Препоръчайте добър уролог-андролог

  • 52 813
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Казано честно малко ми е неудобно да пиша в женски форум по тази тема, виждам че и доста е казано. Преди около година и половина ми установиха варикоцеле, но поради добрите резутати от напреванета спермограма ми казаха че нямам нужда от операция.  Но от един преглед преди около месец ми препоръчаха да се оперирам тъй като все още не съм семеен и  нещата могат да се влошат.  Интересува ме за днешна дата кой уроло-андролог бихте ми препоръчали, то вярно че колкото са хората толкова и мненията, въпреки това ще се радвам да ги видя и се надявам да ме насочите към някой добър специалист. Благодаря предварително !

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Здравей luckylucano, не знам дали си се зачел в темата за мъжкия фактор,там обикновено се споменават андролози. По принцип най-популярен е д-р. Кацаров,когото аз ти препоръчвам,мъжът ми има операция на варикоцеле при него-лека,рутинна операция,с кратък възстановителен период.Друг е въпроса,че при нас не даде желания резултат. Друг доста посещаван андролог е д-р. Бъчваров от клиника Щерев,ние със съпруга ми не сме доволни от него,но може да срещнеш и добри отзиви. В крайна сметка ти сам си отговори,че колкото съфорумки се включат,толкова мнения ще получиш.А,андролози в БГ няма чак толкова много.По едно време бях чела някакви статии с интервюта и на д-р. Заимов,но за него съвсем не мога да ти дам инфо,не сме го посещавали. Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 669
Казано честно малко ми е неудобно да пиша в женски форум по тази тема, виждам че и доста е казано.

Никъде не пише, че форума е женски  Mr. Green а и достатъчно мъжки теми плетеме тука  Mr. Green Гуги ти е казала двете основни имена на лекари Peace Изборът е твой! Ако имаш съмнения в това, което ще чуеш от лекарите, след прегледите пак можеш да споделиш с нас  Hug Успех!

П.П. Аз лично съм се срещала с Кацаров и съм много доволна от начина по който представя информацията. От Бъчваров нямам лични впечатления.
Ако имаш съмнения посети и двамата.

# 3
  • Мнения: 2
Казано честно, преди да постна темата се бях насочил към д-р Кацаров. Притесняваме факта, че с времето някои специалисти не наблягат на качествената манипулация, а просто отмятат поредната бройка. Надявам се при него да не е така. Благодаря ви момичета Simple Smile

# 4
  • Мнения: 24
Казано честно малко ми е неудобно да пиша в женски форум по тази тема, виждам че и доста е казано. Преди около година и половина ми установиха варикоцеле, но поради добрите резутати от напреванета спермограма ми казаха че нямам нужда от операция.  Но от един преглед преди около месец ми препоръчаха да се оперирам тъй като все още не съм семеен и  нещата могат да се влошат.  Интересува ме за днешна дата кой уроло-андролог бихте ми препоръчали, то вярно че колкото са хората толкова и мненията, въпреки това ще се радвам да ги видя и се надявам да ме насочите към някой добър специалист. Благодаря предварително !

Препоръчвам ти д-р Лазаров от Първа САГБАЛ Св. София - много добър специалист.

# 5
  • София
  • Мнения: 152
bonbolina, ако имаш дай повече инфо за д-р Лазаров от 1-ва АГ, защото и съпруга ми натам се е насочил за операция на варикоцеле.
Благодаря.

# 6
  • София
  • Мнения: 152
lucky, ти при Кацаров ли реши да се оперираш? Четох много крайни мнения за него- от много доволни, до крайно разочаровани пациенти. Има мъже, които пишат че след операция при него показателите са се влошили. Съпруга ми ходи тези дни на преглед при него, но след като прочетохме коментарите в нета, решихме засега да се въздържим от ''услугите'' му.
Ще съм благодарна, ако споделиш твоя опит.

# 7
  • Мнения: 24
bonbolina, ако имаш дай повече инфо за д-р Лазаров от 1-ва АГ, защото и съпруга ми натам се е насочил за операция на варикоцеле.
Благодаря.

Ами ако искаш остави твой е-майл и ще ти изпратя GSM му.

