Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 4

  • 96 966
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 513
И аз се уплаших, че при мен по същия начин се получи - както пишеше 5 юни, сега нищо. Явно е така, осигуровките са ми платени, но пък счетоводителката ми още не е подала декларация 6 и 1, аз реших, че е заради това, но явно не е щом при всички е така.

# 16
  • Мнения: 513
Момичета, моля пишете, ако при вас има някаква промяна в сайта на НОИ!

# 17
  • Мнения: 7
при мен все още няма промяна... Sad
сигурно в понеделник ще го впишат в сайта

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 242
Аз вчера получих съобщение от НОИ   по телефона,че на 5.06. ще ми бъде изплатена сумата.Ще почакам да видя дотогава.

# 19
  • Мнения: 8 242
И аз имам мейл: Преведено от НОИ Обезщетение на 6/5/2012 12
А в сайта още нищо не се вижда.

# 20
  • Мнения: 44
Момичета, моля пишете, ако при вас има някаква промяна в сайта на НОИ!

Aз днес проверих в сайта на НОИ. Информацията за превод на 05.06 изчезна преди няколко дни и още я няма. Вчера получих смс със сумата и информация, че на  05.06 ще  ми я преведат. Странна работа.  newsm78

# 21
  • Мнения: 7
вече има инфо на страницата на нои за превод на 5ти Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 932
Искам да питам някой знае ли какъв е срока за подаване отново в НОИ за сгрешен болничен. Педиатъра ни е объркал последния изравнителен болничен излиза че са го пуснали за повече дни и са надхвърлили 135-те дни по закон, как са смятали не знам- хем говорихме и подчертах кога ми е бил термина, кога съм родила, колко съм преносила, но пак проблем. Sad. Резулатат е че  НОИ ми връщат болничния на 29.05.2012г. , но от работата ми още не са се обадили, че е при тях да ходя да го взема и да го оправя.
Въпроса ми е в колко дневен срок работодателя трябва да внесе в НОИ коригирания болничен и съответно те в какъв срок го изплащат при положение че и декларация 1 е подадена и осигуровките?

# 23
  • Мнения: 513
вече има инфо на страницата на нои за превод на 5ти Grinning

И при мен се появи информацията:) Сърдечно благодаря на всички!

# 24
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Искам да питам някой знае ли какъв е срока за подаване отново в НОИ за сгрешен болничен. Педиатъра ни е объркал последния изравнителен болничен излиза че са го пуснали за повече дни и са надхвърлили 135-те дни по закон, как са смятали не знам- хем говорихме и подчертах кога ми е бил термина, кога съм родила, колко съм преносила, но пак проблем. Sad. Резулатат е че  НОИ ми връщат болничния на 29.05.2012г. , но от работата ми още не са се обадили, че е при тях да ходя да го взема и да го оправя.
Въпроса ми е в колко дневен срок работодателя трябва да внесе в НОИ коригирания болничен и съответно те в какъв срок го изплащат при положение че и декларация 1 е подадена и осигуровките?

Имат 7 дни от датата на отказа за приемане да го подадат отново.

# 25
  • Мнения: 2 200
Искам да питам някой знае ли какъв е срока за подаване отново в НОИ за сгрешен болничен. Педиатъра ни е объркал последния изравнителен болничен излиза че са го пуснали за повече дни и са надхвърлили 135-те дни по закон, как са смятали не знам- хем говорихме и подчертах кога ми е бил термина, кога съм родила, колко съм преносила, но пак проблем. Sad. Резулатат е че  НОИ ми връщат болничния на 29.05.2012г. , но от работата ми още не са се обадили, че е при тях да ходя да го взема и да го оправя.
Въпроса ми е в колко дневен срок работодателя трябва да внесе в НОИ коригирания болничен и съответно те в какъв срок го изплащат при положение че и декларация 1 е подадена и осигуровките?
Срока е 7 раб. дни от датата на получаване на писмото.

# 26
  • Мнения: 8
Срока е 7 раб. дни от датата на получаване на писмото
А ако не се спази този срок какво се получава

# 27
  • Мнения: 2 200
Срока е 7 раб. дни от датата на получаване на писмото
А ако не се спази този срок какво се получава
Получава се отказ за изплащане на обезщетението. Ако повторното представяне на болничния стане в рамките на давностния период /в момента е 3 год./, отказа се отменя и се преценява на ново дали лицето има право на обезщетение.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 242
Имам един въпрос.Моят 45 дневен болничен изтича на 12 ти юни.Термина ми е на 13 ти  юни .Но днес като ходих на преглед,докторката каза,че най- вероятно ще родя след термин .И тъй като мислим да е секцио,ще е към 20 ти.Това по показания на ехографа.Та  ме интересува как  и кога ще ми бъде издаден следващия болничен ?След като родя ли се издава,за преносване?Не съм много наясно с тия болнични.

# 29
  • Мнения: 2 200
Имам един въпрос.Моят 45 дневен болничен изтича на 12 ти юни.Термина ми е на 13 ти  юни .Но днес като ходих на преглед,докторката каза,че най- вероятно ще родя след термин .И тъй като мислим да е секцио,ще е към 20 ти.Това по показания на ехографа.Та  ме интересува как  и кога ще ми бъде издаден следващия болничен ?След като родя ли се издава,за преносване?Не съм много наясно с тия болнични.
След като родиш ще ти се издаде болничен за преносване - от датата на термина до датата на раждане.

Общи условия

Активация на акаунт