Отговори
# 45
  • Мнения: 3 098
Марица, нали имаш дата на документа, издаден ти при банковия превод, изплатила си ги в срок, търси си правата, ако не щат да те застраховат, поне да ти платят за "грешката".

Пазя всичко, Не се сърди, човече, уредих го този въпрос. Останах обаче с убеждението, че  няма смисъл от застраховки, защото застрахователните дружества не са стабилни. Щом едно предполагаемо наводнение при този нисък процент на застраховани имоти ги изкарва от релси и започват да играят на дребно, няма смисъл.
 

# 46
  • Мнения: 2 480
Не.

"Застрахователите са мошеници и ще ме прецакат накрая."-цитат

За голямо съжаление такава е нашата мила родна картинка. Ако бяха свестни-тогава да.

# 47
  • Мнения: 4 965
Обещах да пиша за резултата от застраховката. Имаме решение - ще получим определена конкретна сума за ремонта. Оценката беше изключително съвестно направена от комисия. Решението излезе 2 дни по-късно.
С малко доплащане от наша страна (по наши изчисления, понеже е възможно и да стигнат напълно парите), ще успеем да оправим всички поражения (ако беше на максималната сума, щяхме да получим доста по-висока сума и следващата ни застраховка определено ще е на максимума). Само да сме живи и здрави и да няма повече трусове. Hug

Последна редакция: чт, 31 май 2012, 10:12 от azaf

# 48
  • Мнения: 1 788
...От труса няма повреди по конструкцията, но има паднали лампи, секции, блокирана входна врата, изпотрошена техника. Застрахователят няма да плати...
А кой гарантира, че няма повреди по конструкцията?
Например - човека от Перник, който си има застраховка - стените са напукани от вътре на вън (а не поради лошо качество на мазилката)... Ако досега къщата му би издържала 7-ма степен, то от сега нататък ще издържи само на 6.8 (примерно)...

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 559
Имам сключена застраховка, самоучастието ми е точно 100лв твърда сума, без значение каква е щетата. Вече 4 година се застраховаме. Застраховката да, но трябва да избереш правилния застраховател. Имали сме щети, за сега изплащат без проблеми. Имаме заведена щета и сега за козметични проблеми, в момента са малко по бавни с огледите, но разбирам, че има по спешни случаи, нашето не е такова за щастие. Застр. компания не е българска, за нешенските няма да коментирам. Не мисля че има вариант да не си получа парите, в краен случай за това си има съд, както вече написаха преди мен. Дано не се налага да се убеждавам в това от собствен опит, за земетресенията специално.

# 50
  • Мнения: 21
...От труса няма повреди по конструкцията, но има паднали лампи, секции, блокирана входна врата, изпотрошена техника. Застрахователят няма да плати...
А кой гарантира, че няма повреди по конструкцията?
Например - човека от Перник, който си има застраховка - стените са напукани от вътре на вън (а не поради лошо качество на мазилката)... Ако досега къщата му би издържала 7-ма степен, то от сега нататък ще издържи само на 6.8 (примерно)...

Именно... И аз това вчера се замислих след репортажа, как се преценяват щетите, без оценка от инжинер примерно?! Особено в тези стари кооперации, или многоетажните блокове?!

# 51
  • Мнения: 1 788
Именно мазилката, която той ще смени за 1000 лв. не е щетата, а е много вероятно щетата да е над 2%.

П.П. Офтопик, но да раздуя новината. Някой, който знае, може да го пусне в по-подходяща тема: в България като се увеличи оборота, се увеличават цените: http://dnes.dir.bg/news/pomoshti-zemetresenieto-11259319?nt=10

"Финансовото министерство отпусна 900 000 лева. Според хората средствата ще им помогнат да заличат някои от щетите, но по принцип те няма да са достатъчни, тъй като цените на строителните работи и на строителните материали в града са нараснали след земетресението. "

Последна редакция: чт, 31 май 2012, 11:44 от Nekomusume

# 52
  • Мнения: 10
Застраховките просто са си задължителни. И много трябва да се внимава какви рискове са включени. Земетресението е отделен риск, ама не е само то. Примерно голяма част от щетите са в следствие на късо съединение или токов удар, а това обикновено също в много полици е отделен риск... А, за цени от 30-40 лв на застраховка на жилище е смешно да се говори:)

Ето и едно много интересно инфо за Оцеляване при земетресение

Общи условия

Активация на акаунт