БРОДИРАНА КРАСОТА - ГОБЛЕНИ 97

  • 117 195
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 607
ba4iiska  ами така си е по схема на Солария  Thinking  иконата се казва "Тихвинската златна богородица"
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:%D0%A2%D0% … 0%D0%B4%D0%B5.jpg

В оригинал не е така  Peace ама като видях ми хареса  Hug

# 706
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравейте, можете ли да ми кажете как да намеря схеми на книгоразделители? Пробвах с гугъл търсене, но не мога да намеря схеми. В руските сайтове как да ги търся?

На руски търсиш чрез думата "закладки". Ето го резултатът в Осинка
http://club.osinka.ru/search.php?forum=57&q=%E7%E0%EA%EB%E0%E4%EA%E8

# 707
# 708
  • София
  • Мнения: 3 789
Надежда, много ти е красива иконата!   bouquet И ирисите много ми харесват  Peace

И аз се присъединявам към въпроса на Бачийска за сините топки  newsm78

# 709
  • София
  • Мнения: 607
Надежда, много ти е красива иконата!   bouquet И ирисите много ми харесват  Peace

И аз се присъединявам към въпроса на Бачийска за сините топки  newsm78

Ами досега дори не съм се замисляла защо е така , попринцип е част от короната и .

# 710
  • София
  • Мнения: 3 789
Надежда, много ти е красива иконата!   bouquet И ирисите много ми харесват  Peace

И аз се присъединявам към въпроса на Бачийска за сините топки  newsm78

Ами досега дори не съм се замисляла защо е така , попринцип е част от короната и .

А тази Богородица коя е? Много ми стана интересен този елемент  Praynig

# 711
  • Мнения: 3 985
Благодаря много   bouquet

# 712
  • София
  • Мнения: 607
Надежда, много ти е красива иконата!   bouquet И ирисите много ми харесват  Peace

И аз се присъединявам към въпроса на Бачийска за сините топки  newsm78

Ами досега дори не съм се замисляла защо е така , попринцип е част от короната и .

А тази Богородица коя е? Много ми стана интересен този елемент  Praynig
Тихвинската златна богородица руска икона е , но в случая е разработка на Солария

# 713
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 448
Не ме разбирайте погрешно - иконата е прекрасна, изработката е перфектна. Но изведнъж тези две сини неща на главата й  #Crazy Първосигнално ми дойде Мики или Мини маус. Не отричам качеството на гоблените на Солария ( в частност иконите им) , но тези сини топки  newsm78
Невежа съм откъм православен или какъвто и да е канон и за това попитах.

П.С. сега видях картинката от сайта на Солария - това е част от короната на иконата. това трябва да е като синьо кадифе и златна метална част по средата.  ooooh! Добре, че не съм учителка да обяснявам, че няма да ме разберат децата.  Laughing
http://www.solaria.online.bg/gobleni/gob/i58.htm#

Не мога да му вмъкна снимката. Embarassed

Последна редакция: пт, 29 юни 2012, 16:31 от ba4iiska

# 714
  • Мнения: 11 896
Като се загледа човек по-отблизо се вижда, че това е корона. Аз също не съм виждала някоя богородица да има корона, обикновено е направо ореола Thinking. Но иначе наистина иконата е много хубава  Simple Smile.


П.С. сега видях картинката от сайта на Солария - това е част от короната на иконата.
http://www.solaria.online.bg/gobleni/gob/i58.htm#

Не мога да му вмъкна снимката. Embarassed

не може да се вмъкне снимката и аз се пробвах  Simple Smile

# 715
  • Мнения: 352
Като се загледа човек по-отблизо се вижда, че това е корона. Аз също не съм виждала някоя богородица да има корона, обикновено е направо ореола Thinking. Но иначе наистина иконата е много хубава  Simple Smile.
...

Чела - недочела  Mr. Green...ама и аз си имам икона с корона:


Редактирам се:
Открих, че моята се казва  Достойно ест, а открих и доста други също с корони.

Последна редакция: пт, 29 юни 2012, 18:03 от Бяло Цвете

# 716
  • Мнения: 11 896
Е на един ден видях две богородици с корони  Mr. Green, Бяло цвете много е хубава и твоята. А иначе аз имам ушита Йерусалимската на Солария тя е без корона и е правена по оригинала уж newsm78.

# 717
  • Мнения: 352
Е на един ден видях две богородици с корони   Mr. Green, Бяло цвете много е хубава и твоята. А иначе аз имам ушита Йерусалимската на Солария тя е без корона и е правена по оригинала уж newsm78.

Ами нали е Чудотворна!  Grinning Hug Говоря съвсем сериозно!  Hug

П.П. Да се допълня малко - аз не съм много привърженик на религиозните, но наистина иконите на Солария много ги харесвам!

# 718
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 320
...Тихвинската златна богородица руска икона е , но в случая е разработка на Солария

 Peace оригиналът (от тук) и гобленът.



имам спомен че по католишкия канон цвета на дрехата/наметката на Божията майка е син, но за короната нямам обяснение  Hug

# 719
  • Мнения: 352
Докато сме на тази тематика - днес било Петровден!  Party
Честито на всички именици!
pepen , за теб голям букет newsm51 newsm51 newsm51!

Общи условия

Активация на акаунт