Височина на дете

  • 4 945
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте! Аз живея в Лондон и тук нямат практика да мерят децата на ръст, затова аз си го меря вкъщи. Моят син е на 10 месеца и е висок 68-69см. Притеснена съм, защото във всички таблици пише, че трябва да бъде 70,8 ~ 78,2. Той тежи 9.500кг, роден е 3.500, 50см. Има ли място за притеснение или ставам паранойчна?  Thinking

# 1
  • Мнения: 134
Не мисля, че имаш повод за притеснение. Все пак всяко бебе расте индивидуално.
На моя позната синът е на 6 месеца и е 63 см, а на друга дъщеричката е на 4 месеца и е 64 см.

Моят втори месец джипито го мери 71 см. На 10 и половина е.

# 2
  • Мнения: 274
Не се притеснявай при всяко бебе е различно ние на 6 месеца бяхме наддали само 200 грама но пък бяхме пораснали със 3 см и сега сме 70.см.Със каката беше различно !Всички бебета се изравняват но разбира се има и генетични фактори които при всеки човек са различни!

# 3
  • Мнения: 27 524
В моята таблица долната граница е от 69см. Всяко дете  е различно, както и, разбира се, зависи от височината на родителите, с много ниски или високи такива, не може да се върви стандратно обикновено, както е за другите деца. Няма от какво да се притесняваш, ще расте тепърва и вероятно ще дръпне бързо изведнъж  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 9 359
Здравейте! Аз живея в Лондон и тук нямат практика да мерят децата на ръст, затова аз си го меря вкъщи. Моят син е на 10 месеца и е висок 68-69см. Притеснена съм, защото във всички таблици пише, че трябва да бъде 70,8 ~ 78,2. Той тежи 9.500кг, роден е 3.500, 50см. Има ли място за притеснение или ставам паранойчна?  Thinking
Много похвална практика, браво. Сега остава и вие да изхвърлите всички таблици за мерки и теглилки и да се наслаждавате на времето прекарано с детето си. Не се тревожете, щом детето ви расте, с колко сантиметра няма значение. Това е усреднена таблица. Знаете ли колко майки в България като имат тези таблици се побъркват всеки месец, защото децата им не са в средната норма, а под нея? На вас са ви спестили това, спестете си го и вие и не се тревожете повече. Бебето ви е добре.

# 5
  • Мнения: 34
Благодаря за бързите отговори. Знаете че всяка майка иска най-доброто за детето си и при най-малките съмнения изтръпва! Тези книги са толкова депресиращи на моменти- в моята пише, че детето трябва да казва ма-ма, та-та, да-да, ба-ба, но ако кажело баба първо родителите трябвало да се замислят сериозно..... Моят хубостник не е мама-л още, но си ба-ба постоянно, а нашите баби са в БГ и няма как да окажат влияние върху думичките. Ядосвам се с тези глупости! Приятна вечер ви желая мили дами и отново благодаря за успокоението!

# 6
  • Мнения: 9 359
Благодаря за бързите отговори. Знаете че всяка майка иска най-доброто за детето си и при най-малките съмнения изтръпва! Тези книги са толкова депресиращи на моменти- в моята пише, че детето трябва да казва ма-ма, та-та, да-да, ба-ба, но ако кажело баба първо родителите трябвало да се замислят сериозно..... Моят хубостник не е мама-л още, но си ба-ба постоянно, а нашите баби са в БГ и няма как да окажат влияние върху думичките. Ядосвам се с тези глупости! Приятна вечер ви желая мили дами и отново благодаря за успокоението!
И двете ми деца казаха мама около годинка, но от 6 месец викаха та-та и ба-ба. Дъщеря ми на 2 г. говореше, синът ми сега ще стане на 2, владее не повече от 10 думи и само вика: ъ-ъ-ъ и сочи с пръст. В книгите е дадена ориентировъчна информация, но не всяко дете минава през всички етапи. Някои първо прохождат, после пролазват, другите обратно.

# 7
  • Мнения: 646
Миналият месец при меренето синът ми не беше пораснал на височина въобще и нашата педиатърка каза, че му било малко млякото.А за говоренето от както стана на 7 месеца каза първо мама и после баба.Сега казва и та-та и па-па.

# 8
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Говоренето си е строго индивидуално. И аз се притеснявах че не казаха първо ма-ма, докато една баба пред лекарския кабинет като чакахме не ми каза цитирам "Мама е последната дума която децата казват", при нас поне така беше  Wink

# 9
  • Мнения: 2 216
Тези книги са толкова депресиращи на моменти- в моята пише, че детето трябва да казва ма-ма, та-та, да-да, ба-ба, но ако кажело баба първо родителите трябвало да се замислят сериозно.....
Много се смях на тази глупост hahaha
Има неща, които можем да контролираме и коригираме в развитието на детето, но точно ръстът не е сред тях. В таблицата, която имам пише, че момченце на 10м е нормално да е между 67 и 76см и да тежи между 7.300 и 11.700кг. Това са доста големи диапазони....
Успокойте се и не мислете за несъществуващи проблеми Wink

# 10
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Тези книги са толкова депресиращи на моменти- в моята пише, че детето трябва да казва ма-ма, та-та, да-да, ба-ба, но ако кажело баба първо родителите трябвало да се замислят сериозно.....

Пълни глупостти са това. Simple Smile
Повечето деца започват точно с ба-ба, включително и моите. Ма-ма е доста по-късно в редичката, аз например още не съм сигурна кога дъщеря ми казва ам-ам и кога ма-ма. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 15 379
Моето дете започна точно с Ба-ба. Истината е, че изобщо не се замислих сериозно тогава, явно е трябвало Laughing.
Авторке, бъди спокойна и не чети такива книги.

# 12
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Не се притеснявай, според СЗО нормите за момченца на 10 месеца са от 66.4 см до 80.1 см.  Peace

Моето пък първо каза "папа" (тате на немски), после "пате" на чист български, последваха още няколко думички, преди да каже "мама".

Тези книги са толкова депресиращи на моменти- в моята пише, че детето трябва да казва ма-ма, та-та, да-да, ба-ба, но ако кажело баба първо родителите трябвало да се замислят сериозно.....

 Joy Joy Joy

# 13
  • Мнения: 5 940
Не се притеснявай, според СЗО нормите за момченца на 10 месеца са от 66.4 см до 80.1 см.  Peace


Peace
Колкото до говоренето, важно е детето да казва някакви срички, а не последователността на изричането им. За мен пък е глупост, че мама е последно в редичката.  И двете ми деца първо казаха мама. В началото по-скоро случайно, след това целенасочено.
Но е добре детето да изрича някакви неща

# 14
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
На тази възраст децата се променят с дни. Може след две седмици да е вече с два сантиметра по висок и да казва ма-ма по цял ден. Не се притеснявай от такива дреболии.

Общи условия

Активация на акаунт