошъл Убиеца, би трябвало да ми свърши работа. Сивите овци ще пратят свой човек на някоя галера, не се съмнявам. С попътни ветрове би трябвало да ги изпреваря. — Марвин отново изгледа Сам и се намръщи. — Ти… ти трябва да останеш и да си изковеш верига. На твое място бих побързал. Ще дойде време, когато ще си нужен на Вала. — Обърна се към новака с тестеното лице. — Намери суха килия на Убиеца. Ще спи тука и ще ти помага с гарваните.

— Н-н-но… — заекна Сам, — другите архимайстери… сенешалът… какво да им кажа?

— Кажи им колко са мъдри и добри. Кажи им, че Емон ти е заповядал да се оставиш в ръцете им. Кажи им, че винаги си мечтаел някой ден да ти позволят да носиш верига и да служиш на доброто, която служба е най-високата чест, а подчинението — най-висша добродетел. Но нищо не казвай за пророчество или дракони, освен ако не си падаш много по отрова в овесената каша. — Марвин смъкна едно оцапано кожено наметало от куката до вратата. — Сфинкс, тоя да го държиш под око.

— Добре — отвърна Алерас, но архимайстерът вече беше излязъл. Чуха как ботушите му затропаха по стъпалата.

— Къде тръгна? — попита слисано Сам.

— На кейовете. Магът не е от тези, които си губят времето. — Алерас се усмихна. — Трябва да ти призная нещо. Срещата ни не беше случайна. Магът ме прати да те измъкна, преди да си говорил с Теобалд. Знаеше, че идваш.

— Как?

Алерас кимна към стъклената свещ.

Сам зяпна за миг странния бял пламък, примига и извърна очи. Зад прозореца се смрачаваше.

— Има една празна килия под моята в западната кула, стълбището води право до покоите на Уолгрейв — каза младокът с тестеното лице.

— Ако не ти пречи гарванският грак, има хубава гледка към Медовината. Става ли?

— Предполагам. — Все трябваше да спи някъде.

— Ще ти донеса вълнени завивки. Каменните стени са студени нощем, дори тук.

— Благодаря. — Имаше нещо у този блед мекушав младеж, което не му харесваше, но не искаше да изглежда невежлив, тъй че добави:

— Всъщност името ми не е Убиец. Аз съм Сам. Самуел Тарли.

— Аз съм Пейт — отвърна младежът. — Като прасчото от приказките.

Скрит текст:
Възможно ли е Марвин да е Таргариен или по скоро Блекфир? Thinking

# 59
  • Мнения: 136
Хексе, какво те навежда на тази мисъл?
И този обсидиан ми е интересен. Как го палят? Нали стрелите и остриетата, които Джон намери пак бяха от същия материал, но не  горяха  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт