Филми по романите на Джейн Остин и други с подобна тематика - тема 5

  • 68 213
  • 730
  •   1
Отговори
# 465
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
А аз да споделя впечатления от Огледалцето - е по-забавен и приятен филм от много време не бях гледала  Grinning Беше радост за очите ми с тези костюми и цветове,както и за слуха ми с красивата музика:) Джулия както винаги на ниво,естествено,принцът - лустросан,а Снежанка - многовежда  JoyИ макар и за пет минути - Шон Бийн:)))) Коренна разлика със Снежанка и ловеца - полследния доста мрачен и зловещ - както пише на плаката - никаква приказка... Rolling Eyes
Единствените прилики между двата филма - повярвах безрезервно и на двете зли кралици и тотално бих отсвирила и двата принца,както и бих живяла с кеф и в двата замъка:)А за Снежанките,ще се въздържа от коментар - they just are not the fairest of them all!!!

# 466
  • Мнения: 964
В интерес на истината има още една тазгодишна Снежанка,която минава някак незабелязано и в сянката на тези двете.Ето Grimm's Snow WhiteЗамунда.

# 467
  • София
  • Мнения: 6 219
уф, да ти се доповръща от Снежанки...

# 468
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 875
Ех, какъв товар носи главната героиня с име като Елизабет Бенет Mr. Green

# 469
  • Мнения: 9 144
уф, да ти се доповръща от Снежанки...

Друго си е Злата вещица  Hug

# 470
  • Пловдив
  • Мнения: 2 440
Ване,"Мидълсекс" е книга,в която главния герой е хермафродит.В началото започва като семейна сага,разказва за семейството си и за техните родители,които са гърци,живели на територията на днешна Турция.Започва с тях,за да може читателят да разбере откъде е дошла деформацията в гена му и защо се е родил такъв.Сега съм към средата на романа,героят е още момиче и всичко си е нормално.Книгата е интересна и написана много увлекателно.Частта с плаването за САЩ е малка,но все пак достатъчна,за да имам някаква представа как са стояли нещата Peace

# 471
  • София
  • Мнения: 6 219
ъ, звучи ми страшно...  Confused

# 472
  • Пловдив
  • Мнения: 2 440
Предполагам,че сблъсъка й/му с действителността наистина няма да е никак приятна.Още повече,че се случва по време на пубертета.Книгата е писана с ретроспекции и по време на разказите за миналото,от време на време се споменава и сегашния му живот- на мъж,който е минал 40-те и отдавна се е примирил с това,което е.Не звучи страшно,нито депресирано.По-скоро напълно нормално.Не те кара да извърнеш поглед,а да се замислиш за тези хора.А те наистина си съществуват.
Иначе книгата е спечелила и Пулицър за 2003 г.

За да не е напълно спам Mr. Green ,ето линк за Другата Болейн,но версията от 2003
http://kat.ph/usearch/the%20other%20boleyn%20girl%202003/

# 473
  • Мнения: 0
dt, подредбата на филмите е супер  Grinning. Сега поне съм предупредена... Мерси и за кадрите!
Още една "Снежанка"? Е-е-е, полека бе... Ама съм любопитна за актриса, която се казва Елайза Бенет  Joy. Айрин, съгласна съм с всичко, дето го каза за "Огледалцето", само да те видя как ще отсвириш и Ловеца в прав текст. 
"Булки" нямаше сийд - другия уикенд ще го гледам. Като се замисля... Колийн Макълоу има книга, където английска булка беше поръчана за Австралия. Явно не е само за Америка... а където не стигат жени. Сега не стигат в Аляска и мъжете пускат обяви...

# 474
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ловеца си го взимам у дома, на Пръчи не й се полага. Уф, развали целия филм с безпросветно малоумната си физиономия и незатварящата си уста.

Чарлийз беше истерично-климактерична застаряваща красавица! Много добра роля.

# 475
  • Мнения: 0
На мен точно незатварящата се уста ми направи впечатление, затова казах, че Кристен използва на Том Круз физиономиите  Joy.
"Снежанка на Грим" /"Снежанка на грил" според коментарите/ обаче е руса - и в остинска рокля. Трябваше да видите как зяпа принцът /тоест Джейми Кинг/... той за черна идва, те му натресли руса... Joy. Иначе изглежда свестен човекът, прилича на някой принц Хал - разкопчан и го дава малко нещо хулигански  Grinning... бас държа, че се е забавлявал! И пак кралицата - Джейн Марч - е по-готина и интересна. Кога ще намерят девойче, което да прибере в джоба си Чарлийз Терон и Джулия Робъртс? Защото автентичната Снежанка е такава.   

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 22:38 от Suriyotay

# 476
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 875
Suriyotay, има такава девойка, дето ги слага всичките в джоба си. Оригиналната приказка на Холмарк - там Снежанка е наистина много много красива и е точно както в приказката.
http://www.imdb.com/title/tt0255605/

# 477
  • Мнения: 0
Прекрасна е, Гея  Peace, бях забравила за тази версия с Миранда Ричардсън. Като я гледах пред игодини, бях силно впечатлена точно от Снежанка-та.

# 478
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Невероятна е Кристин Кройк

# 479
  • Пловдив
  • Мнения: 14 123
Нямам спомен дали е споменаван "Хилядата дни на Ана", но винаги като се казва за "Другата Болейн" се сещам за него. Гледала съм го като студентка по телевизията, това ще рече преди почти сто години  Mr. Green Беше ми харесал, но тогава всичко се харесваше, само две програми по телевизията и западните филми бяха рядкост Wink Сега видях, че го има в Замундата, така че ще си опресня смътните спомени Simple Smile

http://www.imdb.com/title/tt0064030/
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=120418&hit=1

Общи условия

Активация на акаунт