След трусове и притеснения дано се сбъднат СЕДМОКЛАСНИТЕ ни въжделения!

  • 38 670
  • 738
  •   1
Отговори
# 570
  • Sofia
  • Мнения: 647
Има ли някъде информация колко деца кандидатстват в НПМГ?Ние сме с вх.номер 613- от 28.05. вечерта.

# 571
  • София
  • Мнения: 215
ОК, Andariel, няма да споря. Аз имам друга теория за разликата между текущите оценки и тези от НВО, но няма да я излагам. Така сте си решили, така действате. Цената я виждаме, знанията - дано останат.


Как да я разбирам тази реплика с цената?


Главоболия, страх, напрежение, нервност и все в тоя дух.
Но казах вече - така сте си решили, така действате. Аз не желая да си го причинявам - действам по друг начин.


Аз съм МАЙКА !
Детето ми е ставало цяла учебна година в 06.30ч.(в неделя) за да ходи в школата. Боляло го е глава;страхувало се е зимата в тъмното;напрежението в събота -да се подготви за училище и школата;нервно-от бушуващи хормони.....
Това сме решили да си го причиним още в края на 6 клас;при умуване как ще продължи този етап от живота си.
Трябва да съм лишена от чувства и емоции;за да съм спокойна в този момент.
Не натоварвам детето с моите демони.
Харесвам форума  и споделям тук моите тревоги.Радвам се ;че има много отговорни и загрижени мами.
Няма нещо по-нормално от това една майка да мисли и преживява детето си.

# 572
  • Мнения: 2 176
Да стиснем зъби, че не остана - вижда му се края.
Успех и късмет на дечицата ни днес, на последния изпит. Flowers Four Leaf Clover  fingerscrossed

Моята щерка изглежда доста уморена вече, защото в следобедите имат пълни занятия. А я чакат още напъни следващата седмица, заради шарените оценки. Ама така е, аз като говорех навремето, че е нужно постоянство, а то, все има по някоя издънка. Да минава времето и да свършва вече, че напрежението си казва думата.

# 573
  • Бургас сити
  • Мнения: 123
Добро утро, мили мами  Wink
Майките сме за това , да се тревожим, да насочваме децата си към най-доброто за тях, да ги подкрепяме с цената на собствените си нерви, главоболия и страхове, без да ги натоварваме с тях. Ние сме силни и заради тях. Кой родител не иска най-доброто за неговото дете ?
Още съвсем мъничко остана по пътя към заветните гимназии. Не падайте духом, всичко ще се нареди. Ние , хората , сме различни по характер, убеждения и начин на живот, но мисля, че няма родител, който да не милее за детето си. Не и тук, в този форум Simple Smile
П.С. Ще се опитам да кача в пощата и теста от днес по природни науки, още щом го пуснем на учениците към 10-10 и 30 ч.  Peace
Имам и една молба - нека някоя мама бъде така добра да ми прати на лични паролата на пощата, защото я нямам  Embarassed
Мир, любов и сполука!
 Hug

# 574
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Добро утро.
Изтървала съм новата тема.... Embarassed доста сте изписали.

Успех на всички деца днес на изпита.
Любимия предмет на сина ми,толкова е спокоен,чак му завидях,а снощи до късно чете темите и преговаря.

На майките-още малко търпение и любов! Heart Eyes

Ние освен годишните изпити ни предстоят и профилирани/кандидатстваме в училище по -изкуства/ след 20.06.
Ученика ми  е търпелив и уравновесен,а майчиното сърце тръпне....... Praynig

Хубав и спорен ден на всички.

# 575
  • София
  • Мнения: 4 349
Има ли някъде информация колко деца кандидатстват в НПМГ?Ние сме с вх.номер 613- от 28.05. вечерта.

Едва ли можеш да разбереш колко са кандидатите по паралелки в НПМГ. На бележката едновременно се вписват всички изпити, които иска детето да държи. Като общ брой на всички кандидати - може би по номера, по по паралелки - не.

# 576
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Успех и късмет на слънчицата ни днес!

# 577
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
tonata, не е ли нередно да качваш тестовете, преди да е приключил изпита?
Разбирам, че го правиш с добри намерения, но мисля, че си подписала декларация.
Аз също имам достъп до тестовете, но и за миг не съм помислила да ги изнеса.
Те излизат почти веднага по обяд, защо е нужно да са известни час-два преди това, освен, ако някой не е решил да "помага".