# 8
  • Мнения: 3
Здравейте! Въпреки че не съм БГ-МАМА и все още не БГ-ТАТКО реших да се възползвам  от потенциала на този форум в областта на обмена на ценна информация и да дам своя принос до колкото мога разбира се....
Та темата е посочена в заглавието...Търся такъв специалист(само не Давидов от Токуда, който ми направи неуспешна операция от варикоцеле октомври-2011г.) Та ако има някой с опит с това неприятно заболяване, който в крайна сметка е завършил положително, ще бъда благодарен да препоръча име на лекар и лечебно заведение (в София)
Предварително благодаря!

# 9
  • София
  • Мнения: 152
graphic, бях обещала да пиша след като мине операцията на съпруга ми. Е мина успешно, в петък 14.09.12. Избрахме д-р Лазаров от 1-ва АГ Св. София (бившата Тина Киркова). В момента пациента се възстановява, като след няколко дни вече може да се върне и на работа.
Препоръчвам ти д-р Лазаров, доволни сме от него. Той е уролог-андролог и дава приеми в клиниките по стерилитет, здр. каса, струва 650 лв, които платихме на касата в болницата.
Операцията продължи 40 мин., с екип от 4 човека- д-р Лазаров, анестезиолог и 2 сестри.
Упойката е венозна и след операцията веднага се събуждаш и си ОК.
Ако имаш въпроси ще ти отговоря.

# 10
  • Мнения: 822
Момичета, не се впечатлявайте толкова много от тия операции от варикоцеле. От нашия опит мога да споделя, че е абсолютно излишна и единствено финансово подпомагаща, лекарите, процедура.
Мъжа ми се оперира 2004 г. м. март - нито след 6 нито след 12 мес. имаше подобрение - Олигоастенозооспермия 3-та степен.
За наше щастие намерихме нашия доктор през 2007 г. и спермограмата - нормозооспермия - вярно на долната граница на нормите. Мецец преди това беше потвърдена горната тежка диагноза.
Около 2 год. се чувстваше добре, после почнаха проблемите - не може да вдига тежко, има същата тежест както и преди операцията, дългото стоеме прав също е проблем - появяват се и болки даже.
Прегледите са ОК, но се е появило ново варикоцеле - при вените поели кръвта от премахната вена и "червеите" в тестиса ги има даже - както преди операцията.
Според нашия док. операцията е била абсолютно излишна и даже вредна. Аз мисля, че е прав.
МАСОВИТЕ ЛОШИ спермограми са средство за обогатяване на определена специалност лекари - бдете за това.
П.П. Операцията беше при Кацаров и само с местна упойка, веднага го прибрах и отиде на работа след 1 ден. Диагноза - Варикоцеле 3-та степен.
За жалост варикоцелето се появи и в десния, неопериран тестис, но спермограмата при нашия док. е ОК. Той другаде вече никога няма да иска да направи, а и аз няма да позволя.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2012, 16:34 от ddnchv

# 11
  • София
  • Мнения: 152
Има много голямо значение кой лекар и как е направил операцията- дали кадърно или си е оставил ръцете. Ние след като прочетихме коментарите за Кацаров веднага го изключихме като вариант за операция, въпреки че съпруга ми ходи на преглед при него. Просто няма да коментирам местната упойка и отиването на работа на другия ден???

Искам да кажа, че не трябва да се прави извода, че операцията на варикоцеле е безмислена не дава желания резултат в последствие. Резултатите след опрацията зависят от много неща- от качеството на операцията, от възстановяването след това, от общото здравословно състояние на пациента, начин на живот и мн. др. неща.

