След трусове и притеснения дано се сбъднат СЕДМОКЛАСНИТЕ ни въжделения!

  • 38 663
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 654
Днес попаднах на такъв клип на абитуриенти в София Sick И като майка на кандидат-гимназистка, покрай треската, която ни тресе, първото което се запитах беше "от кое ли училище е?"

Дай линк да го видим и ние. И аз се нагледах на клипове на абитуриентки, толкова разголени все една са на стриптийз бар. Направо ми се изправят косите какво ги чака нашите синковци.  Mr. Green Mr. Green
Наде, на ЛС ти го пратих, че тук и деца влизат Embarassed

# 76
  • София
  • Мнения: 3 127
Малко съм разочарована- беше обявено, че от 25 май отварят страницата за онлайн подаване на документи за НПМГ, обаче няма нищо на сайта. Thinking

# 77
  • Мнения: 2 792
Аз мислех, че вече тече подаването на документи он-лайн за НПМГ-то. Днес с Димана обсъждахме дали да я записвам за допълнителен изпит там и чакам да реши Crazy  Все още си нямам и идея кои училища ще заявяваме, след като излязат резултатите. Единственото, което знам е, че няма да е с профил английски.
 На целия зор съм в процес на смяна на работата и си търся качествен заместник, че от 01.06. започвам на друго място. Живея си в интересни времена  Grinning

# 78
  • София
  • Мнения: 62 595
така като гледам, ще ходя на място да подавам документи, защото ще ми е по-спокойно, пък и не ми се чуди къде да сканирам бележника. Ужким четох сайта, но никъде не видях има ли и каква е таксата за подаване на документи и дали е обща за всички изпити или се плаща на заявен изпит. Моята се почесва и не знае на кои изпити да се явява, но е категорична, че ще ходи на математиката (което мен ме изненадва).

# 79
# 80
  • София
  • Мнения: 1 655
И аз ще се разходя в понеделник до НПМГ да подам документи на място,
че още не съм я виждала на живо тази гимназия. Но това й е от четвърто желание надолу,
макар че де факто тя има бал за паралелките по биология още от април, дори при много
ниски оценки на матурите. Обаче другаде я влече и това е  Simple Smile

liebesbaer, страхотно оформление на темичката   bouquet

# 81
  • София
  • Мнения: 1 266
В НПМГ подаването на докумнети, респективно изпитите до сега бяха безплатни  newsm78
Моето девойче за сега изборът й е на принципа на изключването: не немски, не СМГ, не НПМГ. Изключва малко, остава много  Laughing, та ще има чуденки след като видим успеха на 04.06. Аз съм за квоти в ЕГ. Имам деца и от двата пола, така че не съм пристрастна  Naughty В паралелките, които са с профил природни науки, математика и нейните производни, този баланс се получва по естествен начин. Изключваме ТУЕС и някой паралелки в "Дж.Атанасов", където определено се формират мъжки класове поради спецификата на предметите.

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Имам спомен, че м.г. приемаха по електронен път само документите на деца от страната.  На тези от София трябваше да се носят на място , така че най-добре се разходете до НПМГ.  Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 62 595
моята нищо не изключва, само иска да се добере до някое хубаво училище и няма никакви съмнения, че ще й хареса и ще се справи, каквото и да й се падне да учи, включително счетоводство. Туес отпада, защото съвпада с друг изпит в НПМГ, а тя предпочита да се яви там.
Много е впечатлена от гимназията, видя я като ходи на олимпиадата по физика.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 266
НПМГ след 2-годишен основен ремонт сега е много добре като база. Всичко е подновено. И наистина е едно модерно европейско училище.
За обучението - има още какво да се желае, но това важи за всяко друго Бг-училище.  Simple Smile

# 85
  • София
  • Мнения: 1 654
В справочника с план приема от тази година пише, че всички 7 паралелки в 1-ва АЕГ се вписват като едно желание. Т.е 1-ва АЕГ е един ред от заявлението. 91 НЕГ е също с един код, но за нея няма такова уточнение. Аз го разбирам, че всяка паралелка ще е ред в заявлението, за останалите ЕГ също Thinking Правилно ли съм разбрала? Това за английската е изрично упоменато, както и че разпределението ще става след приема на всички деца. Обаче на какъв принцип -по бал не става, защото не се знаят желанията на детето. Ако пък е при записването може да се окаже, че всички например искат АЕ с втори НЕ. Още е рано, но все изкача по някакъв такъв въпрос да ми човърка съзнанието Crazy

# 86
  • Мнения: 144
Малко страничен въпрос.
Матурите след 12-ти клас на какви предмети се държат?
Задължително ли е български и математика или е български и другия предмет се избира?
И ако се избира, между кои предмети е избора?

# 87
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
liebesbaer    bouquet за новата, прекрасно оформена тема.
Дъщеря ми активно си почива (на Банско сме) и изобщо не отваря и да прочете за ВО.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 654
Малко страничен въпрос.
Матурите след 12-ти клас на какви предмети се държат?
Задължително ли е български и математика или е български и другия предмет се избира?
И ако се избира, между кои предмети е избора?

Математика, Западен език, И, Г, Б, Х, Ф, Философия Peace

# 89
  • Мнения: 8 860
Малко страничен въпрос.
Матурите след 12-ти клас на какви предмети се държат?
Задължително ли е български и математика или е български и другия предмет се избира?
И ако се избира, между кои предмети е избора?


Има 2 задължителни матури. Едната е без избор, това е БЕЛ. Другата задължителна матура е по избор между изучаваните предмети, без физкултура, пеене, рисуване и специални предмети в техникуми, тоест само общообразователни. Може да се явиш и на трета и четвърта, по избор. Има чужди университети, които понякога поставят условие да положиш определена матура, например Уорик иска задължително да положиш матура по математика за корпоративно право.

Общи условия

Активация на акаунт