# 578
  • София
  • Мнения: 4 349
tonata, не е ли нередно да качваш тестовете, преди да е приключил изпита?
Разбирам, че го правиш с добри намерения, но мисля, че си подписала декларация.
Аз също имам достъп до тестовете, но и за миг не съм помислила да ги изнеса.
Те излизат почти веднага по обяд, защо е нужно да са известни час-два преди това, освен, ако някой не е решил да "помага".


Защо го играеш вечно на чистата съвест.  newsm78 newsm78

# 579
  • София
  • Мнения: 62 595
Формално Лиляна е права. Вероятно, ако аз бях учител, щях да изчакам официалния период и тогава да пусна теста. Какво е правилото, че до приключване на изпита нямат право да се изнася информация за тестовете, нали? Ако е така, значи просто се изчаква малко и толкова! Снощи до късно го нямаше качен теста с ключа на сайта на МОН.

# 580
  • Мнения: 1 073
Да стиснем зъби, че не остана - вижда му се края.
Успех и късмет на дечицата ни днес, на последния изпит. Flowers Four Leaf Clover  fingerscrossed

Моята щерка изглежда доста уморена вече, защото в следобедите имат пълни занятия. А я чакат още напъни следващата седмица, заради шарените оценки. Ама така е, аз като говорех навремето, че е нужно постоянство, а то, все има по някоя издънка. Да минава времето и да свършва вече, че напрежението си казва думата.

 Подкрепям! Peace Peace

Успех на всички

# 581
  • Мнения: 2 853
Майчета, не позволявайте на напрежението да всява раздори в тази тема PraynigТя е една от малкото миролюбиви във форума. За тестовете по природни науки дали ще ги видим сега или след един час е все тая.Няма нас да оценяват - ние и перфектно да отговорим важно е какво са направили изтощените ни дечица. При нас умората взе да си казва думата - по английски се е издънил - гледа смята и каза, че е за 4. А английският му е от любимите предмети.Както и да е в много им дойде и колкото и да са лесни тестовете започват да грешат.Лек и усмихнат ден на всички! Heart Eyes

# 582
  • Мнения: 18
Стискам палци на вскички деца.

# 583
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
Защо го играеш вечно на чистата съвест.  newsm78 newsm78
Самите вие(образно казано, не специално ти, но пишещите в темата) се жалвате, че я някой квестор подсказвал, друг помогнал на конкуренцията по друг начин, трети преписвали. Но ако на вас ви дадат въпросите - няма проблем.
Има покани да се подават жалби в РИО. Ами ако аз или някой, който чете темата подаде жалба за това, че има хора тук, които изнасят информация и други, които я ползват?
От къде да знам, че някой не е решил задачите и не е подсказал на детето, което е конкуренция на моето(хипотетично, но и напълно вероятно)?

...
П.С. Ще се опитам да кача в пощата и теста от днес по природни науки, още щом го пуснем на учениците към 10-10 и 30 ч. 
...

# 584
  • в семейството
  • Мнения: 404
Добро утро!
Мойта щерка сподели, че теста по англ. е бил лесен, но ако има грешка ще е от "слушането" на текста. Явно наистина не е бил добър записа  newsm78
Да се изкажа и аз малко относно оценки, оценяване, учители  Mr. Green Имало е моменти в които съм си мислела, че учителите знаят по-добре някой неща за детето ми от мен. Аз излизам на работа в 7 и 30ч. , прибирам се в 18ч. през това време тя е в училище. Е кой е повече време с нея ? Вечер, кое по-напред да направиш?! А съм с едно дете! Мога само да си представя какво е на майките с повече деца  #Crazy .
Аз винаги съм и казвала, че знанията са по-важни от оценките и че понякога учителите имат тактика, за да се опитат да стимулират децата да прочетат и да научат повеч. Но тази година,  основно са оценките, които ще получат. Споделям мнението, че  преподавателите могат да дадат по-точна оценка от едно ВО. Е, разбира се има и иключения  Mr. Green .
Успех на днешния тест!

P.S. Лилянa , в училището на мойта дъщеря на 10 ученика е имало 4 квестора  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт