Пресни манатарки.

  • 28 306
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Viena
  • Мнения: 3 604
В Метро замразените са 24 лв./кг.,а сушената манатарка я взимам на 4лв./30гр.,такива са цените.....

# 31
  • Мнения: 5 001
Дори и толкова прехвалената булка-гъба ми е гадна и пак лигава. А, да, сърнели обичам - печени с масълце bowuu

Булка гъба и аз не обичам Sick (въпрос на вкус!).......Сърнели - само панирани ядем у нас(брашно,яйце брашно ).....

Но ,ако говорим за любими гъби това е печурката(с масълце.....) Мммммм..... Crazy ......


Само за информация- на каква цена върви  кило пресни манатарки на пазара в София?

На Женски Пазар - 16 - 18 лв килото - до  20 - едрите и най-дебелите екземпляри......
Инфото е от днес....

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Това са безбожни надценки просто, как пък не ги е срам ooooh!

# 33
  • Viena
  • Мнения: 3 604
Ами дай направо да ги купуваме от вас Embarassed

# 34
  • Мнения: 7 779
На Женски Пазар - 16 - 18 лв килото - до  20 - едрите и най-дебелите екземпляри......
Инфото е от днес....
та едрите и дебелите са по-лошите гъби. купувай си само дребни.
в началото на темата мисля че писах - отидете до някоя гора и чакайте циганите . ще се спазарите на 5 лв килото.  не че тези от пазара не са брани от цигани.  Laughing
разликата с тези от Метро е ,че са брани от роми  Laughing

# 35
  • Viena
  • Мнения: 3 604
В Метро са огромни,три-четри гъби са килограм,а има и по-лошо качество-водят се нарязани и са ужас.Аз търся точно такива малки и пресни,но откъде newsm78

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Тц, Бонго, и тези в Метро най-вероятно са брани от тях Mr. Green
janaa777, представи си колко ще са пресни от Бургас до София Crazy Шегувам се, мъжът ми не изкупува гъби, ако си останала с такова впечатление Embarassed, просто се занимава с дърводобив и е все по горите, повечето от работниците му са и гъбари. Понякога не са събрали големи количества, за да си заслужава да бият път до пунктовете за изкупуване и ги дават почти без пари.   Но Бонго е прав - наистина за 5 лв. може да се купи 1-во качество. Тези по-големите и по-дебели са второ и може дори  по- евтино да се вземат / около 3лв./. Къде са 5, къде са 20лв. ooooh! Сушени се намират за 6-8лв. за 100гр. Това 4лв. за 30гр. излиза към 130лв./кг. Rolling Eyes

# 37
  • Viena
  • Мнения: 3 604
И оставам на вариант Метро или,ако намеря семейството от Боровец Sick Sick Sick

# 38
  • Мнения: 7 779
И оставам на вариант Метро или,ако намеря семейството от Боровец Sick Sick Sick
абе  взимай ,че сезона им отмина  Joy

# 39
  • Viena
  • Мнения: 3 604
И оставам на вариант Метро или,ако намеря семейството от Боровец Sick Sick Sick
абе  взимай ,че сезона им отмина  Joy
аз си взимам целогошно  chef

# 40
  • Мнения: 18 036
Мъжът ми купува някъде до Котел, там имало много продавачи.
Само той си ги яде в къщи, на мен ми миришат много вкусно, ама никога не съм се престрашила да опитам  Mr. Green
Прави си ги пържени, слага и във фризера, казва, че няма разлика от пресните.
За цена мога да питам

# 41
  • Мнения: 10
На Женски Пазар - 16 - 18 лв килото - до  20 - едрите и най-дебелите екземпляри......
Инфото е от днес....
та едрите и дебелите са по-лошите гъби. купувай си само дребни.
в началото на темата мисля че писах - отидете до някоя гора и чакайте циганите . ще се спазарите на 5 лв килото.  не че тези от пазара не са брани от цигани.  Laughing
разликата с тези от Метро е ,че са брани от роми  Laughing


Така си е, малките манатарки са по-ценни и по-вкусни, според мен. но сушените стари са по-ароматни.

Иначе за цените  - не виждам как да са по-евтини. това е ръчно събирано, диворастящо и бързоразвалящо се нещо. Аз бера, защото ми е кеф и се забавлявам, обичам природата, но иначе си е доста тежко занимание, ако ти е професия.

# 42
  • Viena
  • Мнения: 3 604
Сушените манатарки имат мнооого различен вкус,аз съм опитвала замразени   и пресни,според мен разликата е огромна.  chef

# 43
  • Мнения: 10
Сушените манатарки имат мнооого различен вкус,аз съм опитвала замразени   и пресни,според мен разликата е огромна.  chef

Така си е!
И най-вкусни и ароматни са старите сушени дето са с червейчета...факт! Confused

# 44
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Мъжът ми е със хоби да бере гъби от години... Тази година толкова гъби изядохме, че вече не зная в какъв вариант да ги приготвяме.

Обичаме и печурките/сложих си и в буркани/, но манатарката за мен лично си остава царицата на гъбите... Peace


И още нещо... от големите, тези огромните печурки правим страхотна пица. Като за основа се използва самата гъба. Е, няма такава вкусотия, казвам ви. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт