Пресни манатарки.

  • 28 249
  • 45
  •   1
Отговори
  • Viena
  • Мнения: 3 583
Много я харесваме тази гъба,но я намирам замразена или сушена,искам да ви питам къде мога да си купя прясна манатарка?

# 1
  • Мнения: 7 779
Много я харесваме тази гъба,но я намирам замразена или сушена,искам да ви питам къде мога да си купя прясна манатарка?
по пазарите където продават зеленчуци - може и да има някой да ги продава.
иначе в близост до районите където расте тази гъба гъбарите (мангали) ги продават когато се връщат от гората.

# 2
  • Viena
  • Мнения: 3 583

по пазарите където продават зеленчуци - може и да има някой да ги продава.
иначе в близост до районите където расте тази гъба гъбарите (мангали) ги продават когато се връщат от гората.

[/quote]МЕРСИ http://inews.bg/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F … 327_i.184760.html

# 3
  • Viena
  • Мнения: 3 583
Аз бях чувала за някакво семейство на Боровец,което отглежда тези гъби,но как да ги намеря  bouquet

# 4
  • Мнения: 10
Трудно се намират, аз предимно на замразените карам, защото много харесвам манатарките.

# 5
  • Мнения: 7 779
Трудно се намират, аз предимно на замразените карам, защото много харесвам манатарките.
ако не се доверяваш на берачите какво ти остава ? - да си ги набереш сама  Laughing
в момента е пълно с всякакви гъби според сезона

# 6
  • Viena
  • Мнения: 3 583
Трудно се намират, аз предимно на замразените карам, защото много харесвам манатарките.
ако не се доверяваш на берачите какво ти остава ? - да си ги набереш сама  Laughing
в момента е пълно с всякакви гъби според сезона

явно ще си карам целогодишно на замразените от Метро,но и там скоро имаше проблем с тях.

# 7
  • Мнения: 10
Аз вчера бях за гъби, но манатарки не намерих. Обаче набрах челядинки, печурки, една пърхутка около килограм тежка, масловки и една булка(гъба:)).
Та сега похапваме и след десетина дена пак ще ходя да видя дали са излезли манатарки.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
В центъра бабите са наводнили с гъби. Сега след дъждовете явно им е времето. Обаче пусти страх - не смея да си купя Confused А така ми се яде...

# 9
  • Мнения: 10
На женския пазар има сергии на гъбари. Там според мен няма проблем да се пазарува, хората са карали курсове. Аз поне не съм се притеснявал да купувам там. Но най-сигурно е да не се ядат гъби Wink

# 10
  • Мнения: 5 001
На женския пазар има сергии на гъбари. Там според мен няма проблем да се пазарува, хората са карали курсове. Аз поне не съм се притеснявал да купувам там. Но най-сигурно е да не се ядат гъби Wink

 Peace

На Женски пазар има всеки ден(на щандовете дето са гъбарите и билкарите) ...

Има манатарки,масловки,печурки,пачи крак,челадинки и епизодично сърнели и булка гъба...

# 11
  • Мнения: 10
Не мога да не се похваля - днес ходих за гъби и набрах около 5 килограма манатарки. Та сега ще падне ядене и съм си заредил и сушилнята да си направя малко сухи.

# 12
  • Мнения: 5 001
Не мога да не се похваля - днес ходих за гъби и набрах около 5 килограма манатарки. Та сега ще падне ядене и съм си заредил и сушилнята да си направя малко сухи.

ПОХВАЛ! Тогаз.......Само се надявам да ги познаваш добре......Щото нали знаеш......Всички гъби са ядливи,само,че някои само по един път...... Laughing

П.П. Манатарката има двойник - дяволската гъба..... Whistling

# 13
  • Мнения: 10
Ми смятам да ги познавам - бера чат–пат. Показвали са ми приятели, които смятам са доста вещи. Да се надяваме да няма проблеми:)

# 14
  • Viena
  • Мнения: 3 583
Гледах ги на пазара-Красно село,едни огромни,пресни манатарки,но не взех newsm78

Общи условия

Активация на акаунт