Как ОТКЪСВАТЕ децата от компютъра и компютърните игри

  • 2 821
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Благодарна съм, че маките на децата от класа на дъщеря ми, сме в тесни и неотменими контакти откак децата ни са се родили. Моята дъщеря ползва компютър, за да играе на игри, ако няма други занимания. Иначе, във всеки удобе момент, е навън. Може и тъпотии да си говорят с нейните приятелки, разни тийнейджърски простотии, но поне си ги разменят очи в очи. Синът ми, увлечен покрай сестра си, също предпочита да е навън и да играе с деца, отколкото да се дзвери в екранчето.
Но за това основно допринася нашето "майчинско общество". По традиция всеки, който е свободен, гледа да отскочи до градинката, в която сме лангъркали количките с новородените набори. И винаги се намира компания. А и децата, като са покрай нас, им е по-спокойно, чувстват се по-сигурни, но и им се е създал навик да се виждат навън и да обсъждат какво-що, а не да рият по компютрите. А и като се съберат повече от трима, веднага става мега-игра.
Има дни, в които се събират повече от 15 деца. А и майките /и татковците/не сме по-малко.
За мен е по-важно да се видя с другите родители, да обсъдим, ако има проблем - я в училище, я помежду децата, отколкото да ми е ошетано и сготвено вкъщи. С годините сме създали едно устойчиво общество и всеки може да разчита на всеки, независимо дали е дете или възрастен.

# 16
  • Мнения: 8
Искам да споделя нещо с вас.

Вчера се сетих за игри с фокуси. Забравени от детството ми трикове.
КАто онзи, който молиш участник да си изтегли една карта и да я запомни.
да я сложи най- отдолу на тестето, което държиш.
След това разбъркваш картите и ....хоп - познаваш картата ( а хитростта е в това, че си запомнил най-долната карта, преди участника да е сложил своята).

Очевидно на тази възраст неща, които водят да задаване на въпроси: как се прави, каква е тайната ги интересува.

Голям смях падна. Та...направете фокуси с карти, ако се чудите какво да правите заедно. За мен проработи.

Общи условия

Активация на акаунт