Отопление за бебе през зимата

  • 2 167
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 891
E, не знам дали е миризлива или не, но е факт, че масленият радиатор харчи повече енергия отколкото отдава, което значи, че се набутваш. Ако си направите сметката, че един такъв радиатор харчи средно по киловат и половина за час отопление на стая около 14 квадрата и умножите по 24... и после по цената на киловат... после по 30 дни... Направете си сметката.

# 16
  • Мнения: 1 350
E, не знам дали е миризлива или не, но е факт, че масленият радиатор харчи повече енергия отколкото отдава, което значи, че се набутваш. Ако си направите сметката, че един такъв радиатор харчи средно по киловат и половина за час отопление на стая около 14 квадрата и умножите по 24... и после по цената на киловат... после по 30 дни... Направете си сметката.
за сметката, всеки си я знае. Както писах ние имаме маслен радиатор за детската стая, но в сметката ни за ток не влизат подобни изчисления като горната формула  Laughing
първо, не го включваме непрекъснато, второ - и радиаторът не се включва непрекъснато на зададената мощност като степен, за да консумира пълната енергия за този разход, трето когато се проветрява стаята пак се изключва и съответно отново не е на макс. Ако знаеш как да експлоатираш една техника, знаеш й предимствата и недостатъците, може да ти служи вярно и в унисон с твоите потребности без да създава особени проблеми и грижи.
Предполагам, че авторката вече се е насочила, най-важното, да не избере за бебешка стая климатик Simple Smile

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Отгледала съм зимно бебе на климатик. Жива и здрава е.

# 18
  • Мнения: 303
E, не знам дали е миризлива или не, но е факт, че масленият радиатор харчи повече енергия отколкото отдава, което значи, че се набутваш. Ако си направите сметката, че един такъв радиатор харчи средно по киловат и половина за час отопление на стая около 14 квадрата и умножите по 24... и после по цената на киловат... после по 30 дни... Направете си сметката.

КПД-то на масления радиатор е колкото и на конвектор Адакс - около 98%. И двата ще ти харчат по киловат и половина на час за тази стая ако ти е толкова разхода, което си е доста, няма изолация, лоша дограма. Няма такова нещо че харчи повече енергия отколкото отдава, разликата е мижавите 2%.

# 19
  • Мнения: 2 891
BobyB, не знам защо си решил, че защитавам конвекторите. Аз съм с климатици  Simple Smile
jos, ние малко наизуст си говорим, защото mimc88 не е уточнила дали това ще единствения начин за отопление на стаята или само ще си помага с този уред. Уверявам те, че съм се топлила само с маслен радиатор и файдата беше равна почти на 0. Хайде 0,9.  Топло е само около него и като го спре термостата истива за норматив. После, като видиш сметката и ти иде да се метнеш от балкона.

# 20
  • Мнения: 1 350
BobyB, не знам защо си решил, че защитавам конвекторите. Аз съм с климатици  Simple Smile
jos, ние малко наизуст си говорим, защото mimc88 не е уточнила дали това ще единствения начин за отопление на стаята или само ще си помага с този уред. Уверявам те, че съм се топлила само с маслен радиатор и файдата беше равна почти на 0. Хайде 0,9.  Топло е само около него и като го спре термостата истива за норматив. После, като видиш сметката и ти иде да се метнеш от балкона.
Simple Smile може и така да е. зависи сигурно и от самия радиатор, както и дали е санирано жилището/стаята. Въпросът е, че аз не бих сложила климатик в стая на бебе, където спи, особено.

# 21
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 769
Отоплявала съм стая около 10 кв.м. с радиатор - няма такава жега и то на минимална мощност през декември и януари. За сведение стаята е в панелка с нова дограма, не е санирана, западно изложение. Сметката за тока беше 130 лв. за два климатика, от които единият работи нон-стоп, а другият по 2-3 часа на ден. Радиаторът не съм го спирала, 11 ребра мисля беше. Същият този радиатор, но на площ от 16 кв.м. в несанирана и със стара дограма къща на село, октомври месец - едва забележимо отвърна въздуха за 2 дни работа. Така че за помещението на авторката, ще върши страхотна работа. Само да допълня, че апартаментът ми по принцип е топъл, защото е вътрешен. Тая зима с любимия сме спали дори и на - 25 градуса с открехнат прозорец.

# 22
  • Мнения: 0
абе аз с 1 климатик и един конвектор сметката си ми беше тази зима цялата от по 200 лв на месец като климатика работеше нон-стоп а твойта как е толкова малко незнам ?!?!?!

Общи условия

Активация на акаунт