# 12
  • Мнения: 3
Момичета, не се впечатлявайте толкова много от тия операции от варикоцеле. От нашия опит мога да споделя, че е абсолютно излишна и единствено финансово подпомагаща, лекарите, процедура.
Мъжа ми се оперира 2004 г. м. март - нито след 6 нито след 12 мес. имаше подобрение - Олигоастенозооспермия 3-та степен.
За наше щастие намерихме нашия доктор през 2007 г. и спермограмата - нормозооспермия - вярно на долната граница на нормите. Мецец преди това беше потвърдена горната тежка диагноза.
Около 2 год. се чувстваше добре, после почнаха проблемите - не може да вдига тежко, има същата тежест както и преди операцията, дългото стоеме прав също е проблем - появяват се и болки даже.
Прегледите са ОК, но се е появило ново варикоцеле - при вените поели кръвта от премахната вена и "червеите" в тестиса ги има даже - както преди операцията.
Според нашия док. операцията е била абсолютно излишна и даже вредна. Аз мисля, че е прав.
МАСОВИТЕ ЛОШИ спермограми са средство за обогатяване на определена специалност лекари - бдете за това.
П.П. Операцията беше при Кацаров и само с местна упойка, веднага го прибрах и отиде на работа след 1 ден. Диагноза - Варикоцеле 3-та степен.
За жалост варикоцелето се появи и в десния, неопериран тестис, но спермограмата при нашия док. е ОК. Той другаде вече никога няма да иска да направи, а и аз няма да позволя.
И при мен случая е идентичен...Притесняваме само постоянната болка и тежест заради, която всъщност се подложих на операцията и която дори се увеличи след нея(иначе спермограмата си е ок.) Вие сте решили повече да не се занимавате с въпроса въпреки наличието на гореспоменатите оплаквания, така ли?
пс.Питам защото и аз съм се замислял да се примиря с този дискомфорт най-вече заради риска от това нещата да станат още по-зле...

# 13
  • Мнения: 822
Момичета, не се впечатлявайте толкова много от тия операции от варикоцеле. От нашия опит мога да споделя, че е абсолютно излишна и единствено финансово подпомагаща, лекарите, процедура.
Мъжа ми се оперира 2004 г. м. март - нито след 6 нито след 12 мес. имаше подобрение - Олигоастенозооспермия 3-та степен.
За наше щастие намерихме нашия доктор през 2007 г. и спермограмата - нормозооспермия - вярно на долната граница на нормите. Мецец преди това беше потвърдена горната тежка диагноза.
Около 2 год. се чувстваше добре, после почнаха проблемите - не може да вдига тежко, има същата тежест както и преди операцията, дългото стоеме прав също е проблем - появяват се и болки даже.
Прегледите са ОК, но се е появило ново варикоцеле - при вените поели кръвта от премахната вена и "червеите" в тестиса ги има даже - както преди операцията.
Според нашия док. операцията е била абсолютно излишна и даже вредна. Аз мисля, че е прав.
МАСОВИТЕ ЛОШИ спермограми са средство за обогатяване на определена специалност лекари - бдете за това.
П.П. Операцията беше при Кацаров и само с местна упойка, веднага го прибрах и отиде на работа след 1 ден. Диагноза - Варикоцеле 3-та степен.
За жалост варикоцелето се появи и в десния, неопериран тестис, но спермограмата при нашия док. е ОК. Той другаде вече никога няма да иска да направи, а и аз няма да позволя.
И при мен случая е идентичен...Притесняваме само постоянната болка и тежест заради, която всъщност се подложих на операцията и която дори се увеличи след нея(иначе спермограмата си е ок.) Вие сте решили повече да не се занимавате с въпроса въпреки наличието на гореспоменатите оплаквания, така ли?
пс.Питам защото и аз съм се замислял да се примиря с този дискомфорт най-вече заради риска от това нещата да станат още по-зле...

В същносст "заниманието" на мъжа ми по този въпрос беше стерилитета. Тогава това беше надеждата.
За съжаление поради множество алчни и "слаби" лекари изгубихме много години.
ДА ПОВЕЧЕ не се занимаваме с този въпрос, "по отнощение на подобряване".
След толкова години и при стеклите се обстоятелства, осъзнаваме и по - конкретно съпруга ми, че сме направили ГЕНЕРАЛНА грешка.
Да напълно сме се отказали, мъжа ми е катагоричен. Вече е пощурял от простотий.
Нйй си имаме доктор, макар и мног далеч, но глупости не правим.

# 14
  • Мнения: 3
А дали знаете някой добър коремен хирург??Искам да съм сигурен че не е херния...

Общи условия

Активация на акаунт